• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakar netekome pramoginių ir sportinių šokių judėjimo Lietuvoje pradininko ir puoselėtojo, vieno iš Lietuvos sportinių šokių federacijos įkūrėjų Vidučio Pranciškaus Kamaičio. Kolegos gedi anapilin išėjusio bendražygio.

Vakar netekome pramoginių ir sportinių šokių judėjimo Lietuvoje pradininko ir puoselėtojo, vieno iš Lietuvos sportinių šokių federacijos įkūrėjų Vidučio Pranciškaus Kamaičio. Kolegos gedi anapilin išėjusio bendražygio.

REKLAMA

„Netekome Vidučio Pranciškaus Kamaičio. Visos Lietuvos sportinių šokių bendruomenės vardu užjaučiame žmoną Dalią, šeimos narius, artimuosius, draugus. V. P. Kamaičio netektis – netektis visai mūsų bendruomenei. Liūdime kartu...

Vidutis Pranciškus Kamaitis – pramoginių ir sportinių šokių judėjimo Lietuvoje pradininkas, puoselėtojas, vienas iš Lietuvos sportinių šokių federacijos įkūrėjų, pirmasis federacijos prezidentas, nusipelnęs liaudies artistas, Lietuvos nusipelnęs treneris, tarptautinės kategorijos teisėjas, technikos mokslų daktaras, technikos srities išradimų autorius, technikos sričių ilgametis pedagogas, Vilniaus apskrities viršininko pavaduotojas, Vilniaus vicemeras“, – rašo Lietuvos sportinių šokių federacija.

Prisiminė jo gyvenimą

„Gimęs tarpukario Lietuvos Alytaus rajono Santaikos bažnytkaimyje, Vidutis Pranciškus Kamaitis pirmiausiai išvyko į Kauną, kur tuometiniame Politechnikos institute įgijo inžinieriaus kvalifikaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Pažangus studentas iš karto po baigimo buvo pakviestas dirbti dėstytoju. Šalia akademinės veiklos dar studijų metais atsirado ir šokis – V. P. Kamaitis tapo liaudies šokių ansamblio „Nemunas“ nariu.

REKLAMA

Susidomėjęs Estijos šokių pedagogų mokomais pramoginiais šokiais, dalyvavo seminaruose, į lietuvių kalbą išvertė teorinę knygelę ir tapo vienu pirmųjų Lietuvoje pramoginio šokio pedagogu, savo Alma Mater subūrė pramoginių šokių kolektyvą.

1970 m., jau sukūręs šeimą, V. P. Kamaitis atvyko gyventi į Vilnių. Čia V. P. Kamaitis dirbo tuometinio Vilniaus inžinerinio statybos instituto dėstytoju, pradėjo rašyti mokslinę disertaciją ir vėliau sėkmingai ją apgynęs tapo technikos mokslų daktaru, kelių išradimų autoriumi.

REKLAMA
REKLAMA

Negana to, V. P. Kamaitis kartu su šokio ir gyvenimo partnere Dalia Kamaitiene vadovavo Vilniaus pramoginių šokių kolektyvui „Vijūnas“, dainų šventės metu Vingio parke surengė pirmąjį tarptautinį pramoginių šokių konkursą Vilniuje, o ir patys aktyviai treniravosi.

Nuo 1975 m. iki 1981 m. V. ir D. Kamaičiai šešis kartus tapo Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionais, o taip pat – vieninteliais Lietuvos šokėjais, kuriems pavyko du kartus nugalėti ir socialistinio bloko šalių čempionatuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per visą savo sportinę karjerą Vidutis Pranciškus Kamaitis ir Dalia Kamaitienė tapo 180 pramoginių šokių konkursų nugalėtojais ir prizininkais. Jiems buvo suteikti Lietuvos TSR nusipelniusių artistų vardai, o po Nepriklausomybės atkūrimo – Lietuvos nusipelniusių trenerių vardai“, – prisimenama pranešime.

Buvo aktyvus visuomenininkas

„Baigęs įspūdingą savo, kaip šokėjo, karjerą Vidutis Pranciškus Kamaitis atsidėjo trenerio darbui, tapo tarptautinės kategorijos sportinių šokių teisėju, šokio žanro populiarintoju.

REKLAMA

V. P. Kamaitis vertė užsienio literatūrą apie šokį, savo kolektyvo „Vijūnas“ šokėjams pats kūrė junginius ir kompozicijas: su šiomis kompozicijomis kolektyvas laimėjo net keturias pirmąsias vietas tuometinės Sovietų Sąjungos pirmajame šokių čempionate: standartinių, Lotynų Amerikos, disko ir liaudies šokių kategorijose. Vadovaujami V. P. Kamaičio, savo karjerą Vilniuje pradėjo pasaulinę šlovę ir begalę titulų vėliau pelnę Lietuvos šokėjai.

REKLAMA

Atkūrus Nepriklausomybę, Vidutis Pranciškus Kamaitis tapo aktyviu visuomenininku – įsitraukė į jaunos valstybės kūrimo darbus, o tuo pat metu ir vienijo Lietuvos šokėjus.

V. P. Kamaitis nuo 1990 m. iki 1995 m. dirbo Vilniaus vicemeru, vėliau – Vilniaus apskrities viršininko pavaduotoju.

Taip pat dar 1989 m. kartu su bendraminčiais V. P. Kamaitis ėmėsi iniciatyvos ir Lietuvos šokių klubus būrė į vienijančią organizaciją, o Lietuvos šokėjų, kaip savarankiškos valstybės, narystės dokumentus pasaulio federacijai išsiuntė likus keliems mėnesiams iki Nepriklausomybės paskelbimo. V. P. Kamaitis buvo išrinktas pirmuoju Lietuvos sportinių šokių federacijos prezidentu bei kelerius metus dirbo šiose pareigose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vidutis Pranciškus Kamaitis 2023 m. apdovanotas Lietuvos sporto federacijų sąjungos už viso gyvenimo nuopelnus, puoselėjant šokį Lietuvoje.

Atsisveikinimas su V. P. Kamaičiu vyks laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ (Ąžuolyno g. 10, Vilnius) birželio 8 d. (šeštadienį) nuo 17.25 val. iki 21.00 val. ir birželio 9 d. (sekmadienį) nuo 09.00 val. Urna išnešama birželio 9 d. 14.00 val. Prašome V. P. Kamaičio atminimą pagerbti dviejų baltų gėlių žiedais…“, – kur vyks atsisveikinimas pranešė Lietuvos sportinių šokių federacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų