• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir įstojęs į rezidentūrą, būsimasis neurochirurgas Rimvydas Balandžiūnas atvyko papildomai dirbti Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriuje. Padirbėjęs beveik metus ir gavęs diplomą, jaunas gydytojas nebegrįžo į Kauną.

Baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą ir įstojęs į rezidentūrą, būsimasis neurochirurgas Rimvydas Balandžiūnas atvyko papildomai dirbti Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriuje. Padirbėjęs beveik metus ir gavęs diplomą, jaunas gydytojas nebegrįžo į Kauną.

REKLAMA

Nusprendė savo ateitį sieti su Šiauliais, nes ligoninėje stuburo neurochirurgo darbui – puikios galimybės, modernios, gerai aprūpintos operacinės, motyvuoti ir puikiai besijaučiantys darbuotojai. Po pusmečio ligoninės administracija jaunam gydytojui patikėjo laikinai eiti skyriaus vedėjo pareigas ir R. Balandžiūnas nepabijojo jam tekusių atsakomybių. 

Šeimoje – du gydytojai 

Mokydamasis Kauno „Santaros“ gimnazijoje, Rimvydas Balandžiūnas nusprendė, jog krims medicinos mokslus. Mokslai sekėsi puikiai, ypač patiko biologija ir chemija. Tai, matyt, ir tapo stimulu. Gydytojos kelią pasirinko ir jaunėlė sesuo Ugnė – būsimoji vaikų gydytoja, mediciną studijuojanti Vilniuje. Tad šeimoje – jau du gydytojai, nors iki tol niekas šios profesijos šeimoje nesirinko, rašoma ligoninės pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Rimvydo tėvai – visai kitų profesijų atstovai. Mama dirba restauratore, vadovauja restauravimo padaliniui didelėje įmonėje, taip pat dėsto Vilniaus dailės akademijoje. Jos rankomis restauruota daug istorinių pastatų ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje. Tėtis dirba vairuotoju, tad su medicina – nieko bendro neturi. 

REKLAMA

Neurochirurgijos mokslai būsimąjį gydytoją R. Balandžiūną sužavėjo studijų ciklo metu. Pirmus trejus metus būsimieji gydytojai mokosi bendrųjų medicinos mokslų, o ketvirtame kurse prasideda klinikiniai ciklai. Prasidėjus neurochirurgijos mokslui skirtoms paskaitoms, Rimvydas daug atidžiau sukluso. Per klinikinę praktiką, kurią atliko penktame kurse, nusprendė, kad šią specialybę studijuos ir rezidentūroje. 

REKLAMA
REKLAMA

Vyresnio kolegos globoje

Įstojęs į rezidentūrą R. Balandžiūnas mokslus tęsė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės, Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje. Mokslai sekėsi ir patiko, tad Rimvydas buvo tikras, kad pasirinko tinkamai. Tuo pat metu stuburo neurochirurgijos skyriuje dirbo ir neurochirurgas Deividas Stukas. „Keletą metų dirbome drauge Kaune, po to Deividas išvažiavo į Šiaulius, kur ligoninėje dirbo ne tik gydytoju, bet ir skyriaus vedėju“, – apie lemtingą draugystę pasakojo jaunas gydytojas, ir pats paskutiniuosius rezidentūros metus papildomai dirbęs Respublikinės Šiaulių ligoninės Neurochirurgijos skyriuje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Priėmęs skyriaus vedėjo Deivido Stuko pasiūlymą atvykti dirbti į Šiaulius, Rimvydas nenujautė, kad šis pasirinkimas gali būti lemtingas. 

„Atvažiavus į Šiaulius viskas tiko, draugiškai priėmė kolektyvas, visos galimybės dirbti ir tobulėti –puikios“, – dalinasi pirmaisiais įspūdžiais buvęs kaunietis. 

Pirmuosius metus dirbdamas Šiauliuose Rimvydas dar gyveno Kaune. Į darbą Šiauliuose tekdavo važiuoti automobiliu. Ilgos kelionės ėmė varginti, todėl jaunasis gydytojas nusprendė kurtis Šiauliuose. Džiaugiasi Rimvydas priėmęs šį sprendimą, daugiau laiko lieka laisvalaikiui, mažesnis nuovargis ir po darbo. 

REKLAMA

Įžvelgė potencialą

Stuburo neurochirurgo darbas – nuolatinis bendravimas su skausmo varginamais, suprastėjusios gyvenimo kokybės kamuojamais žmonėmis. Gydytojas kasdien priima naujus pacientus, atvykusius į ligoninę dėl tarpslankstelinių diskų išvaržų, stuburo stenozių, stuburo traumų ar net stuburo auglių.

Gydymas nelengvas, dažnai – operacinis, todėl reikalaujantis labai didelio profesionalumo, tikslumo, atsakomybės.

REKLAMA

„Smagu, kai po sėkmingo gydymo žmogus išeina šypsodamasis“, – savo darbo pozityviomis emocijomis dalinasi gydytojas R. Balandžiūnas. 

Jauno gydytojo pečius slegia ne tik profesinė atsakomybė, ligoninės administracijai laikinuoju skyriaus vedėju paskyrus R. Balandžiūną, gydytojas tapo jauniausiu skyriaus vedėjo pareigas vykdančiu vadovu ligoninėje.  

„Prisidėjo daugiau atsakomybių, administracinio darbo, reikia rūpintis sklandžia skyriaus veikla, planuoti darbus“, – vardina šešiems gydytojams, keturiolikai slaugytojų, devynioms pagalbinėms darbuotojoms ir septynioms praktikantėms – būsimosioms slaugytojoms vadovaujantis jaunas gydytojas. Jam tenka atsakomybė ir už vyresniuosius kolegas, besiruošiančius į užtarnautą poilsį.

Jaunasis vedėjas nuolat ieško jiems pakaitos. Jam svarbiausia, kad visi darbuotojai gerai jaustųsi darbe, būtų motyvuoti, kaip ir yra draugiškame ir profesionaliame Neurochirurgijos skyriuje.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų