„Bright Side“ atlikome keletą tyrimų, kad išsiaiškintų, kas gali turėti įtakos jūsų maudymosi įpročiams.
Sužinokite savo odos tipą
Jei turite riebią odą, dažnas prausimasis gali atrodyti puiki išeitis, tačiau iš tikrųjų tai veikia atvirkščiai. Muilo cheminės medžiagos gali išdžiovinti odą, todėl jūsų riebalinės liaukos gamins dar daugiau riebalų, o veidas atrodys dar riebesnis.
Jei jūsų oda jautri ir sausa arba sergate odos ligomis, tokiomis kaip psoriazė, daugiau nei vienos maudynės per dieną gali sukelti uždegimą, o oda imti niežėti. Kai kurie dermatologai netgi rekomenduoja praustis po dušu du ar tris kartus per savaitę, kad nedirgintų odos.
Pažvelkite į savo plaukus
Ryte šokdami po dušu ir plaudami plaukus mėgstamu šampūnu, jaučiatės švariai, tačiau galvos plovimas šampūnu kiekvieną dieną gali kenkti plaukų būklei, ypač jei turite garbanas. Jei esate garbanoti, pakanka plauti plaukus kartą per savaitę, nes jūsų garbanoms reikia riebalų, kad išlaikytų drėgmę.
Tik žmonės su plonais plaukais turi juos plauti kiekvieną dieną, nes tiesūs ir ploni plaukai lengvai padengiami sebumu ir daug greičiau atrodo riebūs.
Pagalvokite apie savo treniruočių tvarkaraštį
Jei dažnai lankotės sporto salėje, norite dažniau šokti į dušą. Maudymasis duše iškart po treniruotės gali padėti jūsų raumenims lengviau atsigauti, išvengti spuogų ir netgi sustiprinti imuninę sistemą.
Tas pats pasakytina apie žmones, kurie dirba lauke arba susiduria su stipriomis cheminėmis medžiagomis darbe, jie akivaizdžiai gaus naudos iš kasdienio dušo.
Prisitaikykite savo dušo įpročius pagal metų laikus
Kai lauke karšta, natūralu, kad jaučiate poreikį kasdien ar net du kartus per dieną nuplauti prakaitą. O vėsesnė temperatūra reiškia, kad jūs mažiau prakaituojate, todėl tikriausiai rečiau reikia maudytis duše.
Jūsų oda žiemos mėnesiais gali atrodyti ypač sausa ir jautri, o kasdienis dušas gali ją sudirginti ir dar labiau išsausinti.