Seksualiai hiperaktyvios cikados ar nuo kokaino apsvaigę krabai skamba lyg pokštas? Amerikos ir Britanijos mokslininkai tikina, kad tai – tiesa.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Zvimbesio aidas Čikagoje, tai – medį nugulusios cikados rengia kasdienius svirpimo koncertus. Mokslininkai sako, kad erzinantis zvimbimas – menka bėda. Nustatyta, kad milžiniški vabzdžiai minta grybeliu, kuris cikadas paverčia seksualiai hiperaktyviais zombiais.
Cikadoms mintant šiuo specifiniu grybeliu, jo sporos prilimpa prie vabzdžio nugaros. Tad grybelis ne tik paveikia jų elgseną – jo sporas vabzdys perduoda ir kitiems.
„Jos tiesiog nori poruotis su visomis cikadomis, kurias pamato. O poruojantis grybelio sporos perduodamos kitai cikadai, tad teoriškai, tai yra lytiniu keliu plintanti liga“, – pasakoja muziejaus atstovas Jimas Loudermanas.
Grybelio sporos nuo vabzdžio kūno ilgainiui nukrenta ir kartu nusineša genitalijas, tad plitimo procesas sustoja. Žmonėms šis pelėsis pavojaus nekelia.
„Zombių apokalipsė dėl cikadų neįvyks. Šis grybelis plinta tik tarp cikadų“, – teigia J. Loudermanas.
Jūrų gyvūnai apsvaigsta nuo narkotikų
Kitąpus Atlanto – kita problema. Britų biologai sako, kad jūrų gyvių organizmuose rasta kokaino, ekstazio ir kitų narkotikų.
„Radome kokaino, MDMA ir metamfetamino. Aš kalbu apie krabus, austres, jūros žoles ir ant dugno gyvenančius kirminus“, – teigia Portsmuto universiteto profesorius Alexas Fordas.
Mokslininkai nežino, kaip narkotikai ir vaistai paveikia jūrų augaliją ir gyvūniją. Neabejojama tik dėl vieno – pakinta jų natūralus elgesys.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.