Norint sutvarkyti knarkimo problemą, gydytojai greičiausiai pasiūlys atkreipti dėmesį į tai, kas gali būti jo pagrindinė priežastis. Neretai užtenka pakeisti vos kelis gyvenimo būdo įpročius, kad nustotumėte knarkti.
Vieni jų – svorio metimas, alkoholio ir rūkymo atsisakymas, nosies užgulimo gydymas ir panašiai. Tačiau yra ir dar keli būdai, kurie galimai padės išspręsti bėdą, rašoma mayoclinic.org.
Stenkitės miegoti ant šono
Gulint ant nugaros liežuvis gali „sukristi“ link gerklės, o dėl to susiaurėja kvėpavimo takai, mažėja patekimas oro srautui.
Gulėjimas ant šono padės atlaisvinti kvėpavimo takus, oras ir vėl galės patekti netrukdomas. Taip netrukus dings ir knarkimas.
Lygiai taip pat gali padėti ir aukštesnė pagalvė. Jeigu dažnai susiduriate su knarkimo problema, pasirūpinkite, kad jūsų galva miego metu būtų pakilusi kiek aukščiau nei įprastai.
Specialūs burnos prietaisai
Burnos prietaisai yra formą atitinkantys dantų kandikliai, padedantys pakelti žandikaulį, liežuvį ir minkštąjį gomurį, kad oro kanalas būtų atviras.
Visgi, tokį prietaisą paskirti gali tik odontologas, kuris įvertinęs jūsų būklę, parinks individualų gydymą.
Išsigydykite nosies užgulimą ar obstrukciją
Alergija ar nosies pertvaros nukrypimas gali apriboti oro srautą per nosį. Tokia situacija priverčia kvėpuoti per burną, todėl padidėja knarkimo tikimybė.
Jei turite lėtinę slogą, kreipkitės į gydytoją, kad šis paskirtų gydymą. Visgi, esant nosies pertvaros nukrypimui, gali prireikti ir operacijos.
Venkite alkoholio ir raminamųjų vaistų
Venkite gerti alkoholinius gėrimus likus bent dviem valandoms iki miego. Jei gydytojas ketina paskirti raminamuosius, įspėkite jį apie knarkimo problemą.
Teigiama, kad raminamieji vaistai ir alkoholis slopina centrinę nervų sistemą, kas leidžia per daug atsipalaiduoti raumenims, įskaitant ir gerklės audinius.
Įsitikinkite, kad jums netrūksta miego
Nepamirškite, kad suaugusieji turėtų miegoti mažiausiai 7 valandas per naktį. Vaikams rekomenduojamos miego valandos skiriasi priklausomai nuo jų amžiaus.
Ikimokyklinio amžiaus vaikai turėtų gauti 10–13 valandų per dieną. Mokyklinio amžiaus vaikams reikia nuo 9 iki 12 valandų per dieną, o paaugliams – nuo 8 iki 10 valandų.