• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirkėjai, kurie prekybos centrų savitarnos kasose naudoja gudrybę ir už brangius vaisius ir daržoves moka mažiau sulaukė rimto įspėjimo – dėl tokių veiksmų gali kilti didelės problemos.

Pirkėjai, kurie prekybos centrų savitarnos kasose naudoja gudrybę ir už brangius vaisius ir daržoves moka mažiau sulaukė rimto įspėjimo – dėl tokių veiksmų gali kilti didelės problemos.

REKLAMA

Australijos teisininkai teigia, kad visi, kurie gudrauja ir savitarnos kasose brangesnius produktus įveda kaip pigesnius, gali atsidurti teisme ir sulaukti kaltinimų sukčiavimu, jei bus pagauti, rašo thesun.co.uk.

Įspėjimas buvo paskelbtas po to, kai viena moteris parašė į news.com.au skiltį „Sisters In Law“, kurioje žmonės gali užduoti kylančius teisinius klausimus teisės ekspertėms Alison ir Jillian Barret. Moteris pasidalino istorija, kaip jos draugė sukčiauja prekybos centruose.

Įmuša pigesnių daržovių kainą

Ji teigė, kad kai jos bičiulė naudojasi savitarnos kasomis, visada brangesnius vaisius ir daržoves nuskaito kaip pigesnes daržoves, pavyzdžiui, vietoj avokado įmuša žymiai pigesnius svogūnus.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris sakė, kad jos draugė tikina, kad tai – ne vagystė, nes ji vis tiek susimoka už perkamą maistą, ir teigė, kad „visi taip daro“. Tačiau advokatės patarė:

REKLAMA

„Nesvarbu, kaip jūsų draugė bando pateisinti savo elgesį, jos gudravimas, kai ji tyčia nesumoka visos kainos, prieštarauja įstatymams.

Jūsų draugė, naudodamasi savitarnos kasomis ir brangesnes prekes įmušdama kaip pigesnes, sukčiauja, nes sumoka per mažai. Jos nesąžiningas elgesys yra tik vienas iš daugelio savitarnos kasose naudojamų triukų, kuriais siekiama sumažinti pirkinių sumą.“

Viena iš vagystės formų

Australijoje gyvenančios Alison ir Jillian teigė, kad tokios „gudrybės“ prekybos centrams kasmet kainuoja didžiulius pinigus, o siekiant kompensuoti nuostolius, didinamos maisto produktų kainos.

REKLAMA
REKLAMA

Nors papasakota istorija įvyko Australijoje, kur gali galioti kitokie įstatymai, Jungtinės Karalystės teisės ekspertai teigė, kad tai yra viena iš vagystės formų. Jei jus pričiups, galite turėti problemų su policija ir teismais.

Savitarnos kasose fiksuojamas prekės svoris, taip įsitikinant, kad nebandoma sukčiauti. Taip pat samdomi apsaugos darbuotojai, kurie užtikrina, kad savitarnos kasose visi elgtųsi tinkamai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau prekybos centrai vis tiek pasikliauna pirkėjų sąžiningumu. Naujausiais duomenimis, maždaug kas ketvirtas britas prisipažino atsitiktinai arba tyčia ką nors pavogęs naudodamasis savitarnos kasomis.

Per metus vienas žmogus pavagia produktų už maždaug 26 eurus, kas reiškia, kad per metus prekybos centrai patiria daugiau nei 3,6 mlrd. eurų nuostolį, teigiama „VoucherCodesPro.co.uk“ atliktoje apklausoje, kurioje dalyvavo daugiau nei 2 600 suaugusiųjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų