Tokie požymiai gali būti karščio pylimas, makšties sausumas ir nereguliarios mėnesinės. Karščio pylimas, kitaip dar vadinamas vazomotoriniais simptomais, „yra dažniausiai pasitaikantis perimenopauzės simptomas“, rašo express.co.uk.
Kaip atrodo karščio pylimas?
Karščio pylimas jaučiamas kaip staigus šilumos antplūdis, galintis trukti nuo vienos iki penkių minučių. Moterims taip pat gali parausti veidas ir viršutinė kūno dalis, muša prakaitas, krečia šaltis ir kartais gali atsirasti sumišimo jausmas.
„Mayo Clinic“ iškėlė hipotezę, kad karščio pylimas atsiranda, kai sumažėjęs estrogeno kiekis padidina kūno termostato ‒ pagumburio ‒ jautrumą.
„Kai pagumburis mano, kad jūsų kūnas yra per šiltas, jis pradeda įvykių grandinę – karščio blyksnį, kad jus atvėsintų“, – aiškinama sveikatos svetainėje. Ne visos menopauzės amžiaus moterys patiria karščio pylimus, tačiau tam tikri veiksniai padidina tokio simptomo tikimybę ir dažnį. Tai rūkymas ir nutukimas.
Kalbant apie makšties sausumą, arba vulvovaginalinę atrofiją, Šiaurės Amerikos menopauzės draugija paaiškino, kodėl šis simptomas gali pasireikšti moterims prieš menopauzę.
„Mažiau estrogenų gali sukelti vulvos ir makšties gleivinės plonėjimą, sausumą ir mažesnį elastingumą“, – pažymėjo organizacija. Be to, makšties išskyros sumažina sausumą, o makštis taip pat tampa mažiau rūgšti dėl mažėjančio estrogeno kiekio.
Tuo tarpu mėnesinės gali pradėti trikti iki menopauzės
„Mayo Clinic“ paaiškino: „Kadangi ovuliacija tampa labiau nenuspėjama, laikotarpis tarp menstruacijų gali būti ilgesnis arba trumpesnis, jūsų menstruacijos gali būti lengvos arba sunkios, o kai kada jų gali ir visai nebūti“.
Jei menstruacinis ciklas nuolat trunka septynias dienas ar ilgiau, gali būti, kad jums prasidėjo ankstyva perimenopauzė. Jei tarp mėnesinių yra 60 ar daugiau dienų, greičiausiai esate jau vėlyvoje perimenopauzėje. Be menstruacijų gali praeiti 12 mėnesių iš eilės, kol pasiekiate menopauzę.
Kai be menstruacijų praėjo 12 mėnesių, jūs oficialiai baigėte perimenopauzinį perėjimą. Kiek trunka šis pereinamasis laikotarpis, kiekvienai moteriai yra individualus – nuo kelių mėnesių iki metų. Kitas perimenopauzės simptomas gali būti nuotaikos pokyčiai, tokie kaip dirglumas ir padidėjusi depresija.
Perimenopauzė taip pat gali sukelti šlapimo pūslės problemų, kaulų retėjimą ir keisti cholesterolio kiekį. Jei kenčiate nuo menopauzės simptomų ir norite pagalbos, pasitarkite su savo šeimos gydytoju.