• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visuomenėje jau yra plačiai žinoma, kad alkoholis gali paskatinti širdies ligų išsivystymą. Tačiau retai kada kalbama, kad net ir mažais kiekiais vartojamas alkoholis taip pat gali pridaryti žalos.

Visuomenėje jau yra plačiai žinoma, kad alkoholis gali paskatinti širdies ligų išsivystymą. Tačiau retai kada kalbama, kad net ir mažais kiekiais vartojamas alkoholis taip pat gali pridaryti žalos.

REKLAMA

Apie tai TV3 laidoje „Sveikatos DNR“ papasakojo kardiologas Arnas Karužas, kuris detaliai paaiškino, kodėl alkoholis didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Išsklaidė senuosius mitus

Gydytojas laidoje kalbėjo, kad mažas alkoholio kiekis taip pat veikia organizmą. Jis pasakojo, kad šis žalingas produktas gali sukelti nemenkų bėdų sveikatai.

„Alkoholis yra kaip vienas iš pagrindinių rizikos veiksnių ir tas veiksnys egzistuoja visame pasaulyje.

Paskutiniai tyrimai ir registrai rodo, kad net ir vartojant alkoholį mažais kiekiais, tai didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką“,  – konstatavo gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Ne gana to, jis siūlė neklausyti senųjų mitų, kuriais sakoma, kad širdies veiklai padeda nedidelis kiekis alkoholio. Vyras tikino, kad tai atneša daugiau žalos nei naudos:

REKLAMA

„Anksčiau būdavo mitai, kad alkoholis padeda. Mūsų senoliai mėgdavo pasiimti šaukštą brendžio, kad atseit išvalytų kraujagysles. Jie sakydavo, kad ypač mažas alkoholio kiekis nėra toks pavojingas ir netgi padeda.

Tačiau moksliniai tyrimai rodo, kad tai nėra tiesa. Net ir nedidelis alkoholio kiekis jau yra svarbus veiksnys atsirasti ir išsivystyti mūsų kraujagyslių pažeidimams.“

Pažeidžia kraujagyslių dalį

A. Karužas tikino, jog yra keli veiksniai, dėl kurių nedidelis alkoholio kiekis kenkia organizmui. Alkoholis geba naikinti svarbų kraujagyslių sluoksnį.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra keletas mechanizmų, kaip alkoholis įtakoja organizmą. Vienas iš veiksnių yra tas, kad alkoholis gali pažeisti mūsų kraujagyslių vidinį sluoksnį – endotelį ir pažeisdamas tą sluoksnį jis didina aterosklerozės riziką.

Taip pat alkoholis yra toksinas, kurį skaldo mūsų kepenys, fermentai ir mes turime tada tam tikrą intoksikaciją. Ta tiesioginė intoksikaciją veikia širdies raumenis“, – paaiškino vyras.

Negana to, gydytojas pasidalijo, kad jo praktikoje netgi yra išskirtinė pacientų grupė, kuriems išsivysto širdies nepakankamumas:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taigi, mes turime tam tikrą pacientų grupę, kurie alkoholį vartoja dideliais kiekiais ir jiems išsivysto širdies nepakankamumas. Būtent dėl per didelio alkoholio vartojimo.

Tai vadinamoji alkoholinė kardiomiopatija, kai širdis išsiplečia, raumuo susiaurėja ir mes galime turėti ženklų širdies nepakankamumą.“

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų