Pasak NHS, hormonų lygio sumažėjimas gali sukelti nerimą, o tai kai kurioms moterims šis pojūtis gali būti labai sekinantis, rašo express.co.uk.
Šie ženklai išduoda prasidedančią menopauzę
Nors perimenopauzė kiekvienai moteriai yra unikali, daugelis gali patirti karščio bangas. Karščio bangos yra staigus ir stiprus karščio ir šalčio pojūtis veido, kaklo ir krūtinės srityje, dėl kurio gali svaigti galva.
Toks pojūtis gali atsirasti naktį, todėl užmigti gali būti labai sunku. Perimenopauzė taip pat gali sukelti smarkų širdies plakimą. Kai estrogenų kiekis mažėja, kai kurios moterys gali patirti galvos skausmus ir migreną, kurie yra stipresni nei įprasta.
Kiti kūno pojūčiai gali būti raumenų skausmai, sąnarių skausmas, makšties sausumas ir diskomfortas fizinio intymumo metu. Jei atpažįstate bet kurį iš šių simptomų, galite pasikalbėti su vaistininku, kad jis patartų, kaip gydytis ir kaip palengvinti simptomus.
„Gerai maitintis, mankštintis ir rūpintis savo psichikos gerove ‒ visa tai gali palengvinti simptomus perimenopauzės ir menopauzės metu“, – teigia NHS.
Štai trys patarimai kaip palengvinti nuotaikos svyravimus ir nerimą perimenopauzės ir menopauzės metu:
- daug ilsėtis,
- reguliariai mankštintis,
- užsiimti atpalaiduojančia veikla.
Kalbant apie karščio bangas, NHS pataria:
- dėvėkite lengvus drabužius,
- naktį laikykite miegamąjį vėsų,
- prauskitės po vėsiu dušu, naudokite ventiliatorių arba išgerkite šalto gėrimo,
- stenkitės sumažinti stresą,
- venkite arba sumažinkite provokuojančius veiksnius, tokius kaip aštrus maistas, kofeinas, karšti gėrimai, cigaretės ir alkoholis,
- reguliariai mankštinkitės,
- jei turite antsvorio, jį mažinkite.
Kalbant apie makšties sausumą, yra drėkinančių priemonių, kurias galite įsigyti be recepto. Jei kankina perimenopauzės simptomai, pasitarkite su gydytoju. Jums gali būti pasiūlyta pakaitinė hormonų terapija (PHT).
PHT padeda pakeisti hormonus, kurių lygis sumažėja artėjant menopauzei. Tai padeda sumažinti karščio bangas, naktinį prakaitavimą, nuotaikos svyravimus ir makšties sausumą.
„Daugelis šių simptomų praeina po kelerių metų, tačiau jie gali būti nemalonūs, o PHT gali palengvinti šį periodą daugeliui moterų. Tai taip pat gali padėti išvengti kaulų susilpnėjimo (osteoporozės), kuri dažniau pasireiškia po menopauzės“, – pridūrė NHS.
Jei nenorite PHT, geriausia priemonė menopauzės laikotarpiui valdyti yra sveikas gyvenimo būdas. Be mankštos ir sveikos mitybos, kofeino vartojimo ribojimas taip pat labai svarbus mažinant streso lygį.