• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnas galvoja, kad norint atnaujinti namų aplinką reikia turėti nemažai pinigų. Tačiau Anglijoje gyvenanti lietuvių šeima šią nuomonę paneigia – virtuvės bei vonios kambario atnaujinimas tekainavo iš viso šiek tiek daugiau nei 1000 eurų.

11

Dažnas galvoja, kad norint atnaujinti namų aplinką reikia turėti nemažai pinigų. Tačiau Anglijoje gyvenanti lietuvių šeima šią nuomonę paneigia – virtuvės bei vonios kambario atnaujinimas tekainavo iš viso šiek tiek daugiau nei 1000 eurų.

REKLAMA

Anglijoje gyvenanti keturių asmenų šeima – Inga, Ramūnas ir du sūnus Nojus bei Gabrielius šiuo metu skaičiuoja paskutiniuosius mėnesius iki laiko, kai jau visai netrukus su visam gyventi jie sugrįš į Lietuvą.

Nors pora visai neseniai atnaujino savo namų aplinką, tačiau Inga Kučiauskienė sako, kad su jais atsisveikinus, jie bus perleisti ir palikti džiaugtis kitiems žmonėms:

„Mes kraustysimės į naujus namus, kur ir vėl viską renovuosime. Bus įvairių projektų – kažkiek kapitalinių, kažkiek „biudžetinių“, tačiau kartu su vyru labai laukiame šio naujo etapo!“

REKLAMA
REKLAMA

Darbai virtuvėje

Pasiteiravus, kaip kilo idėja atnaujinti savo namų Anglijoje aplinką, Inga sako, kad noras atsinaujinti užklupo natūraliai:

REKLAMA

„Nebedžiugino vaizdas, kadangi nuo namo pastatymo 2002 metais niekas nebuvo renovuota. Iš pradžių galvojome virtuvę suremontuoti nuo pat pagrindų, tačiau gimus vaikams padaugėjo išlaidų, teko darbus atidėti. Visgi, noras turėti gražius namus niekur nedingo.

Visuomet domėjausi namų renovacijomis, kaip „biudžetiniu“ variantu galima atnaujinti namų aplinką. Kiek pakalbinusi vyrą įtikinau jį sutvarkyti virtuvės aplinką „biudžetiškai“, o vėliau galėsime ir atsinaujinti ją iš pagrindų.“

REKLAMA
REKLAMA

Kuomet prieš septynerius metus šeima įsikėlė į savo namus, teko keisti šaldytuvą ir skalbimo mašiną. Netrukus prireikė pakeisti ir boilerį, kuris ir kainavo daugiausiai išlaidų.

„Prieš pusę metų nusprendėme, kad perdažysime virtuves sienas, spinteles, plyteles ir stalviršį. Sienas bei virtuvės spinteles dažėme nuplaunamais dažais, o dureles – virtuvės baldų dažais. Taip pat pakeitėme ir rankenėles. Plytelėms dažyti taip pat pirkome specialius dažus. Virtuviniu stalviršiu rūpinosi vyras – išdažęs juodais dažais ant viršaus užpylė epoksidinės dervos sluoksnį“, – pasakoja apie darbus virtuvėje I. Kučiauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Virtuvėje taip pat teko pakeisti ir gartraukį, kurį šeima įsigijo iš antrų rankų, atradę jį per „Facebook“ turgelį. Kad erdvė būtų išnaudota maksimaliai, buvusias atviras lentynas šeima nusprendė papildyti papildomomis siauromis lentynėlėmis, skirtomis susidėti sausiems produktams, prieskoniams ir t. t.:

„Virtuvės aplinką derinome prie bendro namų vaizdo, kadangi turime atviro plano svetainę su valgomojo erdve, todėl norėjosi kad viskas derėtų. Šiuo laiku labai daug pavyzdžių yra internete, iš ten ir atkeliavo daugiausia idėjų visai namų aplinkai, įskaitant ir virtuvę. Dar keitėme ir maišytuvą. Jei neskaičiuosime buitinės technikos, visas remontas kainavo tik apie 200 eurų.“

REKLAMA

Pasiteiravus, su kokiais sunkumais teko susidurti atnaujinant bendrą virtuvės vaizdą, Inga juokauja, kad didžiausias iššūkis buvo užtikrinti vaikų saugumą. „Vyresnėlis yra trijų metų, labai smalsus vaikas, todėl teko būti labai budriems“, – priduria nusišypsodama.

Vonios kambarys atgimė spalvomis

Norite tikėkite, norite ne, tačiau virtuvės atnaujinimas užtruko vos tris dienas. Kur kas daugiau laiko reikėjo skirti vonios kambario renovacijai. Čia Ingos vyras Ramūnas darbuodavosi grįžęs po darbų, vakarais, todėl visi darbai užsitęsė iki trijų savaičių.

REKLAMA

„Kai atėjo laikas remontuoti vonią, žinojau, kad norėčiau kažko truputį išskirtinio. Esu neutralių spalvų gerbėja, bet nedidelėse erdvėse, kuriose nepraleidžiame daug laiko, noriu įgyvendinti savo „spalvotus“ projektus, kurie džiugins akį, bet per daug nevargins. Abu su Ramūnu žinojome, kad taip pat renovuosime viską „biudžetiškai“, todėl suplanavome, ką būtina keisti, o ką galima išsaugoti ir taip sutaupyti pinigų“, – teigia moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vonios kambaryje teko perdaryti lubas, sutvarkyti apšvietimą, taip pat pakeisti ir neveikiantį ventiliatorių. Keisti buvo ir tualetas su kriaukle, kadangi norėjosi spintelę padaryti apačioje. Taip, anot pašnekovės, bus lengviau susidėti įvairius vonios reikmenis, valymo priemones:

„Keitėme maišytuvą ir dušo sistemą su maišytuvu vonioje. Pačios vonios nusprendėme nekeisti – ją vyras perdažė emaliniais vonios dažais. Plytelės taip pat palikome senas, jas perdažėme tais pačiais dažais, kuriuos naudojome virtuvės plytelėms.

REKLAMA

Įdėjome vonios stiklą, pakeitėme grindų plyteles. Įstatėme naują talpią spintą, kur galėsime laikyti papildomus vonios reikmenis, kosmetiką ir visa kita. Visos priemonės ir reikalingų daiktų keitimai kainavo šiek tiek brangiau nei virtuvės renovacija. Manau, kad išleidome ne daugiau nei 1000 eurų.“

Pasiteiravus, ką galėtų patarti kitiems, kurie taip pat svajoja atsinaujinti savo namus neišleidžiant daug pinigų, pašnekovė pirmiausiai siūlo gerai apsižiūrėti savo norimą atnaujinti erdvę ir pagalvoti, ką galima išsaugoti, o kam užteks tik kosmetinių darbų:

REKLAMA

„Ką jau tikrai reikia keisti – keiskite. Žinoma, pagrindinis dalykas – nebijokite išsitepti rankų. Nepamirškite, kad ir kokį darbą bedarysite, samdant žmones jam atlikti išleisite bent dvigubai daugiau.“

Pati I. Kučiauskienė atvirauja, kad šiuo metu, jeigu tektų laiką grąžinti atgal, renovuojant virtuvę ji pakeistų tik vienintelį dalyką – spintelių dureles gruntuotų, nes taip ilgiau laikytųsi dažai, tačiau kol kas jie ir taip atrodo puikiai.

„Klaidų galima pridaryti įvairiausių, tačiau kol kas su vyru esame labai patenkinti bendru rezultatu!“ – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų