Ciberžolės kurkuminas
Ciberžolė (Curcuma) – imbierinių (Zingiberaceae) šeimai priklausanti augalų gentis. Daugumos rūšių stiebai ir šakniastiebiai turi specifinių eterinių aliejų ir kurkumino – į geltonus dažus panašaus biologiškai aktyvaus junginio. Ciberžolės nuo seno gana plačiai auginamos kaip prieskoniai ir vaistinės augalinės žaliavos. Be to, pats kurkuminas yra natūralus maistinis dažiklis.
Kurkuminas – viena svarbiausių ir ryškiausią biologinį poveikį turinti medžiaga, kuri pasižymi gana reikšmingomis skausmą ir uždegimą malšinančiomis savybėmis. Teigiama, kad šis išgrynintas ciberžolės ekstraktas gali padėti stiprinti imuninę sistemą, gerinti depresija sergančių asmenų būklę, mažinti osteoartrito sukeliamą diskomfortą. Natūralūs kurkumino maisto papildai, vartojami bent vieną mėnesį, gali padėti mažinti sąnarių ir raumenų skausmus. Ciberžole galima gardinti maisto patiekalus (sriubas, troškinius, kepsnius), gėrimus (tarkime, augalinius kokteilius) ir viską, kas, Jūsų nuomone, tinkama paskaninti ciberžolės priedu.
Eterinis levandų aliejus
Levanda (Lavandula) – notrelinių (Lamiaceae) šeimai priklausanti augalų gentis, o vienintelė Lietuvoje auginama levandų rūšis yra tikroji levanda (Lavandula angustifolia). Tikriausiai žinote, kad Lietuvoje ypatingai plečiasi levandų ūkiai – ir tai tikrai puiku, nes levandų eterinis aliejus – tikra gamtos dovana.
Pietų Prancūzijos regioną primenantį levandų kvapą mėgsta dauguma asmenų. Šis eterinis aliejus pasižymi ne tik nerimą mažinančiu ir miegą gerinančiu poveikiu, tačiau jis natūraliai gali padėti sumažinti skausmą. Pavyzdžiui, įkvėpus levandų eterinio aliejaus (tai darant tiesiogiai arba garinant aliejų) gali sumažėti galvos, raumenų ir sąnarių skausmai. Kadangi levandų eterinis aliejus pasižymi ir antioksidantiniu poveikiu, jis veiksmingai malšina ir uždegiminius procesus, kurie, kaip žinia, yra pagrindinė skausmo priežastis.
Galima gerti levandų žiedų arbatas, rinktis nereceptinius vaistinius preparatus su eteriniu levandų aliejumi (paprastai jie skirti lengvam nerimui mažinti ir miegui gerinti), įkvėpti lakiųjų eterinių aliejų medžiagų ir atskiestus eterinius aliejus naudoti vietiškai, tarkime, tepant skaudančius sąnarius, raumenis ir tvinksinčius smilkinius.
Eterinis rozmarinų aliejus
Kvapusis rozmarinas (Rosmarinus officinalis) – notrelinių (Lamiaceae) šeimai priklausantis daugiametis žolinis augalas, kuris yra šiek tiek sumedėjęs. Natūraliai šis augalas paplitęs Pietų Europoje, Balkanuose, Turkijoje, Šiaurės Afrikoje ir kitur.
Eterinis rozmarinų aliejus nuo seno naudojamas kaip plaukų slinkimą mažinanti ir jų augimą gerinanti priemonė, tačiau jis naudingas ne tik tuo. Ne vienas vaistines augalines žaliavas tiriantis mokslininkas pastebėjo, kad kvapiojo rozmarino eterinis aliejus gali padėti ne tik mažinti skausmą ir uždegimą, bet ir šiek tiek atpalaiduoti raumenis, gerinti virškinimo funkciją, mažinti įtampą, didinti dėmesio koncentraciją, mažinti dirglumą.
Rozmarinų aliejus pasižymi oksidacinį stresą mažinančiu ir priešbakteriniu, priešgrybeliniu bei priešvirusiniu poveikiais. Rozmarinų aliejų prieš naudojimą, tarkime, trynimą ant sąnarių sričių, būtina skiesti pagalbiniu aliejumi, pavyzdžiui, argano, migdolų, alyvuogių aliejais.
Vidutinio sunkumo skausmui malšinti natūralių priemonių gali nebepakakti
Dolmen skirtas skausmui malšinti, priklausantis vadinamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei. Jis vartojamas trumpalaikiam simptominiam lengvo ir vidutinio stiprumo ūminiam skausmui, tokiam kaip raumenų ar sąnarių skausmui, skausmingų mėnesinių (dismenorėjos), dantų skausmui malšinti. Šis vaistas skirtas suaugusiems pacientams. Dolmen 25 mg geriamasis tirpalas paketėlyje – patogus būdas numalšinti raumenų, sąnarių, dantų ar mėnesinių skausmą, kad ir kur bebūtumėte, nes juos galima vartoti net prieš valgį, nereikia užgerti skysčiais. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku, nes neteisingai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.