Kaip beauklėtumėme vaiką, visų tėvų tikslas vienas − įskiepyti vaikui suvokimą, kas yra dora ir teisinga bei gebėjimą savarankiškai priimti teisingus sprendimus, rašo mirror.co.uk.
Viena mama sulaukė daugybės pagyrų, pasidalinusi savo patirtimi, kaip ji moko vaikus savarankiškumo, nors baiminasi, jog uošviams tai nepatinka. Socialiniame tinkle „Reddit“ ji pasakojo apie savo šeimos apsilankymą pas uošvius Tėvo dienos proga.
Mama piktinosi uošvių elgesiu
Moteris aiškina: „Taigi, šiandien Tėvo diena, tad nusprendėme aplankyti uošvius, nors pradžioje planavome su vyru ir dviejų metukų dukrele nueiti kur nors papusryčiauti, tačiau paskutinę minutę apsigalvojome.
Viešnagė buvo beveik puiki. Problema buvo mano uošviai ir jų absoliutus negebėjimas gerbti anūkės savarankiškumą. Jie jau priprato, kad negalima glebėsčiuoti ar bučiuoti anūkės, jei ji to nenori, nors vis dar tenka jiems tai priminti, kai užsimiršę paprašo anūkės bučinio, o ši pasako „ne“.
Įpratinau dukrelę „duot penkis“, kai ji jaučiasi patogiai.
Kelis kartus dukrelė nenorėjo sėstis seneliui ant kelių – jis pasisodino ją, o ji pasakė „ne“ ir išslydo. Tada močiutė bandė užkelti anūkę jam ant kelių, o mergaitė tikrai nesijautė gerai.
Galiausiai pasakiau anytai: „Neverskite, prašau, jos daryti to, ko ji nenori. Ji turi teisę atsisakyti sėdėti ant senelio kelių“. Uošviai aiškiai liko nepatenkinti, o vyras mane vėliau išbarė, nes aš mokau dukrą negerbti senelių“.
Palaikė moterį ir jos auklėjimą
Dauguma žmonių „Reddit“ tinkle palaikė moterį ir jos auklėjimą. Vienas komentavo: „Jūsų vyras neteisus. Jūs mokote dukrą savarankiškumo. Ji turi teisę pasakyti „ne“ ir jos teisę būtina gerbti. Jūs mokote ir uošvius. Jei jie nori, kad vaikas juos apkabintų, bučiuotų, sėdėtų ant kelių, tai dar nereiškia, kad taip ir bus. Puiki pamoka visiems. Gerbk kitų žmonių ribas“.
Kitas pritarė: „Tai labai svarbi pamoka mažiems vaikams. Jie turi puikų instinktą ir jaučia aplinkinius žmones. Jei mokysite juos nekreipti dėmesio į savo instinktus, o „būti mandagiais“, vėliau savo gyvenime jie gali tekti į bėdą“.
Trečiasis komentatorius pridūrė: „Šlykštu, kai vaiko nenorą būti liečiamam prilygina nepagarbai. Jūsų dukra sako „ne“ – vadinasi, taip ir yra! Neramu, kad jūsų vyras nesupranta šio esminio dalyko“.