Moteris dalinosi, kad į sukčių pinkles vos nepakliuvo per klaidą. Taip jau sutapo, kad kaip tik laukė ateinančios siuntos, už kurią pasirinko atsiskaityti ją pristačius, ir gavo žinutę, kad turi susimokėti 29 centus, kad siunta būtų pristatyta.
Žinutėje buvo ir aktyvi nuoroda, kurią paspaudus ir jau einant prie apmokėjimo paaiškėjo, kad iš banko sąskaitos bandoma nuskaityti gerokai didesnę sumą – 501,35 euro.
„Kaip gudriai veikia sukčiai, vos nepasimoviau. Gerai, kada pamačiau norimą nuskaityti sumą! Sutapo siuntos laukimas ir atsiskaitymas ją pristačius, būkite atidūs“, – dalinosi ji.
Priminė, kaip elgtis gavus sukčių žinutę
Jos pateiktose ekrano nuotraukose matyti keli dalykai, kurie signalizuoja, kad tai – sukčių darbas. Kaip daugelis pastebėjo, žinutės tekstas parašytas be lietuviškų raidžių, o pateiktos nuorodos – post-lietuva.com – domenas baigiasi .com.
Atidarius nuorodą iššoka mokėjimo nurodymas, kuriame asmeninio pranešimo eilutėje parašytas ne siuntos numeris, o žodis „Zdarova“.
Kėdainietė tik per plauką nepakliuvo į sukčių pinkles, o šie, kaip pastebi Lietuvos pašto atstovai, prisidengdami bendrovės vardu vis dažniau bando išvilioti ne tik pinigus, bet ir asmens duomenis.
Lietuvos pašto platintame pranešime žiniasklaidai teigiama, kad dažniausiai pasitaiko kelios sukčiavimo schemos:
„Sukčiai Lietuvos pašto vardu praneša esą siunta negali būti pristatyta, kol nebus sumokėtas siuntimo mokestis. Teigiama, kad jo nesumokėjus per 24 val. siunta bus grąžinta siuntėjui. Pranešimas nuveda į sukčių naudojamą interneto svetainę, kurioje, neva, galima stebėti siuntos kelią ir sumokėti siuntos mokestį.
Kitas atvejis – Lietuvos pašto vardu vykdomas sukčiavimas dėl neva turimos siuntos už kurią reikia susimokėti muito mokestį (siunčiama apgaulinga SMS su aktyvia nuoroda). Paspaudus nuorodą gavėjas yra nukreipiamas į nieko bendro su Lietuvos paštu neturinčią interneto svetainę post-lt.com arba lpexpress-trackpost.com.“
Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovas Andrius Varnelis atkreipė dėmesį, kad sukčiai deda vis daugiau pastangų, kad apgaulingi pranešimai primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – naudojamas įmonės logotipas, spalvos, grafiniai simboliai, nurodomi Lietuvos pašto kontaktai.
Primenama, kad gavus pranešimą visada būtina atkreipti dėmesį, iš kokio elektroninio pašto adreso pranešimas yra išsiųstas.
„Atkeliavus įtartinam pranešimui svarbu nespausti nuorodų ir nepateikinėti mokėjimo kortelės duomenų, neatlikti jokių mokėjimų.
Tuo atveju, jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją“, – primena Lietuvos paštas.
Gavus įtartinus pranešimus Lietuvos pašto vardu, visi raginami apie tai pranešti el. paštu [email protected], o Lietuvos paštas savo ruožtu informaciją apie sukčių veiksmus visada perduoda atsakingoms institucijoms.
Pradekim nuo to, kad straipsnyje minimas sukciu tinklapis jau nebeveikia. Ka tik tikrinau. Bet tai tik rodo, jog suciai, pajute parako kvapa, si tinklapi "nurase i nuostolius"
ir ramiai nuejo kurti kito tinklapio kitokiu adresu.
Butina buvo nurodyti, jog Lietuvos Pastas jei ir siuncia kazkokius pranesimus el. pastu, tai savo nuorodose tegali nukreipti i SAVO OFICIALU tinklapi, kurio VIENINTELIS galimas adresas yra post.lt
BET KOKS kitas galimas adresas - yra SUKCIU pinkles !!!