Ekspertai iš čiužinių gamintojų kompanijos „Tempur“ neseniai atliko tyrimą, kuris atskleidė sąryšį tarp miego trūkumo ir atminties. Paaiškėjo, kad 54% procentai apklaustųjų mano, kad dėl miego trūkumo jų atmintis veikia prasčiau – o mokslas tai patvirtinta, rašo mirror.co.uk
Suprastėjęs gebėjimas susikaupti ir mokytis
Kompanija sąryšį tarp miego ir atminties aiškina taip: „Ryškus neišsimiegojimo rezultatas yra suprastėjęs gebėjimas susikaupti ir mokytis – neišsimiegojus labai sunku įsisavinti ir įsiminti naują informaciją. Tačiau gerai išsimiegojus naktį atsiminimai susikuria ir išlieka ilgam, suskirstyti pagal svarbą.
Taip nutinka todėl, kad smegenys neseniai nutikusius įvykius kartoja ir įsimena būtent tada, kai miegame. Kai miegame, mūsų smegenys atmintį perkelia į efektyvesnio įsiminimo zoną, o tai reiškia, kad atsikėlus įsiminti yra lengviau, tai vyksta greičiau ir tiksliau“.
Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba informuoja, kad miego sutrikimų turi kas trečias žmogus. Tai – ištisi milijonai žmonių.
„Tempur“ teigimu, tai susiję su smegenų vystymosi pobūdžiu. Kompanijos ekspertai aiškina:
„Smegenys yra sudarytos iš 100 milijardų neuronų, kurie vienas su kitu yra susiję tūkstančiais ryšių, kurie nuolat vystosi. Jei pakankamai neišsimiegate, neleidžiate smegenims sustiprinti tam tikrų ryšių, ir taip nelieka laiko atsiminimų įsitvirtinimui“.