• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Knarkimas trukdo miegoti ne tik pačiam knarkiančiam asmeniui, bet ir visiems, su kuriais jis miega vienoje lovoje ar miegamajame. Kaip sustabdyti knarkimą?

Knarkimas trukdo miegoti ne tik pačiam knarkiančiam asmeniui, bet ir visiems, su kuriais jis miega vienoje lovoje ar miegamajame. Kaip sustabdyti knarkimą?

REKLAMA

Beveik pusė Jungtinės Karalystės gyventojų knarkia miegodami. Britanijos knarkimo ir miego apnėjos asociacijos duomenimis, 41,5 proc. suaugusiųjų JK gyventojų yra linkę knarkti miegodami, iš jų 57 proc. suaugusių vyrų ir 40 proc. suaugusių moterų.

Tačiau vienas ekspertas teigė turįs sprendimą, kaip išspręsti knarkimo problemą, ir tam tereikia „vieno paprasto triuko su burna“.

Katherine Hall, miego psichologė iš „Somnus Therapy“, bendradarbiaujanti su „Happy Beds“, atskleidė, kad sprendimas gali būti „garsiai pakartoti balses“ prieš miegą.

Ji paaiškino: „Gerklės pratimai nuo knarkimo yra puikus būdas sustiprinti gerklės raumenis ir sustabdyti jų vibraciją miegant – knarkimo priežastį. „Kelis kartus per dieną kelias minutes garsiai kartokite kiekvieną iš balsių (a-e-i-i-o-u) ir laikui bėgant s.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl mes knarkiame?

Knarkimas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių ir asmeninių veiksnių, rašo mirror.co.uk.

Pasak NHS: „Knarkimą sukelia tokie dalykai kaip liežuvio, burnos, gerklės ar nosies kvėpavimo takų vibracija kvėpuojant.

REKLAMA

„Taip atsitinka todėl, kad šios kūno dalys atsipalaiduoja ir susiaurėja, kai miegate.“

Tikėtina, kad knarkti galite, jei:

  • turite antsvorio
  • rūkote
  • geriate per daug alkoholio
  • miegate ant nugaros

Knarkimas gali išduoti sveikatos sutrikimus

Kai kuriais atvejais knarkimą gali sukelti sveikatos sutrikimai. Pavyzdžiui, miego apnėja gali padidinti knarkimo riziką, nes miegant laikinai užsikemša kvėpavimo takai.

REKLAMA
REKLAMA

Tam tikrais atvejais jūsų šeimos gydytojas gali padėti knarkimo atveju, tačiau jis turės nustatyti, ar šį įprotį sukėlė konkreti medicininė būklė. Per vizitą šeimos gydytojas tikriausiai apžiūrės jūsų burnos ir nosies vidų, kad patikrintų, ar nėra problemų, galinčių sukelti knarkimą.

NHS rekomenduoja į susitikimą su savimi pasiimti žmogų, kuris galėtų apibūdinti, kaip skamba jūsų knarkimas, pavyzdžiui, partnerį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos priežiūros tarnyba pridūrė: „Šeimos gydytojas gali nukreipti Jus pas specialistą gydymui ar papildomiems tyrimams, jei nėra tikras dėl knarkimo priežasties.“Gydymas nustatomas atsižvelgiant į knarkimo priežastį.

Pavyzdžiui, jei knarkiate dėl to, kad liežuvis iš dalies užstoja gerklės užpakalinę dalį, jums gali būti pasiūlytas specialus prietaisas, kurį miegant reikia nešioti burnoje. Šis prietaisas vadinamas apatinio žandikaulio išstūmimo įtaisu ir padeda išstumti liežuvį į priekį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų