Pradėkite tręšti hortenzijas dar lapams neišsiskleidus ir tęskite maitinimą iki vasaros vidurio, tuomet šios gėlės dovanos didžiulius ir gausius žiedus, ko iš jų labiausiai ir tikimąsi. Sužinokite daugiau apie tinkamiausias trąšas hortenzijoms, bei kada ir kaip jas naudoti.
Kada tręšti hortenzijas?
Kaip dažnai ir kada tręšti hortenzijas, priklauso nuo to, ar gėlės pasodintos žemėje, ar vazonuose. Taip pat, tręšimo dažnumas priklauso ir nuo hortenzijos rūšies, tačiau neprašausite pro šalį, jeigu visas jas patręšite ankstyvą pavasarį.
Jei jos pasodintos žemėje, optimaliam augimui palaikyti, gausiam ir kokybiškam žydėjimui paskatinti, tręškite jas kelis kartus:
- ankstyvą pavasarį, kai augalai tik išleidžia lapus
- gegužės pradžioje prieš žydėjimą, kad vasarą augalai gausiau žydėtų
- birželio pabaigoje-liepos pradžioje, kad augalai vasarą būtų stiprūs
- rudeninis hortenzijų tręšimas nebūtinas, bet jis rekomenduojamas, kad augalai geriau ištvertų žiemą ir kauptų medžiagas pavasariui. Tam tinka trąšos su kaliu ir fosforu, vengiant azoto ir chloro.
Jeigu jūsų dirvožemis derlingas, galite tręšti tik du kartus: pavasarį ir vasaros pradžioje.
Kada tręšti hortenzijas vazonuose?
Hortenzijas, kurios auga konteineriuose ir vazonuose, tręškite anksti pavasarį ir dar kartą gegužės mėnesį. Vasarą dar kartą tręšti nereikia. Jeigu naujai sodinate hortenzijas į konteinerius, o vazono žemėje jau yra lėtai išsiskiriančių trąšų, pirmaisiais metais papildomai tręšti nereikia.
Jei vazonų žemėje nėra trąšų, tai sodinimo metu ir dar kartą pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje įberkite lėtai išsiskiriančių trąšų.
Kaip ir kada tręšti šluotelines hortenzijas?
Atskirą garbę reikia atiduoti šluotelinėms hortenzijoms, kurios pastaruoju metu yra vienos populiariausių ir ištvermingiausių auginamų hortenzijų. Šios rūšies gėlėms trąšų praktiškai nereikia, tačiau jos augs šiek tiek greičiau, jeigu jų gauna.
Daugeliu atvejų šluotelines hortenzijas pakanka tręšti kartą per metus ankstyvą pavasarį, bet pastebėjus, kad jų lapija blyški, galite tręšti kas mėnesį iki liepos pabaigos.
Trąšos hortenzijoms
Išsirinkti trąšas prekybos vietoje nesudėtinga, nes dažnai siūloma įsigyti hortenzijoms jau pritaikytų kompleksinių trąšų mišinių. Visgi nebūtina naudoti specializuotas trąšas, ypač, kai jau turite pradarę ne vieną pakuotę. Hortenzijoms tinka ir šios trąšos:
organinės, lėtai išsiskiriančios rožėms skirtos trąšos (pvz., kurių NPK 15-10-10 arba NPK 10-5-5). Šis mišinys puikiai tinka hortenzijoms, reikalingoms jų žiedų dydžiui ir kiekiui padidinti.
organinės, lėtai išsiskiriančios, universalios, subalansuotos trąšos taip pat gerai tinka hortenzijoms. Nors subalansuotos trąšos, (pavyzdžiui, kurių NPK santykis yra 10-10-10), suteiks augalui tai, ko jam reikia sveikam augimui, bet jos nepadidins žiedų dydžio ir skaičiaus.
jei lapai pradeda gelsti ir atrodo nesveiki, du kartus per metus patręškite gėles nedidele skystos geležies doze arba kitomis greitai veikiančiomis trąšomis.
Dažnas sodininkų klausimas – ar reikia pirkti skirtingų rūšių trąšų, jei auginate daugiau nei vienos rūšies hortenzijų? Tikrai ne! Visoms hortenzijoms galite naudoti tos pačios rūšies trąšas, nesvarbu, kiek skirtingų rūšių hortenzijų auginate, tačiau tai priklausys nuo tręšimo tikslo.
Pavyzdžiui, žiedams formuotis reikės daugiau fosforo, lapijai pagerinti – azoto, atsparumui didinti – kalio, o tai atitinkamai teks panaudoti trąšas su kiek didesne kažkurio elemento koncentracija.
Kaip teisingai naudoti trąšas hortenzijoms?
Na ir pažersime šiek tiek patarimų, kaip padėti hortenzijoms kuo geriau įsisavinti trąšas:
birias trąšas barstykite aplink augalo lašėjimo liniją ir neleiskite joms liesti augalo – tiesioginis kai kurių trąšų poveikis gali nudeginti augalo lapus.
prieš tręšdami hortenzijas gerai palaistykite, o po to kruopščiai įmaišykite trąšas į dirvą, ypač jei naudojate ne skystas, o granuliuotas trąšas.
Šaltinis: derlingas.lt