• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keičiasi izoliacijos tvarka: medikams po kontakto izoliuotis nebereikės, kitą savaitę spręs dėl visų

Papildyta 16.05 val.: Svarstys ir Nausėdos reikalavimus

Omikron atmainai keičiant situaciją peržiūrimos ir visos su pandemijos valdymu susijusios tvarkos, tarp kurių – ir izoliavimosi taisyklės, pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė. Medikams pokyčiai jau įsigalios nuo pirmadienio. Tądien tikimasi jau turėti sprendimus ir dėl tvarkos visai visuomenei.

Omikron atmainai keičiant situaciją peržiūrimos ir visos su pandemijos valdymu susijusios tvarkos, tarp kurių – ir izoliavimosi taisyklės, pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė. Medikams pokyčiai jau įsigalios nuo pirmadienio. Tądien tikimasi jau turėti sprendimus ir dėl tvarkos visai visuomenei.

REKLAMA

Kaip pranešė viceministrė, šiandien jau nebe vienas ir ne du šimtai gydytojų, medicinos darbuotojų yra izoliuoti dėl koronaviruso ar aukštos rizikos kontakto su sergančiuoju. Todėl ruošiama tvarka, kad nuo pirmadienio izoliuotis turėtų tik teigiamą PGR testą gavę asmenys.

„Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, kad omikronas labai stipriai viską koreguoja kaip ir Europoje, pasaulyje, taip ir pas mus matome didėjantį atvejų skaičių. Šiandien atmaina dar nėra dominuojanti, bet, tikėtina, kad greituoju metu ji bus dominuojanti. 

REKLAMA
REKLAMA

Vadinasi, visas tvarkas reikia persižiūrėti naujai. Ir viena jų yra izoliavimosi tvarka. Tai šiandien yra pradėta nuo visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, kur yra aiškumas, kad kontaktų neizoliuosime, tik pačius asmenis, kurie turi teigiamus testus ar yra sergantys“, – po neformalaus ministrų pasitarimo sakė ji žurnalistams. 

REKLAMA

Pirmiausia, kaip aiškino viceministrė, apie izoliacijos susitrumpinimo galimybę kalbama medikams ir pedagogams.

Ruošia sprendimus dėl tvarkos visiems

A. Bilotienė-Motiejūnienė nurodė, kad šiuo metu sprendžiant dėl taisyklių visai visuomenei diskutuojama, žiūrima, kokios praktikos yra užsienyje, ten, kur turimi didesni skaičius. 

„Kadangi yra šalių, kurios trumpina izoliacijas, žinome apie omikroną naujesnę informaciją, kad ji greičiau plinta 3–5 kartus, kad daugumoje Europos šalių ji dominuojanti, bet jos inkubacinis laikotarpis trumpesnis. 

REKLAMA
REKLAMA

Tad net jei yra duomenų, kad hospitalizacijos procentas mažas, rimta situacija išlieka dėl darbuotojų, tam, kad būtų užtikrintos visos paslaugos – tiek sveikatos, tiek kitų sričių. Taigi ir kitos šalys sprendžia klausimus, susijusius ne tik su sveikatos priežiūra. Tai iš esmės dėl to persižiūrime tvarkas, kurios liečia visą visuomenę“, – komentavo viceministrė.

Ji teigė, kad vėliausiai pirmadienį bus daugiau aiškumo dėl izoliacijos ir kitų tvarkų.

„Jei žinome, kad tai yra tokia plintanti infekcija, su izoliavimo tvarkomis laukti labai ilgai neturėtume. Tai susiję su [daug dalykų] –nedarbingumo lapeliai, izoliavimas, vaikai. Tai daugybė klausimų, kuriuos mes kompleksiškai sprendžiame tam, kad jų nesegmentuoti ir po truputį nespręsti“, – kalbėjo A. Bilotienė-Motiejūnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ant stalo – ir G. Nausėdos reikalavimai 

Viceministrė taip pat patvirtino, kad šiuo metu vertinami ir įvairūs prašymai taikyti įvairias izoliacijos išimtis, tarp jų – „Žalgirio“ krepšinio klubo, taip pat turimi omenyje ir prezidento Gitano Nausėdos raginimai suteikti galimybių pasą ir antigeno testą pasidariusiems vaikams, o visus klausimus bus bandoma spręsti vienu ypu.

„Tad tiek izoliavimo, tiek galimybių paso yra ieškoma sprendimų, koks būtų geriausias ir vėliausiai pirmadienį turėsime visus atsakymus“, – pažadėjo ji.

REKLAMA

„Žinome ir vertiname vieną iš variantų, kad galimai galėtų būti priimami kažkokie sprendimai, bet kompleksiniai“, – teigė viceministrė, paklausta, ar bus atsižvelgiama į G. Nausėdos reikalavimus.

G. Nausėda ragina Vyriausybę suteikti galimybę vaikams gauti galimybių pasą su antigeno testu, kitaip žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl tokio reikalavimo 12–15 metų vaikams atitikimo Konstitucijai.

REKLAMA

Antrą dieną iš eilės – atvejų šuolis 

Praėjusią parą nustatyti 2963 nauji COVID-19 atvejai, mirė aštuoni žmonės, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Tai didžiausias paros atvejų rodiklis nuo lapkričio 9 dienos. Atvejų šuolis fiksuojamas antrą dieną iš eilės.

Penki mirusieji buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai. Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė keturi vyresni nei 80-ies metų žmonės, dviem buvo per 50, taip pat mirė po vieną 40-ies ir 60-ies metų amžiaus grupės asmenį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pilnai paskiepyti buvo abu penkiasdešimtmečiai bei vienas vyresnis nei 80-ies metų asmuo.

Iš 7475 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepytas buvo 661. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama apie 14,1 tūkst. mirčių.

Praėjusią parą 1678 žmonės buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyta 19,5 tūkst. žmonių.

71 proc. pacientų – neskiepyti arba skiepyti nepilnai

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1055 COVID-19 sergantys pacientai – šiek tiek daugiau nei diena prieš tai, 92 iš jų – reanimacijoje.

REKLAMA

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 143 žmonės – keliomis dešimtimis daugiau nei ankstesnę parą.

66 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 893 žmonėms.

71 proc. ligoninėse gydomų pacientų yra neskiepyti arba skiepyti nepilnai. Tokie pacientai taip pat sudaro 80 proc. reanimacijos pacientų.

Vyriausybė taip pat yra nusprendusi, jog reikalavimai neturintiesiems galimybių paso būtų atlaisvinami, kai per kalendorinę savaitę ligoninėse nebūtų gydoma daugiau nei 300 koronavirusu sergančių pacientų.

REKLAMA

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo ir siekia 833,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis irgi pakilo ir siekia 15,3 procento – abu šie rodikliai, lyginant su ankstesne para, paaugo.

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo per 529,5 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė per 7,5 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų