dušas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dušas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dušas“.
Dušo galvutėje ir dantų šepetėlyje knibžda šimtai virusų: ragina jų nebijoti
Šilta ir drėgna dušo galvutės ir dantų šepetėlio aplinka yra puiki terpė mikrobams veistis, o naujame tyrime nustatyta šimtai juose gyvenančių virusų, rodančių didžiulę biologinę įvairovę, kurią galima rasti namuose. Tačiau šie virusai nėra tie, kurie sukelia peršalimą ar gripą (ar dar blogiau). Jie vadinami bakteriofagais, sutrumpintai – fagais, ir yra natūralūs bakterijų priešai.
Ši mirtina liga Lietuvoje plinta per vandenį: pajutę simptomus, skubėkite pas gydytoją
Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras įspėja gyventojus apie pavojingą ligą legioneliozę, kurią sukelia bakterijos, įkvėpus aerozolio (vandens lašelio).
„Legioneliozė – ūmi plaučių uždegimą sukelianti liga. Ji paprastai plinta įkvėpus aerozolio (vandens lašelio), kuriame yra Legionella bakterijų.
Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra karščiavimas, stiprus kosulys, dusulys, raumenų skausmas, galvos skausmas ir bendras silpnumas.
Šlapinatės duše? Įspėja, kad gresia liūdnos pasekmės
Tai gali būti laikoma tabu ar gėdingu įpročiu, tačiau duše šlapinasi daugiau žmonių, nei manote. Tačiau ar šis gana paplitęs įprotis kelia kokį nors pavojų sveikatai? Ekspertai atskleidė tiesą ir įspėjo.
Gydytojas Mikhailas Vashavskis, internete geriau žinomas kaip Dr. Mike‘as, „YouTube“ platformoje pasidalino informacija apie šlapinimąsi duše ir to keliamas grėsmės, rašo express.co.uk.
Pasakodamas apie tai savo 11,8 mln.
Šiukštu nesišlapinkite duše: tam yra 1 priežastis
Dažnas yra susidūręs su situacija, kuomet prausiantis duše staiga užsimanoma nusišlapinti. Dažniausiai tokiu atveju išeitis būna paprasta – šlapinimasis stovint duše, kadangi vis tiek viską nuplauna tekantis švarus vanduo. Tačiau pasak vienos gydytojos, jei turite įprotį šlapintis į dušą, dabar pats laikas liautis.
Pamirškite rasojančius langus namuose: padės šios gudrybės
Atšalus orams daugelis susiduria su problema, kad rasoja langai, o tai gali paskatinti pelėsio augimą, jei nesiimama kovoti su šia problema. Todėl ekspertai papasakojo, ką daryti, kad namuose nerasotų langai nenaudojant oro sausintuvo.
Oro sausintuvai yra vienas veiksmingiausių būdų išvengti drėgmės pertekliaus namuose, tačiau jie nėra pigūs.
Kad nereikėtų tuštinti kišenių, „Plan-it Windows“ langų ekspertai pasidalijo įvairiais metodais, kaip išvengti rasojimo.
Štai kiek minučių vertėtų praustis duše: kiti to nežino
Daug painiavos kyla dėl to, kaip dažnai reikia praustis duše ir maudytis vonioje. Kai kurie ekspertai teigia, kad per dažnai prausiantis, ypač naudojant šiurkštų muilą ir daug šveitimo, gali būti pašalintas apsauginis odos sluoksnis, todėl oda gali išsausėti, sudirgti ir niežėti.
Tačiau, pasak dermatologės daktarės Jenny Liu, kasdienis dušas ir vonia yra visiškai tinkami jūsų odai. Tiesą sakant, būtent tai ji rekomenduoja savo pacientams, kurių oda sausa ir linkusi į egzemą.
Nekartokite šių klaidų duše: gali baigtis liūdnai
Dar visai neseniai socialiniuose tinkluose kilo diskusijos, kaip tinkamai plauti kojas ir ar apskritai reikia tai daryti. Tačiau gydytoja atskleidė, kad yra penkios kūno dalys, kurias žmonės plauna nepakankamai reguliariai – nekartokite šių klaidų duše.
Dr. Jen Caudle yra JAV gyvenanti šeimos gydytoja, socialiniuose tinkluose daug kalbanti apie asmens higieną.
Šiukštu duše nenaudokite 1 daikto: kiti tai daro nežinodami
Dušai yra daugelio žmonių kasdienės rutinos dalis, o jų nauda – padidėjusi energija ir atsipalaidavimas nuo raumenų skausmo. Tačiau, pasak gydytojos natūropatės Janine Bowring, yra vienas dalykas, kuriuo visada turėtumėte baigti savo dušą.
Šis vienas dalykas, kuris prausimosi pabaigoje gali padėti numesti svorio ir sumažinti nerimą.
Nekartokite šių klaidų duše: oda jums padėkos
Norėdami turėti sveiką odą, prauskitės duše kartą per dieną, venkite per daug karšto vandens ir nenaudokite plaušinių.
Odos ekspertė atskleidė, kad žmonės, prausdamiesi duše daro daug klaidų – pamiršta išsiplauti ausis, kojas ar tarpupirščius ir naudoja per daug priemonių.
Gydytoja dermatologė Alia Ahmed paaiškino, kaip praustis po dušu, kad oda būtų sveikesnė ir geriau atrodytų, rašo express.co.uk.
Mėgstate maudytis karštame duše? Turi jums liūdnų žinių
Toliau krentant temperatūrai daugelis iš mūsų, norėdami sušilti įsijungia karštą dušą. Nors tai gali atrodyti geras būdas išvengti šalčio, jis gali turėti nepageidaujamą šalutinį poveikį.
Vonios kambario ekspertai iš „Steam Shower Store“ atskleidė karšto dušo pasekmes – net ir per šalčius. Jie teigia, kad per karštas dušas gali pakenkti plaukams ir odai, rašo express.co.uk.
Jie perspėjo, kad nereikėtų maudytis po karštu dušu ir paragino rinktis šiltą arba drungną dušą.
REKLAMA
REKLAMA
Daugelis plaukus plauna neteisingai: daro 1 klaidą
Daugelis mūsų turi tą pačią rutiną prausiantis duše, kurios laikomės kiekvieną kartą. Tačiau netinkamai plaunant plaukus, tai gali žaloti galvos odą, todėl dermatologas atskleidė, kaip reikėtų plauti plaukus duše – įsidėmėkite jo patarimus.
Tai, kiek laiko praleidžiame duše, priklauso nuo to, kiek turime laiko, ar užsiėmėme aktyvia fizine veikla, tačiau dažnai turime tam tikrus įpročius, kaip prausiamės.
Kalkių duše neliks nė žymės: pravers 1 gudrybė
Dušo valymas yra vienas iš tų nuobodžių namų ruošos darbų, kuris kuo ilgiau atidedamas, tuo situacija blogėja. Laimei, yra būdas, kaip šią užduotį atlikti greitai, naudojant tris daiktus, kuriuos tikriausiai turite savo virtuvėje.
Vandens likučiams džiūstant ant paviršiaus lieka baltų kalcio karbonato nuosėdų, kitaip vadinamų kalkėmis.
Atskleidė, ar prieš miegą būtina nueiti į dušą: kiti to nežino
Daugumai žmonių prausimasis duše vakare yra savotiškas dienos užbaigimas. Tačiau pasirodo, toks įprotis gali turėti įtakos jūsų miego kokybei bei kūno temperatūrai. Taigi, verta, ar ne, prieš einant miegoti praustis duše?
Mokslininkai nustatė, kad prausimasis duše prieš miegą gali turėti įtakos žmogaus miego kokybei, kuri susijusi su kūno temperatūra.
Duše patepkite sviesto ant plaukų: rezultatas nustebins
Mažai kam žinoma, jog anksčiau sviestas buvo naudojamas žvakidžių, virtuvės reikmenų ar papuošalų poliravimui ir apsaugai: nedideliu kiekiu sviesto, užteptu ant skudurėlio, galima nublizginti metalo paviršių. Senovėje sviestas buvo naudojamas ir kaip kosmetikos priemonė: jis buvo tepamas ne tik kaip kremas lygiai odai išlaikyti, bet ir kaip kaukė plaukų žvilgesiui užtikrinti.
Šiukštu neprauskite šios kūno vietos muilu: įspėja visus
Prausiantis duše ar vonioje dažniausiai stengiamės gerai išmuiluoti visas kūno vietas. Pasirodo, kad taip elgtis ne visuomet yra gerai, mat prausiant savo intymias vietas muilu, dušo geliu ar kitomis higienos priemonėmis, galima sau rimtai pakenkti. Ypatingai tai aktualu moterims.
Nors makšties valymas nebūtinas, vis tik vulvos higiena pasirūpina – būtina.
1 simptomas duše gali išduoti demenciją: pastebėkite laiku
Sveikatos priežiūros ekspertai įspėjo apie mažai žinomą demencijos požymį, kurį galima pastebėti maudantis duše. Jį pastebėjus laiku, tai gali padėti anksti nustatyti šios ligos diagnozę.
Pasak „Dementia UK“, demencija – bendras terminas, apibendrinai apibūdinantis daugiau kaip 200 progresuojančių susirgimų, kurie veikia žmogaus smegenų ląstelių veiklą.
Įspėja vyrus: duše būtinai padarykite 1 veiksmą
Nors prausdamiesi duše tikriausiai visus veiksmus darote automatiškai, tačiau nepakanka vien tik atsukti vandenį ir nusimuiluoti kūną. Svarbu nepamiršti kruopščiai plauti kai kurių svarbių kūno sričių.
NHS šeimos gydytojas įspėjo, kad vyrai, prausdamiesi duše, dažnai daro vieną paprastą klaidą, kuri gali baigtis bakterinėmis arba grybelinėmis infekcijomis.
Gydytojas Soojas „TikTok“ papasakojo, kaip svarbu tinkamai plauti varpą, kitaip gali grėsti nemalonios pasekmės, rašo express.co.uk.
Kaip dažnai reikia praustis duše? Atsakymas nustebins ne vieną
Kaip dažnai prausiatės duše? Kartą per porą dienų? Rečiau? O gal mėgstate maudytis po kelis kartus per dieną? Dermatologai atskleidė, kaip dažnai reikėtų praustis duše – atsakymas nustebino ne vieną.
Ekspertai dermatologai teigė, kad iš tikrųjų praustis po dušu reikėtų rečiau nei tai daro daugelis žmonių – tik du-tris kartus per savaitę. Toks atsakymas sukėlė nemenką šoką, ne vienas negalėjo patikėti, kad išties duše reikia praustis taip retai, rašo mirror.co.uk.
Visą laiką kojas skutote neteisingai: štai, ką reikia daryti
Pasirodo, kartais net ir įprasti kasdieniai darbai yra atliekami ne taip, kaip turėtų. Štai viena moteris pasidalino, kad dauguma žmonių neteisingai skuta kojų plaukelius. Norėdama įspėti visus, moteris nusprendė pasidalinti savo atradimu bei išmintimi ir su kitais.
Moteris pasidalijo savo „geriausiu kojų skutimosi metodu“ po to, kai suprato, kad pastaruosius 20 metų tai darė neteisingai. Pasak jos, naujasis būdas leidžia sutaupyti duše praleidžiamo laiko.
Valotės dantis duše? Gydytoja turi liūdnų žinių
Jei rytais skubate ir taupydami laiką valotės dantis duše, gydytoja jums turi svarbų įspėjimą – šis įprotis gali padidinti pavojingų ligų riziką.
Pasak odontologės, dantų valymas duše nekenkia patiems dantims, tačiau gali turėti neigiamą įtaką jūsų organizmui – į jūsų burną gali patekti bakterijų, su kuriomis įprastai neturima sąlyčio, ir taip pakenkti sveikatai.
Šlapinatės duše? Gydytoja turi blogų žinių
Dažnai žmonės būna pasiskirstę į dvi kategorijas – tuos, kuriems šlapintis duše nėra nieko baisaus, ir tuos, kuriems tai atrodo nehigieniška. Visgi, netylant diskusijoms, ar galima šlapintis duše, atsakome, kad tai yra kiekvieno pasirinkimas, tačiau gydytoja įspėja ir turi liūdnų žinių.
Medicinos mokslų daktarė Alicia Jeffrey-Thomas teigia, kad duše šlapintis vis tik nederėtų. Pasirodo, kad tai susiję visai ne su higiena, o su garsu.
Šiukštu nesivalykite dantų duše: paaiškino, kodėl
Nors dantų valymas duše gali nekelti tiesioginės grėsmės sveikatai, vis dėlto nepamirškite, kad gali kilti tam tikrų pavojų. Payal Bhalla, „Quest Dental“ vyriausioji gydytoja odontologė, atskleidė kelias priežastis, kodėl verčiau vengti šio įpročio.
Pasak Payalm viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl reikėtų vengti valytis dantis duše, yra susijusi su bakterijomis – naudojant tą patį vandens šaltinį dantų šepetėlio šlapinimui ir kūno prausimui sudaro palankias sąlygas kryžminei taršai.
Miley Cyrus kaitina gerbėjų kraują: vaizdo įraše pasirodė be drabužių
Sausio 13-ąją pasirodys naujas dainininkės Miley Cyrus singlas „Flowers“. Likus kelioms dienoms iki šio įvykio, scenos žvaigždė savo gerbėjams pateikė pikantiškų vaizdų – pasidalijo įrašu, kuriame ji nuoga dainuoja duše.
Apie singlo išleidimą dainininkė paskelbė gruodžio 31 dieną, naujametinio vakarėlio metu. Anksčiau šį mėnesį ji taip pat pranešė apie savo aštuntojo studijinio albumo „Endless Summer Vacation“ pasirodymą.
Nelaikykite šių augalų vonios kambaryje: jiems tik pakenksite
Drėgna aplinka reiškia, kad vonios kambarys gali būti ideali vieta augalui, nes čia sąlygos primena atogrąžų mišką, tačiau daugelis klysta manydami, kad tokiomis sąlygomis klestės visi kambariniai augalai.
Nors yra daug kambarinių augalų, kuriuos būtų naudinga laikyti vonios kambariuose, ekspertai pasidalijo, kad šioje patalpoje galima laikyti tris augalus. Sara Empey iš internetinės svetainės BackyardBoss.com sakė:
„Kambariniai augalai paprastai yra puikus vonios kambario akcentas.
Duše daugelis daro 1 nedovanotiną klaidą: įspėja jos nekartoti
Kalbant apie plaukų plovimo įpročius, daugelis turi savo rutiną – kai kurie žmonės plauna plaukus kas dvi ar tris dienas, kiti kartą per savaitę arba pasikliauna sausu šampūnu. Tačiau atrodo, kad daugelis iš mūsų daro didelę klaidą – ir tai susiję su esminiu žingsniu, kurį praleidžiame prieš naudodami plaukų kondicionierių.
Laimei, kirpėjas Ricky Walters, kuriam Londone priklauso „SALON64“, pasidalijo patarimais, kaip užtikrinti, kad jūsų plaukai išliktų kuo sveikesni, rašo mirror.co.uk.
Išgirdusi, ką sesuo su vyru veikia duše, moteris pasibaisėjo: dabar nebesikalba
Viena moteris priėmė pas save seserį ir jos vyrą kai jie prarado savo namus, tačiau šis sprendimas jai apkarto, nes jie turi įprotį, kurio ji negali pakęsti – tuo tarpo kiti smerkia ją už tokį požiūrį.
Kai šeimos nariui prireikia pagalbos, dauguma iš mūsų daro viską, kad jam padėtų, nesvarbu, ar suteikiame paguodą ar vietą po savo stogu.
Vilniuje 12 butų be karšto vandens: po 3 mėnesių išsiaiškino – kaltas miręs žmogus
Nuo birželio pradžios 12 butų sostinėje gyveno be karšto vandens – atsakingi asmenys esą juos ignoravo, nors pastarieji tikina, kad negavo pranešimų, o problema buvo taip sudėtingai sprendžiama, kad prireikė net 3 mėnesių.
Vienos iš nukentėjusių teigimu, savivaldybė nesiteikė spręsti problemos, o už namą atsakinga bendrovė gyventojus ignoravo. Visą vasarą gyventojai vandenį turėjo šildytis virduliais, kad galėtų išsiprausti ar išsiskalbti.
Gydytoja įspėja nesišlapinti duše: gali baigtis liūdnai
Gydytoja Alicia Jeffrey-Thomas, fizioterapeutė, atskleidė tikrąsias priežastis, kodėl moterys neturėtų šlapintis duše. Ir to priežastis toli gražu nėra tai, kad toks veiksmas kelia šleikštulį.
Gydytoja A. Jeffrey-Thomas dažnai kelia turinį į „TikTok“, o jos įrašai sulaukia tūkstančių peržiūrų. Vienas populiariausių jos vaizdo įrašų peržiūrėtas daugiau nei 33 tūkst. kartų ir jis yra apie tai, kodėl moterys neturėtų šlapintis duše.
Neplaukite šios kūno vietos muilu: sau galite pakenkti
Savaitgalis ir karšti vasaros orai – puikus metas pasimėgauti maudynėmis atviruose vandens telkiniuose. Visgi farmacininkė Miglė Kazakevičienė pataria moterims nepamiršti pasirūpinti savo intymia higiena. Anot jos, yra 5 taisyklės, kurios gali padėti išvengti nemalonių ligų po pasiplaukiojimo ežere ar jūroje.
Vaistininkė pataria rinktis natūralios medžiagos apatinius ir neaptemptus drabužius. Anot jos, tai padeda kvėpuoti odai.
„Svarbiausia, nedėvėkite maudymosi kostiumėlio per ilgai.
Pamačiusi, kas dedasi duše, mergina nustėro: iš namų bėgo, kiek kojos nešė
Namuose išgirdus keistus garsus, oda pašiurpti gali daugeliui. Taip nutiko ir vienai amerikietei, kuri ne tik išgirdo, bet ir pamatė ją ne juokais išgąsdinusį vaizdelį.
Savo socialinio tinklo „TikTok“ paskyroje amerikietė Hailey pasidalijo beveik 18 milijonų kartų peržiūrėtu vaizdeliu, kuriame nufilmavo, kas nutiko jos vonios kambaryje, duše. Mergina užfiksavo, kaip iš dušo nuotekų vamzdžio staiga išlindo neaiškus, į gyvatę panašus daiktas ir ėmė be perstojo suktis dušo kabinoje.
Dušo kabinos stiklai spindės švara: padės 1 paprasta gudrybė
Ant dušo kabinos gali susikaupti nuosėdos, ypač jeigu vanduo yra kietas. Tačiau viena gudrybė gali padėti greitai ir be jokio vargo pašalinti šią problemą.
Dėl kieto vandens duše gali likti sunkiai išvalomų žymių ir dėmių, labiausiai pastebimų ant stiklinių dušo durų ir kitų blizgių paviršių. Žymės lieka dėl didelės mineralų koncentracijos kietame vandenyje.
Dėmės ant dušo kabinos stiklų taip pat gali atsirasti dėl šampūno ir kūno prausiklių likučių bei negyvų odos ląstelių.
Šiukštu nedarykite to duše: gali baigtis staigia mirtimi
Širdies ligoms, kurios yra vienos didžiausių žudikių Jungtinėje Karalystėje, būdingas sutrikęs kraujo tekėjimas kūne. Atlikti tyrimai parodė, kad kai kurie įpročiai gali sukelti tokias ligas, o tam įtakos gali turėti net prausimosi įpročiai, rašo express.co.uk.
Širdies priepuolis dažniausiai yra siejamas su kitomis ligomis (kai tuo pačiu metu yra daugiau nei viena būklė), pvz., cholesterolio kiekio padidėjimu ir hipertenzija.
Vasarą duše daugelis daro 1 klaidą: nekartokite jos
Kylant temperatūrai, ilgai šiltai mirkti vonioje daugeliui tikriausiai atrodo gana neįsivaizduojama, o tokia prabanga labiau asocijuojasi su jaukiomis žiemos naktimis.
Tačiau vienas vonios kambario ekspertas gyrė karštas vonias, kad jos yra kur kas efektyvesnis atvėsimo būdas nei „priešingai veikiantis“ šaltas dušas.
Kur pigiau maudytis – vonioje ar duše? Atsakyta į visus klausimus apie taupymą
Visiems galvojant apie sąskaitas už elektrą ir kitus patarnavimus, kyla klausimų, kaip sumažinti vartojimą. Paprašėme ekspertų atsakyti į kai kuriuos dažnai užduodamus kausimus, rašo theguardian.com.
Ar pigiau kaisti vandenį makaronams elektriniame virdulyje ar puode ant dujinės viryklės?
Milijono vertas klausimas.
Prausdamiesi muilą naudojate kasdien? Turi jums liūdnų žinių
Reikia tikėtis, kad kiekvieną kartą prausiatės naudodami muilą. Tačiau muilai, kurie stipriai ir maloniai kvepia, moterims gali tapti blogo kvapo priežastimi.
Bakterinė vaginozė (BV) išsivysto, kai sutrinka anaerobinių bakterijų ir laktobacilų pusiausvyra makštyje, todėl makštis būna mažiau rūgšti nei įprastai. Gydytoja Hayley Willacy sakė, kad BV gali sukelti vandeningas išskyras, kurios turi „stipresnį“ nei įprasta kvapą.
Kurią kūno vietą duše plaunate pirmiausia? Štai, ką tai atskleidžia apie jūsų asmenybę
Kai prausiatės duše, į kurią kūno dalį pirmiausia atkreipiate dėmesį? Gyvenimo būdo ekspertė Anu Mukherjee atskleidė, kad kūno dalis, kurią pirmiausiai plaunate duše, daug pasako apie jūsų asmenybę.
Veidas
Anot A. Mukherjee, žmonės, kurie pirmiausia duše nusiprausia veidą, mėgsta pinigus. Šiems žmonėms dažnai sunku sutarti su kitais, nes jiems sunku suprasti kitų žmonių požiūrį finansų klausimu., rašo thesun.co.uk.
Duše prausiatės kasdien? Turi jums liūdną žinią
Žmonės paprastai prausiasi duše arba vonioje. Ryte daugelis mėgsta maudytis po dušu, o vakare – pagulėti vonioje. Žmonės taip ne tik nusiprausia, bet ir pailsi ir pamedituoja po ilgos ir sunkios dienos. Nors tai puikus būdas švariai nusiprausti, per dažnas maudymasis gali turėti ir neigiamą poveikį – dėl jo gali susilpnėti imuninė sistema.
Pasak vieno JAV atlikto tyrimo autorių, per dažnas prausimasis gali pažeisti mikrobiomą – ant kūno paviršiaus bei jo viduje esančias bakterijas ir mikrobus.
Kuo greičiau nustokite šlapintis duše: pasakė, kodėl tai pavojinga
Diskusijos apie tai, ar galima šlapintis po dušu, tradiciškai yra higienos problema. Gydytoja socialiniame tinkle „TikTok“ paaiškino, kodėl ši problema iš tikrųjų yra daugialypė.
Šlapinimasis prausiantis duše dar neseniai buvo propaguojamas kaip veiksminga priemonė taupyti vandenį ir padėti planetai, rašo express.co.uk.
Pernai „Showers To You“ atliktoje apklausoje net 76% apklaustųjų prisipažino tai darantys.
Užsikimšusią kanalizaciją atkimšite be jokio vargo: štai, ką reikia daryti
Laikui bėgant, dušo kanalizacija gali užsikimšti įvairiomis priemonėmis, plaukais ir nešvarumais – nesvarbu, kaip atsakingai viską plaunate. Tačiau užsikimšusią kanalizaciją lengva išvalyti patiems, pasinaudojant keliais namų apyvokos daiktais, kuriuos greičiausiai jau turite namuose.
Nuo virtuvės spintelės iki jūsų drabužių spintos – visur yra daugybė patogių kanalizacijos valymo priemonių ir štai, kaip jas galite panaudoti.
Jokiu būdu nedarykite 1 klaidos prieš miegą: sunkiai užmigsite
Milijonai žmonių visoje šalyje kasdien kovoja su miego trūkumu, tačiau nėra vieno visiems tinkamo sprendimo, kaip išspręsti miego problemas. Vienas iš tyrimų rodo, kad dažna prausimosi duše klaida gali sumažinti sėkmingo miego tikimybę.
Apklausos duomenys rodo, kad 16 milijonų Anglijos suaugusiųjų kenčia nuo nuolatinių bemiegių naktų. Kai miego trūkumas tampa lėtinis, padidėja neigiamų pasekmių sveikatai rizika. Miego higienos patarimai paprastai apsiriboja ekranų ir ryškios šviesos vengimu.
Nustokite šlapintis duše: įspėja, kuo tai gali baigtis
Šlapinimasis duše gali atrodyti kaip visai nekenksmingas dalykas, tačiau tai nėra visai tiesa. Šlapinimasis duše turi daug neigiamų padarinių sveikatai – ypač moterų.
Šlapindamiesi duše gal ir sutaupome daug vandens, galbūt ir padeda aplinkai. Tačiau kineziterapeutė Ylenia Degli Esposti sako, kad tai gali tapti nesąmoningu įpročiu. Karts nuo karto tai daryti nėra pavojinga, tačiau tai neturėtų tapti įprastu dalyku.
Atskleidė, kiek laiko vertėtų praustis duše: daugelis to nežino
Mėgstate greitą ir trumpą dušą? Ekspertai turi jums liūdnų žinių – daugelis prausiamės neteisingai, todėl pateikė naudingus patarimus, kurie pravers keliaujant į dušą.
Remiantis ekspertais, jei maudotės mažiau nei 5 minutes, jūs netinkamai nusiprausiate. Jie sakė: „Maudymasis duše mažiau nei penkias minutes gali būti per mažai nuprausti kūną ir gali sukelti bakterines ar grybelines infekcijas.“
Ir tai dar ne viskas, naujausi duomenys atskleidė, kad dauguma mūsų nesiprausia kasdien.
Mamą ištiko šokas: dukra internete tiesiogiai transliavo ją nuogą
Mama buvo šokiruota, kai suprato, kad jos dukra Instagrame pradėjo tiesioginę transliaciją ir jos metu buvo pagauta nuoga.
„TikTok“ naudotoja iš JAV, „@bri.anna89“, vardu Brianna, pasidalino juokingąja šios istorijos puse. Ji sakė: „Žmonės sakė, kad reikia turėti vaikų...“
Dabar jau visame internete išplitusiame vaizdo įraše ji paaiškino, kad savo dukrai davė pažaisti telefonu, kol pati nuėjo išsimaudyti duše, rašoma mirror.co.uk.
Kasdien prausiatės duše? Turi jums liūdnų žinių
Kai kuriomis dienomis vonioje pasidarote nuosavą SPA, nes tai yra būtent, ko jums reikia, kad sumažintumėte jaučiamą stresą. Kitomis dienomis jūs vos turite minutę greitam nusiprausimui ir praleidžiate dušą. Tiesą sakant, maudynių duše praleidimas gali būti naudingesnis jūsų odai, nes per dažnas prausimasis gali ją išsausinti. Žinoma, jūsų dušo įpročiai visiškai priklauso nuo jūsų gyvenimo būdo ir tvarkaraščio, tačiau galite apsvarstyti keletą svarbių veiksnių.
Atskleidė, kiek minučių turėtumėte praustis duše: skaičius nustebins
Sveikatos apsaugos specialistai dalinasi geriausiais maudymosi duše patarimais – pasirodo, daugelis žmonių prausdamiesi nepersistengia. Štai geriausi patarimai, kaip teisingai praustis duše.
Ar esate iš tų, kurie mėgsta viską daryti greitai? Mėgstate ir greitą dušą? Anot ekspertų, jei jūsų dušas trunka mažiau nei penkias minutes, tai reiškia, kad gerai nenusiprausiate.
Šiukštu nesišlapinkite duše: įspėja, kad gali baigtis liūdnai
Diskusijos dėl to, ar gerai šlapintis po dušu, tradiciškai siejamos su higiena. Gydytojas sukūrė įrašą „TikTok“, kad paaiškintų, kodėl problema iš tikrųjų yra daugialypė.
Šlapinimosi ir prausimosi po dušu derinimas neseniai buvo propaguojamas kaip veiksminga priemonė taupyti vandenį ir padėti planetai. Praėjusiais metais „Showers To You“ atliktos apklausos metu 76 procentai respondentų prisipažino tai darantys.
Pasakė, kas kiek laiko reikia išmesti skutimosi peiliukus: kiti to tikrai nedaro
Skutimosi peiliukai – bene dažniausiai naudojama nepageidaujamų plaukelių šalinimo priemonė. Tiesa, šis greitas depiliacijos būdas ne visada suteikia laukiamą lygios odos rezultatą – po skutimosi ją beria, atsiranda žaizdelių ar pūlinukų.
Paprastu triuku be vargo išvalysite dušo galvutę: neprireiks net šveisti
Šaltas ar karštas dušas – daugelio žmonių budinimosi būdas rytais ir tikra atgaiva vakarais. Tačiau neretai malonumą sugadina netolygiai pasiskirstanti vandens srovė. To priežastis dažniausiai būna apkalkėjusi dušo galvutė, kuri užkemša pratekėjimo latakus ir neleidžia vandeniui bėgti tolygiai.
Jei dažniausiai dušo galvutę valote tik iš išorės – darote didžiulę klaidą. Kadangi dušo galvutės viduje ir toliau kaupiasi kalkių nuosėdos.
Liūdnos žinios mėgstantiems karštą dušą: jis gali pakenkti sveikatai
Kiekvienas žmogus duše mėgsta maudytis skirtingai ir kiekvienas metodas suteikia unikalios naudos sveikatai. Ji yra tiek fizinė, tiek psichologinė, tačiau tam tikro tipo dušas gali jums pakenkti.
Tyrimai vis dažniau rodo, pavyzdžiui, šalto dušo naudą, tačiau dauguma žmonių įprastai renkasi karštą dušą, kai nuo karšto vandens viskas net garuoja.
Kalkes duše pašalinkite be chemikalų: prireiks tik 1 produkto
Vonios kambario valymas – nelengva užduotis, nes kiekvienam paviršiui reikia naudoti vis kitą valiklį, ir cheminių priemonių nesumaišyti. Bet ar yra natūralių alternatyvų?
Natūralių valiklių sąrašo viršuje karaliauja valgomoji soda ir actas, bet ar kada pagalvojote apie kolą? Šis visų mėgstamas gėrimas kalkes šalina geriau, nei galėtumėte pamanyti, ir yra puikus pakaitalas stipriems chemikalams, bet kaip tai įmanoma?
Kalkės gali būti labai problematiškas dalykas duše – nuo jų kemšasi dušo galv...