Gudri hortenzijų savybė – galimybė keisti žiedų spalvą, o tam tereikia vieno produkto, teigia ekspertai. Šie augalai turi neįtikėtiną gebėjimą keisti spalvą, tačiau tai galioja ne visoms veislėms.
Kai kurių rūšių hortenzijos būna tik baltos spalvos, tačiau kitos veislės, pavyzdžiui, didžialapės hortenzijos, gali būti mėlynos, rožinės, raudonos arba violetinės, rašo express.co.uk.
Pasak Eisingo sodo centro ekspertų, didžialapės hortenzijos žiedai keičiasi reaguodami į dirvožemio cheminę sudėtį, todėl jų žiedai būna nuo ryškiai rožinės iki neoninės mėlynos ir visų tarpinių atspalvių.
Tačiau atspalvių kaita neįvyksta per naktį. Norint pakeisti hortenzijos spalvą, reikia šiek tiek planavimo ir kantrybės.
Reikia pakeisti dirvožemio rūgštingumo lygį
Norint pakeisti dirvožemio pH, reikia naudoti dirvožemio priedus, kurie palaipsniui gali pakeisti dirvožemio cheminę sudėtį. Ekspertai paaiškino: „Jei jūsų hortenzijos žydi nuo blyškiai rožinės iki alyvinės spalvos, rožinę spalvą galite sustiprinti į dirvožemį įmaišę sodo kalkių.
Laikykitės pakuotės nurodymų, kad iš karto panaudotumėte reikiamą kiekį, ir laikui bėgant šios hortenzijos pradės rausvėti.“
Tačiau dauguma didžialapių hortenzijų augintojų tai daro dėl mėlynų žiedų. Mėlyna spalva sodininkystės pasaulyje yra gana reta, todėl tie nuostabūs mėlyni žiedai yra labai geidžiami.
Didžialapės hortenzijos pradeda „žydėti nuostabiais mėlynais žiedais, kai dirvožemio pH pasiekia 5,5 ar mažiau“.
Naudokite šį mišinį
Sodininkystės profesionalai paaiškino: „Geriausias būdas padidinti dirvožemio rūgštingumą – naudoti aliuminio sulfatą, įprastą dirvožemio priedą.
5,5 gramus aliuminio sulfato reikia įmaišyti į šiek tiek mažiau nei 4 litrus vandens ir pamirkyti dirvožemį aplink šluotelę“. Geriausių rezultatų pasieksite pradėję pavasarį, bet galite pradėti bet kuriuo sezono metu.“
Tačiau pradėję apdoroti dirvožemį, turėsite kas mėnesį pakartotinai tepti augalą, kolj is pasieks norimą rezultatą. Norint palaikyti dirvožemio rūgštingumą, sodininkystės ekspertas nurodė, kad galima tręšti rūgščiu kompostu, pavyzdžiui, apelsinų žievelėmis, kavos tirščiais, kiaušinių lukštais ar durpėmis.
Nors „rezultatų iš karto nepamatysite“, jie ilgainiui padės padidinti dirvožemio rūgštingumą, todėl „galiausiai aliuminio sulfato nebereikės“.