Tai svarbu žinoti, norint nepakenkti gyvūnijai.
Pranešė apie dažniausią klaidą
Aplinkos apsaugos departamentas savo „Facebook“ puslapyje pranešė, ko šiukštu negalima daryti pamačius vienišą gyvūną gamtoje. Anot jų, tai dažnai pasikartojanti klaida, dėl to departamentas pateikė rekomendacijas, kaip elgtis.
„Daugiau laiko praleidžiant gamtoje galime pastebėti vienišą stirniuką, ar lapiuką, bet susirūpinti nereikėtų. Gyvūnų jaunikliai nėra palikti tėvų, ar pasiklydę. Gamtoje viskas vyksta kitaip, pavyzdžiui, kol stirnos patelė maitinasi, jauniklis kantriai ir tyliai laukia aukštoje žolėje.
Kaip nepakenti sutiktam laukinio gyvūno jaunikliui?
- Neišgąsdinti, nesiartinti, neliesti, nes laukinių gyvūnų uoslė puiki ir žmogaus paliesto jauniklio tėvai gali nebepriimti.
- Jei jauniklis pavojingai priartėjo prie kelio, jį galima perkelti tik pavyzdžiui, su pledu, ar prisirovus žolių, kad jauniklis neprisigertų žmogaus kvapo.
- Jei jaunikliui nekyla pavojus, jį svarbu palikti ten, kur jis buvo rastas, kad toje vietoje jį galėtų surasti tėvai.
Kaip geriausia elgtis pastebėjus paukštelio jauniklį?
- Radus žolėje apsiplunksnavusį paukštelį, geriausia jo neimti, nes jis jau turi minimalius skraidymo įgūdžius ir gali pasirūpinti savimi.
- Iš lizdo iškritusiu paukšteliu galima pasirūpinti jį perkeliant lizdą ar ant medžio šakos.
- Nors paukščiai kvapų neužuodžia, tačiau rekomenduojama rankose ilgai jų nelaikyti, nes jie gali patirti didžiulį stresą.
Aplinkosaugininkai pataria pirmiausia įsitikinti, ar gyvūnas yra sužeistas arba akivaizdžiai sergantis ir, jei taip, – apie tai pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.
Pasikonsultuoti apie gyvūno būklę galime su LSMU Laukinių gyvūnų globos centras specialistais“, – rašė jie.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!