„Auginu tris vaikus. Pirmagimiui sūnui Tadui 18 metų, Matui – 13, o mažajai Tomai – penkeri. Nuo jos ir prasidėjo mano kelias į miniatiūrų pasaulį.
Nuo vaikystės labai mėgau kurti – piešti, tapyti, siūti, ko tik aš nedariau, ieškodama savęs. Ir tik susilaukus dukrytės Tomos aš pagaliau radau savo pašaukimą“, – pasakoja moteris.
Didžiausia kritikė – penkiametė
Sigita kuria miniatiūrinius lėlių namelius ir sako, kad juos gamindama gali realizuoti save. „Šie namukai išpildo visas mano idėjas. Tokia veikla reikalauja daug kruopštumo ir meilės.“
Idėja kurti miniatiūrinius namelius gimė tada, kai kartą ji nupirko savo mergaitei lėlių namelį, tačiau šis jos visiškai nesudomino. „Nusprendžiau, kad reikia jį patobulinti taip, kad būtų malonu ir smagu žaisti. Tobulindama jį ėmiau galvoti ir apie kitus vaikus – supratau, kad reikia sušildyti ir jų širdeles.“
Sigita pripažįsta, kad dižiausia patarėja, įkvėpėja ir kritikė yra jos penkiametė. „Ji yra didžiausia mano darbų gerbėja, o vyras mano kūrybą palaiko visu šimtu procentų.
Parduotuvėse lėlių nameliai yra labai brangūs. Esu trijų vaikų mama ir labai noriu bent kiek mažinti vartojimą, tad perku naudotus namelius ir suteikiu jiems naują gyvenimą“, - sako pašnekovė.
Kamšteliai tampa vazonėliais
Ji atkreipia dėmesį, kad lėlių namelius mamos perka ne tik mergaitėms, bet ir berniukams. Vis tik šie nameliai Sigitai suteikia daugiau emocinės naudos, nei finansinės. „Gaunu labai daug šiltų emocijų atgal."
Ir nors namelių kaina svyruoja nuo 25 iki 150 eurų, moteris prisipažįsta, kad finansiškai tai nėra itin naudinga veikla. „Mane labiau džiugina žinojimas, kad kuriu vienetinį namelį. Viskas yra sukurta mano pačios, o įkvėpimo sulaukiu kasdien būdama su dukryte.
Kiekvienas numestas kamštelis tampa gėlių vazonėliu, o nereikalinga medžiagos skiautė – kilimėliu arba užuolaidėmėmis.“