menopauzė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „menopauzė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „menopauzė“.
Menopauzė: užklumpa visas, tačiau nemalonių simptomų galima ir išvengti
Artėjant penktai dešimčiai daugelį moterų pradeda kamuoti pirmieji menopauzės simptomai: pila karštis, svaigsta galva, padidėja prakaitavimas, skauda sąnarius, paūmėja nuotaikų kaita. Organizme vykstančius natūralius pokyčius gali sušvelninti ne tik medicininiai preparatai, bet ir tinkama mityba bei fizinis aktyvumas.
Įprastai moters klimaksas vyksta etapais: pirmieji premenopauzės simptomai trunka kelerius metus, kol tarp 45-55 metų išnyksta menstruacijos.
Prasidedančią menopauzę išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku
Artėjant penktai dešimčiai daugelį moterų pradeda kamuoti pirmieji menopauzės simptomai: pila karštis, svaigsta galva, padidėja prakaitavimas, skauda sąnarius, paūmėja nuotaikų kaita. Organizme vykstančius natūralius pokyčius gali sušvelninti ne tik medicininiai preparatai, bet ir tinkama mityba bei fizinis aktyvumas.
Įprastai moters klimaksas vyksta etapais: pirmieji premenopauzės simptomai trunka kelerius metus, kol tarp 45-55 metų išnyksta menstruacijos.
Menopauzė: kada ji prasideda ir kaip sumažinti simptomus?
TV3 „Kviečiame daktarą“ laidos žiūrovė Danutė uždavė klausimą apie menopauzę. Kada ji prasideda, kokie simptomai vargina ir kaip sau padėti atsakė „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Skundžiasi nemaloniais simptomais
Danutė iš Jonavos klausia:
„Gerbiamas profesoriau, nebežinau, ką daryti, todėl kreipiuosi į Jus. Jau keturis metus mane pila stiprus prakaitas, su manim nesusikalba nei mano vyras, nei aš pati.
Artėjančią menopauzę išduoda šie ženklai: moterys, sukluskite
Perimenopauzė – tai laikotarpis prieš menopauzę, galintis sukelti įvairių simptomų. Daugelis moterų gali nesuvokti, kad jie susiję su kūno pokyčiais.
Plačiai žinimas terminas „menopauzė“ reiškia gyvenimo pokytį, kai baigiasi moters menstruacijų ciklas, žymintis vaisingo laikotarpio pabaigą.
Paprastai tai įvyksta tarp 45 ir 55 metų, o tai lemia mažėjantis hormonų kiekis.
Šie testai namuose gali parodyti klastingas ligas: kiti apie juos nežino
Nors greitieji testai, kuriuos savarankiškai gali atlikti patys pacientai, nėra naujiena rinkoje, – apie tai težino maža visuomenės dalis. Šių testų tikslumas neprilygsta laboratorijose atliekamiems ištyrimams, tačiau jie gali tapti puikia indikacija patvirtinti arba paneigti įtariamą sveikatos būklę ar tikslingai kreiptis į gydytoją dėl gautų rezultatų.
Trūksta kalcio? Pasakė, kokiuose produktuose jo yra daugiausiai
Karščio bangos, sumažėjęs lytinis potraukis, kaip ant mielių augantis svoris – gerai žinomi menopauzės simptomai. Tačiau yra ir kitų, ne taip lengvai pastebimų šio kiekvienos moters gyvenime esančio etapo padarinių sveikatai. Vienas jų – dėl hormoninių pokyčių menopauzės metu silpnėjantys kaulai, todėl padidėja osteoporozės rizika. Kad jos išvengtumėte, būtina rūpintis organizmo kalcio atsargomis.
Menopauzės metu mažėjantis estrogenų kiekis paveikia visą organizmą.
Prasidėjusią menopauzę išduoda šie simptomai: nenumokite ranka
Menopauzė – natūralus moters organizmo pokytis, reikalaujantis prisitaikymo ir supratimo. Menopauzės simptomai gali skirtis nuo lengvų iki intensyvių, veikti fizinę ir emocinę gerovę, todėl svarbu juos atpažinti, norint palengvinti savo būseną.
Apie menopauzei būdingus simptomus bei jų malšinimą komentuoja vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė.
Vaistininkas atskleidė, kokios vaistažolės tinkamiausios moterų sveikatai gerinti
Lietuvoje nuo seno moterys, norėdamos palengvinti įvairius negalavimus, pasitelkia vaistažoles ir jų preparatus: šlapimo takų infekcijas ramina meškauogių ar bruknių lapų arbatomis, grožį ir savijautą puoselėja nakvišų aliejumi, sudirgusią odą ramina ramunėlių užpilais. Ką iš tradicinių metodų verta įtraukti į savo rutiną ir šiuolaikinėms moterims bei kokių vaistažolių rekomenduojama turėti namuose, atsako vaistininkas.
Menopauzės metu padidėja įvairių ligų rizika: kokie simptomai jas išduoda?
Menopauzė brandžios moters gyvenime yra natūralus reiškinys, kuris paprastai prasideda sulaukus 45–55 m. amžiaus. Pereinant į šį etapą organizme vyksta dideli pokyčiai, dėl kurių neretai vargina įvairūs negalavimai bei kyla tam tikrų ligų rizika.
Menopauzė privertė lietuvę kreiptis į plastikos chirurgą: „Toliau taip gyventi nebegalėjau“
Grožio ir plastinė chirurgija daugybei brandų amžių pasiekusių moterų padėjo susigrąžinti jaunystės grožį ir iš naujo pamilti save.
Viena jų – Airijoje gyvenanti Daiva Biretienė, kuriai prasidėjusi menopauzė įvarė ne vieną kompleksą. Išdrįsusi praverti klinikos duris, šiandien moteris žydi.
„Atjaunėjau dešimtmečiu! Įsitikinau, kad grožis turi magišką galią.
REKLAMA
REKLAMA
Menopauzė – vis dar tabu tema: daugiau nei pusė moterų jaučiasi nepatogiai kalbėdamos apie tai
Nors visuomenėje skiriama vis daugiau dėmesio moterų sveikatai, iki šiol kai kurios susiduria su baime kalbėti apie menopauzę tiek su specialistais, tiek su artimaisiais. „Eurovaistinės“ duomenimis, daugiau nei pusė moterų jaučiasi nepatogiai kalbėdamos apie savo menopauzės simptomus. Dėl to vaistininkė Jovita Aleknienė atsako į dažniausiai nerimą keliančius klausimus bei nuramina – tai yra natūralus reiškinys moters gyvenime, todėl šios temos drovėtis tikrai nereikėtų.
51 proc.
Išgyvenate menopauzę? Gydytojas paaiškino, kaip suvaldyti nemalonius simptomus
Įkopus į penktąją dešimtį, daugelis moterų ima justi pirmuosius artėjančios menopauzės simptomus. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kokie nemalonūs pojūčiai dažniausiai kamuoja pacientes ir kaip menopauzės metu tinkamai prižiūrėti kūną bei veido odą.
Danutė iš Jonavos uždavė klausimą profesoriui A. Unikauskui:
„Gerbiamas profesoriau, nebežinau, ką daryti, todėl kreipiuosi į Jus.
Moteriai neleido įlipti į lėktuvą: priežastis pribloškė
Moteris iš Jungtinės Karalystės teigia, kad nebuvo įleista į lėktuvą dėl pribloškiančios priežasties – jai buvo pasakyta, kad ji per daug prakaituoja.
Helen Taylor iš Durhamo, Jungtinės Karalystės, kartu su vyru ruošėsi keliauti į Romą, kai jai buvo pasakyta, kad ji negalės lipti į lėktuvą.
Pora kelionei išleido daugiau nei 3,3 tūkst. eurų ir spalio 2 dieną turėjo išskristi iš Niukaslo tarptautinio oro uosto.
Garsi Lietuvos aktorė atvirai prabilo apie menopauzę: štai, kas nustebino labiausiai
Kai kurios temos visuomenėje vis dar yra tabu, nors laikai ir keičiasi, atsiranda vis daugiau prieigų prie informacijos. Viena tokių temų – menopauzė. Apie šį natūralų procesą niekas nenori kalbėti garsiai, kalba patyliukais, tačiau Knygos teatro įkūrėja, šiais metais sulaukusi 50-ojo gimtadienio, tačiau visada spinduliuojanti energija, Redita Dominaitytė šią temą iškėlė į dienos šviesą ir net gi pavertė spektakliu.
„Mes, moterys, visada žinome, kada mums ateina menopauzė.
Palengvinkite menopauzės simptomus: štai, kas jums padės
Jei išgyvenate menopauzę bei norite ir toliau miegoti šalia savo partnerio, galite imtis tam tikrų veiksmų, kad atsikratytumėte kai kurių simptomų.
Kai kurios menopauzę išgyvenančios moterys dažnai yra priverstos miegoti atskirai nuo savo partnerių, nes hormonų pokyčiai, karščio bangos bei padidėjęs jautrumas alkoholiui, kofeinui, stresui ir nerimui apsunkina miegą.
Pasak miego eksperto Jameso Wilsono, tai dar ne viskas.
Palengvinkite menopauzę: jums padės šie patarimai
Menopauzė tampa išbandymu kiekvienos moters gyvenime, ne mažiau iššūkių kyla ir laikotarpiais prieš menopauzę bei po jos. Kaip namų vaistinėlės turinys gali palengvinti šį laikotarpį, pataria vaistininkė.
Menopauzė, pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Ingos Pociulienės, yra natūralus reiškinys moters gyvenime, sąlygotas senkančios kiaušidžių funkcijos. Moteris gali palengvinti jos simptomus ir pagerinti gyvenimo kokybę, vartodama maisto papildus ar homeopatinius vaistinius preparatus.
Įsidėmėkite: svarbiausi simptomai, kurie išduoda menopauzę
Jei įkopėte į penktąją dešimtį ir pastebite menstruacinio ciklo sutrikimus – neišsigąskite. Gali būti, kad jums prasideda menopauzė.
Pirmieji simptomai
Menopauzės pradžioje, menstruacijos vis dar gali būti reguliarios, tačiau apie artėjančius pokyčius gali signalizuoti naktinis prakaitavimas ir staigūs nuotaikos svyravimai.
Karališkoji Britanijos akušerių ir ginekologų kolegija aiškina, kad nuotaikos pokyčius gali nulemti mažėjantis estrogeno ir progesterono kiekis.
Gydytoja Bogdanskienė atskleidė, kodėl rūkančioms moterims menopauzė gresia anksčiau
Rūkymas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, dėl kurio padidėja rizika sirgti vėžiu, kvėpavimo takų, širdies ir kraujagyslių ligomis. „Gražinos Bogdanskienės vaisingumo centro“ vadovė gydytoja akušerė ginekologė Gražina Bogdanskienė sako, kad žalingas rūkalų poveikis moterims pasireiškia stipriau nei vyrams, nes moterų organizme yra daugiau estrogenų, kuris sąveikauja su tabaku bei cigaretėse esančiomis cheminėmis medžiagomis.
Papasakojo, kas padeda menopauzės metu: vaisto ieškokite gamtoje
Menopauzės metu vykstantys pokyčiai daro įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Visgi, šiuolaikinė medicina padeda moterims lengviau išgyventi šį laikotarpį. Kaip natūraliomis priemonėmis švelninti menopauzės simptomus, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Įprastai menopauzė nustatoma sulaukus 45–55 m., tačiau šio proceso pradžia yra jau nuo 40 m. Šiuo laikotarpiu ima silpti kiaušidžių veikla ir dėl to organizme natūraliai mažėja moteriškų hormonų.
Sklaido mitus, kad seksualinis gyvenimas po menopauzės apmiršta: gydytoja atskleidė, kas pagerins situaciją
Ar prasidėjus menopauzei baigiasi ir seksualinis gyvenimas? Tai mitas. Žinoma, visos moterys neišvengiamai susidurs su šiuo laikotarpiu, tačiau tik nuo požiūrio ir šiek tiek pastangų priklausys, ar jis paveiks seksualinį gyvenimą. Menopauzė prasideda nuo 45 iki 55-erių metų amžiaus, o kartu su ja ir makšties sausumas – sukeliantis ir fizinį, ir emocinį diskomfortą.
Šito negali išvengti nei viena moteris: tai ne liga, bet simptomus galima patolinti
Menopauzė – moters vaisingo amžiaus periodo pabaiga. Tai nėra liga ir šios būklės išvengti neįmanoma. Nors su menopauze susiduria kiekviena moteris, apie tai kalbame mažai, todėl TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kokie jos simptomai ir kaip elgtis menopauzės metu.
Kai kurioms moterims dėl estrogenų stokos pablogėja sveikata ir dėl to gyvenimas praranda žavesį. Kitos jaučiasi puikiai, nes pagaliau gali daugiau dėmesio skirti sau, savo pomėgiams ir mėgautis naujomis gyvenimo spalvomis.
Vegetarizmo kainą Liveta Kazlauskienė atsimins ilgai: „Reikėjo važiuoti į Santarų klinikas, kur gydytojai mane prižiūrėjo“
Metams bėgant su menopauze susiduria kiekviena moteris. Vienoms ji praeina nepastebimai, kitoms – dėl sutrikusios estrogenų veiklos gali pablogėti sveikata, varginti psichologinės bėdos.
Moterys, sukluskite: šie ženklai išduoda, kad jums prasidėjo menopauzė
Daugelis moterų mano, kad menopauzė prasideda, kai baigiasi menstruacijos, tačiau net 12 mėnesių iki to atsiranda ženklų, kad išgyvenate natūralų perėjimą. Dar iki menopauzės pradeda ryškėti simptomai, atsirandantys dėl hormoninių pokyčių. Ir nors mėnesinių pokyčiai gali rodyti, kad kažkas vyksta, tai nėra vienintelis požymis.
Pasak NHS, hormonų lygio sumažėjimas gali sukelti nerimą, o tai kai kurioms moterims šis pojūtis gali būti labai sekinantis, rašo express.co.uk.
47-erių moteris tapo mama: nėštumo požymius sumaišė su menopauze
Moteris pagimdė būdama 47 metų, kai ankstyvus nėštumo požymius supainiojo su menopauze. Tania Behrns prarado viltį tapti mama, kai sulaukė 44-erių, nes manė, kad yra „per sena“ gimdyti.
Po trejų metų, praėjus vos šešioms savaitėms nuo naujų santykių su savo partneriu, moteriai dingo menstruacijos.
Grožio terapeutė iš Kraistčerčo (Naujoji Zelandija) manė, kad jai prasideda menopauzė, tačiau nėštumo testas buvo teigiamas, rašo mirror.co.uk.
Dėl menopauzės pasiguodusi moteris liko sugėdinta darbe: to iš vadovo nesitikėjo
Advokatų kontoros darbuotoja, kuriai viršininkas pasakė, kad ji skleidžia „per daug informacijos“ apie savo menopauzės simptomus, pateikė ieškinį dėl diskriminacijos.
Anne-Marie McMahon el.
Irena Starošaitė atvirai prakalbo apie menopauzę: išdavė 1 simptomas
Menopauzė – natūralus moters organizmo etapas, kuomet keičiasi hormonų pusiausvyra, atsiranda laikino fizinio diskomforto jausmas. Dainininkė Irena Starošaitė skatina moteris šiuo transformacijos laikotarpiu išlaikyti aktyvų gyvenimo būdą, gerą nuotaiką bei pozityvų požiūrį.
Tyrimai rodo, kad moters vaisingo amžiaus pabaiga – menopauzė – dažniausiai nutinka apie 50 – uosius gyvenimo metus.
Kiekvienas organizmas yra individualus, todėl šiuo laikotarpiu kūno siunčiami signalai skirtingi.
Gydytoja įvardijo, kaip išvengti nemalonių menopauzės simptomų: „Reikia atrasti protingą balansą“
Karščio bangos, prakaitavimas, nuotaikų ir seksualiniai pokyčiai – dažni menopauzės simptomai, keliantys nerimą artėjančiai prie vidurio amžiaus moteriai. Kaip pasiruošti šiai neišvengiamybei, domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Tiksliai nustatyti menopauzės pradžią sudėtinga, tam įtakos turi ir gyvenimo būdas, fizinis aktyvumas, svoris, mityba, poilsis ir žalingi įpročiai, išgyvenamų teigiamų emocijų ir streso santykis.
Artėjančią menopauzę išduoda vos keli ženklai: pastebėkite juos laiku
Menopauzė – pokytis, kurio baiminasi dažna moteris. Lietuvoje moterys menopauzės sulaukia būdamos vidutiniškai 51-erių. Karščio bangos, šaltkrėtis, miego sutrikimai – tik keletas iš pasireiškiančių prasidėjusios menopauzės simptomų. Apie tai, kokie procesai vyksta moters organizme prasidėjus menopauzei, naujienų portalui tv3.lt pasakojo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojas akušeris ginekologas doc. dr.
68-erių Janina ragina vyresnes moteris nebijoti kalbėti apie seksą: „Jis ir toliau tęsiasi“
Lytiniai santykiai vyresniame amžiuje – mitais apipinta tema. Dažnam stereotipiškai atrodo, jog lytiniai santykiai – tik jaunų žmonių gyvenimo dalis, tačiau medikai ir drąsūs vyresni žmonės teigia, kad anaiptol. Anot jų, seksas yra svarbus bet kokiame amžiuje.
Apie seksą vyresniame amžiuje vengiama kalbėti. Ypač moterims, sulaukusioms menopauzės, neretai atrodo, jog lytinis gyvenimas, atėjus šiam tarpsniui, tampa nebe toks svarbus.
55-erių moterį kankino galvos skausmai ir svaigimas: sužinojusi diagnozę nesulaikė ašarų
Moteris, kuri manė, kad galvos skausmai ir svaigimas yra menopauzės simptomai, po įprasto akių tyrimo gavo sukrečiančią naujieną ‒ jai nustatytas smegenų auglys.
55 metų Helen Phillips teigia, kad per ketverius metus lankėsi pas šeimos gydytoją 15 kartų dėl įvairių simptomų, tačiau jai niekada nebuvo atlikta tyrimų, rašo mirror.co.uk.
Ji sakė: „Turėjau 15 atskirų konsultacijų tiesiogiai arba telefonu ir buvo nurodytos įvairios priežastys.
Moterys, sukluskite: šie ženklai išduoda artėjančią menopauzę
Perimenopauzės metu jūsų kūnas pateikia „naudingų fizinių užuominų“, kad prasideda menopauzė, sakė Šiaurės Amerikos menopauzės draugijos ekspertai.
Tokie požymiai gali būti karščio pylimas, makšties sausumas ir nereguliarios mėnesinės. Karščio pylimas, kitaip dar vadinamas vazomotoriniais simptomais, „yra dažniausiai pasitaikantis perimenopauzės simptomas“, rašo express.co.uk.
Moterys, sukluskite: 4 ženklai burnoje gali išduoti, kad jums prasideda menopauzė
Menopauzės simptomai gali būti labai sunkūs ir gali turėti įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui, įskaitant netikėtas karščio bangas ir prastą nuotaiką. Tačiau taip pat yra keletas pagrindinių įspėjamųjų menopauzės požymių burnoje, kurie gali pasirodyti, įskaitant burnos džiūvimą ir net dantenų ligas.
Menopauzė yra natūralus senėjimo požymis ir daugumai moterų simptomai pasireiškia po 45-ojo gimtadienio.
Mamą palaidojusi dukra skubiai įspėja kitus: mirtiną ligą nurašė menopauzei
Moteris galvojo, kad patiria menopauzę, tačiau nesuprato, kad iš tiesų slypi baisi liga, dėl kurios mirė praėjus keliems mėnesiams. Dabar mirusios moters dukra įspėja visus ir prašo atkreipti dėmesį į keturis klastingus kasos vėžio požymius.
Joanne Eales ligos simptomai pasireiškė praėjusių metų vasarį, dar prieš tai, kai pasaulyje įsisiūbavo pandemija. Tačiau juos ji nurašė savo amžiui, manydama, kad prasideda menopauzė.
1 kasdieninis įprotis gali sukelti skaudesnę menopauzę: stenkitės jo vengti
Menopauzė žymi moters gyvenimo momentą, kuomet jai pradingsta mėnesinės. Pereinamąjį laikotarpį lydi hormoniniai svyravimai, sukeliantys nemalonius simptomus, įskaitant emocinius sukrėtimus ir karščio bangas. Tačiau vienas paprastas įprasto gyvenimo būdo veiksmas 50 metų amžiaus moterims gali pabloginti simptomus.
Menopauzė yra natūralus ir neišvengiamas gyvenimo ciklas, tačiau kai kurios moterys gali kentėti labiau nei kitos nuo simptomų sunkumo.
Moterys, sukluskite: šie ženklai rodo, kad artėja menopauzė
Menopauzė iš tikrųjų apibūdina paskutines mėnesines moters gyvenime, paaiškino labdaros organizacija „The Daisy Network“. Tačiau laipsnišką hormonų gamybos ir kiaušidžių funkcijos mažėjimą geriau apibūdina terminas „klimakterinis“ procesas.
Klimakterinio proceso metu simptomai gali pradėti ryškėti keičiantis hormonų lygiui. Šiame etape menstruacijos vis dar gali būti reguliarios, tačiau du artėjančios menopauzės požymiai yra naktinis prakaitavimas ir nuotaikos pokyčiai.
Gydytoja įspėja: vos sulaukus 20-ies galite susidurti su perimenopauze
Gydytoja perspėja, kad ir sulaukusios 20-ies moterys gali susidurti su perimenopauze to nesuprasdamos dėl informacijos apie ligos simptomus trūkumo.
Dr. Louise Newson iš Stanfordo prie Eivono pasakojo, jog net nežinojo, kad sulaukusi 40-ies išgyveno perimenopauzę, o jai skirtas gydymas buvo netinkamas – vietoj pakaitinės hormonų terapijos jai pasiūlyta įsigyti antidepresantų.
Simptomai, kurie įspėja apie menopauzę: laiku pastebi ne visos moterys
Tam tikri menopauzės simptomai pasireiškia daugeliui moterų. Tačiau jų stiprumas ir trukmė kiekvienai gali būti skirtingi. Perimenopauze vadinami simptomai paprastai prasideda keletui mėnesių ar metų likus iki mėnesinių pabaigos, ir po jos gali tęstis dar kurį laiką.
Vidutiniškai jie užtrunka maždaug ketverius metus apie paskutines mėnesines. Tačiau 1 iš 10 moterų šiuos simptomus jaučia net iki 12 metų laikotarpį.
Nebenorite mylėtis? Išbandykite šį patarimą
Nors pasimėgauti kariu prieš seksą gali atrodyti kaip netikėtas būdas padidinti žmogaus lytinį potraukį, naujas tyrimas Indijoje rodo, kad daug ožragės – prieskonio, dažniausiai sutinkamo Indijos virtuvėje – vartojimas gali padėti pagerinti moterų lytinį gyvenimą.
Mokslininkai teigia, kad šis augalas gali padėti sumažinti tokias problemas kaip makšties sausumas. Tyrime dalyvavo 24 lytiškai subrendusios moterys nuo 20 iki 48 metų, kurios vartojo ožragės ekstraktą.
Menopauzės simptomai ir būdai, kaip juos kontroliuoti
Menopauzė – tai neišvengiamas moters gyvenimo tarpsnis nuo vaisingo amžiaus pabaigos iki kiaušidžių hormoninės funkcijos išnykimo. Paprastai jis prasideda apie 50-52 metus (kai kurioms dailiosios lyties atstovėms – ir anksčiau).
Tuomet pakinta bendra moters savijauta, atsiranda ne tik psichologinių bėdų, bet ir viso organizmo pokyčių. Svarbu pabrėžti, kad ne visi šiuo periodu moterį lydintys simptomai nėra pavojingi, tačiau dažnai jie stipriai paveikia gyvenimo kokybę.
Menstruacijų ciklo sutrikimai: priežastys ir kada verta sunerimti
Menstruacinis ciklas pradedamas skaičiuoti nuo pirmos menstruacijų dienos iki kitų pradžios. Ciklas laikomas nereguliariu, jeigu jis tęsiasi ilgiau nei 38 dienos arba jų ilgis nuolat keičiasi.
Nereguliarus ciklas gali turėti keletą priežasčių: nuo hormonų disbalanso iki nėštumo arba rimtų ligų. Štai keletas pavyzdžių, kodėl gali sutrukti menstruacijos.
Perimenopauzė
Perimenopauzė yra pereinamoji fazė prieš prasidedant tikrajai menopauzei.
Patarė, kaip palengvinti menopauzės simptomus
Menopauzė kiekvienos moters gyvenime yra itin jautrus pereinamasis laikotarpis. Tai natūralus etapas, tačiau dažniausiai nelengvas ir laukiamas su baime. Apie menopauzės metu kylančius sunkumus ir kaip su jais kovoti, papasakojo laidoje „Sveikatos medis“ kalbinti specialistai.
Menopauzė į moters gyvenimą atkeliauja maždaug apie 50-uosius metus.
Menopauzės sulaukusios moterys makšties sausumą dažnai painioja su šlapimo takų infekcija
Menopauzė – natūralus gyvenimo tarpsnis, kurio neišvengs nė viena moteris, sulaukusi apie 50 metų amžiaus. Tiesiog svarbu žinoti, kokie pokyčiai laukia ir tinkamai reaguoti, kad sau padėtume.
Išnykus mėnesinėms kiaušidėse sumažėja estrogeno gamyba, dėl to vulvos (lytinių lūpų) ir vaginos audiniai tampa plonesni, ne tokie elastingi, mažėja gleivių išsiskyrimas. Pasireiškia makšties sausumas arba makšties audinių atrofija.
Menopauzės iššūkiai: gydytoja patarė, kaip pasiruošti organizmo pokyčiams
Kiekvienos moters gyvenime neišvengiamai su metais ateina menopauzės periodas. Šį laikotarpį lydintys simptomai, kaip karščio bangos, nuotaikų kaita, nuovargis, nemiga ir daugybė kitų, dažnai moteriai kelia nerimą ir baimę.
Vidutiniškai skaičiuojama, kad menopauzė prasideda sulaukus 50-ties. Tad kaip tokio darbingo ir jauno amžiaus moterims tinkamai pasiruošti menopauzei, ko tikėtis ir kaip spręsti iškilusias sveikatos problemas, vaizdo įraše pasakoja gydytoja akušerė-ginekologė Maja Rokicka.
12 ženklų, kurie įspėja, kad jums prasidėjo menopauzė
Zoe Hardman neseniai pasidalino savo patirtimi apie tai, kaip menopauzė jai prasidėjo vos 37 metų amžiaus. Tik tada ir jos sesuo, kuri tuo metu bandė pastoti, išsiaiškino, kad vos 34 metų menopauzė yra prasidėjusi ir jai, o pasikalbėjusios su savo mama jos sužinojo, kad ankstyvos menopauzės sulaukė ir ji.
Atvirai apie tai papasakojusi Zoe sulaukė daugelio žinučių iš kitų moterų su panašiais išgyvenimais, kurios papasakojo apie gėdą, kurią turėjo išgyventi.
Moterys, sukluskite: šie ženklai išduoda artėjančią menopauzę
Menopauzė – neišvengiamas ir natūralus įvykis kiekvienos moters gyvenime. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytojas ginekologas-akušeris Dr. Vytautas Klimas papasakojo, kada jį įvyksta ir kokie pirmieji simptomai praneša apie artėjančią menopauzę.
Menopauzė neretai yra suprantama kaip procesas, tačiau ginekologas patikslina, kad menopauzė yra momentas, o ne procesas. „Menopauzė yra medicininis terminas, kuris reiškia paskutinių mėnesinių datą, kai jų jau metus nebėra.
Gydytoja ginekologė pataria, kaip palengvinti menopauzės simptomus: „Šį periodą reikia išgyventi pozityviai“
Kiekvienos moters gyvenime neišvengiamai su metais ateina ir menopauzės periodas. Neretai jis yra lydimas kasdienybę apsunkinančiais simptomais, tokiais kaip prakaitavimas, karščio bangos, nuotaikų kaita, nuovargis ar nemiga. Gydytojai ginekologai ramina, jog su šiais simptomais susiduria net 80 proc. moterų, tačiau juos spręsti ryžtasi ne kiekviena.
Pagrindiniai organizmo valdytojai – hormonai – reguliuoja ląstelių funkcijas ir organizmo sistemas.
Šie ankstyvieji menopauzės simptomai – ženklas, kad gali prasidėti sunkios ligos
Menopauzės simptomai moterims gali pasireikšti kelis metus prieš menstruacijų išnykimą. Stiprūs ankstyvieji menopauzės simptomai gali rodyti, kad ateityje moteris gali turėti rimtų sveikatos problemų.
Moteris labiausiai vargina būtent ankstyvieji simptomai, o kaip lengviau išgyventi šį sudėtingą laikotarpį domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
„Etapas, kuris dažniausiai prasideda tarp 48 ir 52 gyvenimo metų, ir vidurkis pasaulyje yra apie 51,5 metų.
Menopauzė: kokios permainos vyksta organizme?
Menopauzė – natūralus kiekvienos moters gyvenimo tarpsnis, aplankantis vyresniame amžiuje. Šis moters gyvenimo etapas reiškia visišką mėnesinių pabaigą, nulemtą kiaušidės funkcijos išsekimu – nutrūkusia moteriškų hormonų gamyba.
Dėl šių organizmo permainų daugelį dailiosios lyties atstovių pradeda varginti įvairūs simptomai, kurie ženkliai pablogina gyvenimo kokybę.
15-metė jau išgyveno menopauzę: dabar tam ruošia ir savo mamą
Paauglė būdama vos 15 metų išgyveni menopauzę. Dabar ji padeda mamai pasiruošti menopauzės atnešamiems pokyčiams.
Ellie Waters (19) iš Didžiosios Britanijos menopauzę patyrė 2017 metų rudenį, po 18 mėnesių trukusios chemoterapijos ir švitinimo, nes tuo metu kovojo ir su retos formos vėžiu – alveoline rabdomiosarkoma.
Paauglė vis jusdavo karščio bangas, susidūrė su miego sunkumais, jautė nuolatinį nuovargį, slogią nuotaiką, o odą nuolat niežėjo.
Menopauzę išgyvenusi moteris kreipiasi į kitas: „Mano lytinis gyvenimas pradingo“
Po menopauzės mano lytinis gyvenimas beveik pradingo.
Mes su vyru visada džiaugiamės geru intymiu gyvenimu, o dabar bijau, kad jis neištvers ir mane paliks. Pastaruoju metu niekaip pakankamai nesudrėkstu, todėl mylėtis yra labai nepatogu, kartais net skausminga.
Taip pat nebejaučiu geismo ir nesijaučiu nė iš tolo tokia artima su vyru, kaip anksčiau. Jis vis dažniau būna paniuręs, ir aš tikra, kad tai dėl to, kad man nebepatinka seksas. O aš maniau, kad nusiminusi turėčiau būti aš, o ne jis.