Magnetinės audros – tai galingi Saulės spinduliuotės pliūpsniai, kurie turi poveikį ne tik Žemei, tačiau ir žmogaus savijautai.
Kaip teigiama „Meteoagent“ interneto svetainėje, viena stipriausių magnetinių bangų kovo mėnesį įvyks 26-27 dienomis.
Kovo 26 dieną magnetinės audros indeksas sieks net septynis balus, o kovo 27 d. – šešis. Likusiomis kovo mėnesio pabaigos dienomis magnetinės audros poveikis bus jaučiamas mažiau, jos indeksas nukris iki dviejų balų.
Kaip apsisaugoti?
Nors sakoma, kad magnetinės audros kelią pavojų žmonių sveikatai, tačiau mokslininkai nėra linkę priimti vieningos nuomonės. Tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.
Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.
Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.
Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.
Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.
„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tie, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija, atvirkščiai, jis ima kristi.
Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“