Salotų arbata tikrai neskamba labai viliojančiai, panašu, kad ir skonis ne ką geresnis, tačiau „TikTok“ vartotoja @shapla_11 sako, kad išgėrus šio užpilo, ji pasidaro mieguista ir taip stipriai nebekankina nemiga.
Savo vaizdo įraše ji pataria 10 minučių palaikyti salotas užvirintame vandenyje, po to jas išimti, o „salotų arbatą“ išgerti. Kai kas dar pataria įmesti kelis pipirmėčių lapelius ir skonis bus tikrai malonesnis, rašo metro.co.uk.
Ar tai tikra?
Pandemija tikrai sujaukė daugeliui miego režimą ir užmigti nėra lengva. Miegas yra sveikatos ir geros savijautos garantas, taigi ar įmanoma, kad šis salotų lapų gėrimas padėtų? O gal tai tiesiog laiko gaišinimas?
Tam tikros salotų rūšys, tokios kaip romėniškos salotos, turi fito-maistinę medžiagą, vadinamą lektukariumu, kuris, teigiama, turi raminančių ir miegą skatinančių savybių.
Nėra pakankamai įrodymų, kad salotos padeda žmonėms geriau miegoti, tačiau pelėms jos daro teigiamą poveikį. Vienas tyrimas nustatė, kad romėniškos salotos tikrai gerina miegą, o jose esantys antioksidantai saugo nuo streso, kurį kelia sutrikęs miegas.
Miego ekspertė Dr Verena Senn sako: „Nors neturime pakankamai duomenų, įrodančių, kad salotų arbata padeda greičiau užsnūsti, tačiau yra maisto produktų, kurie tikrai pagerina miegą. Rinkitės maistą, kuriame gausu amino rūgšties tritoftano. Jo yra kiaušiniuose, kiviuose, riešutuose. Tritoftanas padeda gaminti miego hormoną melatoniną, kuris reguliuoja organizmo laikrodį ir pagerina miegą. Aš siūlyčiau sotesnį užkandį prieš miegą nei salotų arbata – suvalgykite saują riešutų.
Jei valgysite prieš pat miegą, poveikis gali būti priešingas, nes kūnas virškins, o ne snūduriuos, tad užkandžiaukite bent porą valandų iki gulant“.
Štai ką sako ekspertės:
Natalie
„Aš turėjau tik mažų gūžinių salotų, jas pamerkiau į karštą vandenį dešimčiai minučių ir pamaišiau. Ryte anksti kėliausi į darbą, o ir mažai miegojau dėl karšto oro, taigi, tikėjausi, kad šis gėrimas padės man geriau išsimiegoti. Gėrimo skonis ne koks – nėra bjaurus, bet ir nepasakyčiau, kad malonus. Arbatą išgėriau pusvalandį prieš gulant į lovą. Jaučiausi labai pavargusi, bet taip jaučiausi ir dienos metu. Tą naktį miegojau puikiai, be prabudimų, o ryte jaučiausi žymiai žvalesnė. Nežinau, ar tai tikrai dėl salotų arbatos, tačiau būtinai pakartosiu vėl“.
Laura
„Turėjau keletą mažų gūžinių salotų, nuplėšiau kelis lapelius ir 10 minučių palaikiau karštame vandenyje. Kvapas nepatiko, o ir skonis ne koks – kaip suvytusių salotų. Arbatą gėriau tris vakarus iš eilės prisiversdama. Nemanau, kad ji kaip nors paveikė mano miegą – miegojau prastai ir daugiau jos nebegėriau, bet po to miegojau geriau. Skaičiau, kad tą patį poveikį daro salotų lapai, tad verčiau valgysiu juos prieš miegą“.
Lizzie
„Man labai sunku užmigti, o ir pats miegas negilus, taigi tikėjausi, kad „TikTok“ siūlomas gėrimas padės. Užvirinau arbatinuką, įmečiau kelis salotų lapelius ir palaikiau 15 minučių. Nesitikėjau, kad skonis bus geras, bet vis tik arbatą išgėriau, tikėdamasi poveikio vakare. Deja, ji visiškai nepadėjo, pusę pirmos dar nemiegojau. Galiausiai užmigau, bet miegas buvo prastas.
Nerekomenduočiau šio gėrimo – ir skonis bjaurus, ir jokio poveikio miegui. Sekančias naktis be arbatos miegojau geriau“.
Taigi, išvada nėra teigiama. Nei vienas ekspertas nenustatė ryšio tarp salotų arbatos gėrimo ir geresnio miego. Daugiau laimėtume, susitvarkydami savo miego režimą, sportuodami ir sveikai maitindamiesi. Pasikalbėkite su savo šeimos gydytoju, jei jus kankina nemiga, o prastas miegas kenkia jūsų kasdienio gyvenimo kokybei.