Panikuojate, kai jums neatrašo
Ar perskaityta, bet neatsakyta žinutė kelia jums paniką? Ar jūsų partneris mano, kad įvyko blogiausia, kai neatsakote į jo žinutes iš karto? Toks nesaugumas yra problema, rašoma „The Sun“.
Pažinčių trenerė Hayley Quinn sako: „Gali būti labai patogu galvoje susikurti istoriją, kodėl jums neatrašo. Iš tikrųjų jūs nežinote, ką jie galvoja. Išjunkite telefoną ir suteikite sau galimybę vėl įsigilinti į savo mintis ir jausmus.
Pasvarstykite, ar jums tinka šis bendravimo stilius, ar ne. Ar jaučiate, kad lengva bendrauti? Ar santykiai vystosi jums patogiu tempu?“.
Specialiai keliate pavydą
Pavojinga priversti partnerį patikėti, kad kas nors kitas gali jus nuvilioti bet kurią sekundę. Santykių trenerė Kate Mansfield perspėja: „Pavydas gali pasiteisinti per trumpą laiką, tačiau paprastai kitas žmogus galiausiai jus paliks ar apgaudinės, nes jūs jį ten pastūmėte“.
Jei dažnai kyla pagunda sukelti partneriui pavydą, ji pataria: „Kreipkitės pagalbos į profesionalą ir dirbkite stiprindami savivertę būdami sąžiningi ir rūpindamiesi savimi“.
Nesate savimi
Dabar, kai esate kartu, vienas iš jūsų pamiršo savo pomėgius ir dėl visko pakeitė nuomonę? Per didelis bendrumas gali baigtis ašaromis. „Labai svarbu išsaugoti savo gyvenimą, kitaip jausitės lyg baigiate uždusti“, – sako ji.
„Įsivaizduokite, kad jūs ir jūsų partneris esate burbule. Jei jaučiatės kaltas darydamas kažką kito nei jūsų partneris, atminkite, kad tai iš tikrųjų daro jus tik patrauklesniu. Žmoguje yra kažkas tikrai patrauklaus, kai į santykius jis įneša savo nuomonę ir interesus“, – sako Hayley. „Nesvarbu, ar tai būtų karjera, hobis, draugai, išsaugokite visus dalykus savo gyvenime, kurie padėjo jums jaustis saugiai ir laimingai, kol nebuvote santykiuose“.
Bijote nepritarti
„Taip“ sakymas viskam jūsų santykiams nepadės.
„Galite pastebėti, kad vengiate konflikto ir todėl su viskuo sutinkate, nes bijote, kad prarasite šio žmogaus meilę. Ironiška, bet gali būti ir priešingai. Žmonėms patinka tie, kurie demonstruoja savo vertę turėdami savo nuomonę“, – sako Hayley.
„Paprastai tai reiškia, kad jūs turėjote tėvus, kurie vertė jaustis nesaugiai. Ieškokite profesionalios terapeuto pagalbos“, – priduria ji.
Socialiniuose tinkluose sekate kiekvieną jų žingsnį
Ar sekate, ką jūsų partneris mėgsta, seka ir komentuoja? Tai didelė grėsmė jūsų ateičiai. Net jei tai prasidės nekaltai, Kate perspėja: „Tai slidus šlaitas, nuo kurio galiausiai nukrisite“.
Pamiršote savo draugus
Natūralu, kad daug laiko praleidžiate su partneriu. Bet ne tiek, kad visi kiti jūsų gyvenime taptų nebesvarbūs ir neberastumėte jiems laiko, bent jau ne ankstyvose santykių stadijose.
„Laikykitės savo esamo gyvenimo prioritetų ir palaipsniui duokite daugiau laiko ir energijos savo santykių kūrimui. Neverta iš karto į santykius kristi žemyn galva.
Net laikui bėgant, geriausia išlaikyti savo draugus. Įsitikinkite, kad esate tokioje situacijoje, kad jei santykiai nutrūktų, jūs neliksite vienišas“, – sako Kate.
Įtarinėjate juos išdavyste
Nerimaujate be priežasties? Tai nebūtinai jūsų instinktai. Tai gali būti tik jūsų nesaugumas.
„Jei turite įprotį manyti, kad jus nuolat išdavinėja, dirbkite su savo mintimis. Šis įsitikinimas sugadins jūsų santykius. Pasitikėjimas yra būtinas, ir nors mes turime aiškiai matyti ir pasitikėjimą pagrįsti nuosekliais veiksmais bėgant laikui, turime atsisakyti ir kontrolės“, – sako Kate.
„Atminkite, kad norint užmegzti santykius, reikia pasitikėjimo, o pasitikėjimas yra gražus dalykas“, – sako Hayley. „Yra didžiulis skirtumas tarp to, ar esi pakankamai emociškai atviras, kad galėtum pradėti naujus santykius“.
Esate apsėstas minčių apie buvusius santykius
Ar sekate savo partnerio buvusios merginos ar vaikino gyvenimą socialiniuose tinkluose, klausiate apie juos ar nerimaujate, kad jie vėl susitvarkys?
„Tai beprasmiška. Pabandykite susitelkti ne į fantaziją, kad esate nepakankamai geras, o mėgautis tuo, ką turite. Švęskite, kas esate ir ką atsinešate. Sudarykite savo puikių savybių sąrašą ir skaitykite jį kiekvieną dieną“, – pataria Hayley.