Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos Hematologijos skyriaus vadovas ir vienas iš projekto dalyvių doc. Rolandas Gerbutavičius pastebi, kad šio projekto metu gauti rezultatai padės tobulinti esamų gydymo metodų pritaikymą. „Taip pat tikimės pasisemti patirties iš užsienio kolegų, gydančių sunkiausiomis onkologinių ligų formomis sergančius pacientus, bei pritaikyti rastus naujus gydymo metodus Kauno klinikose“, – sako doc. R. Gerbutavičius.
Dažnai pacientų, sergančių recidyvavusia onkologine liga, išgyvenamumo prognozės būna mažos, o klastinga liga, net ją ir išgydžius, linkusi atsinaujinti. „Tyrimo metu derinsime klasikinius gydymo būdus su naujaisiais taikinių terapijos metodais. Lyginsime gydymo rezultatus su geriausiomis užsienio valstybių ligoninės ir ieškosime tinkamiausio gydymo būdo sunkiai sergantiems pacientams“, – pabrėžia klinikos gydytojas hematologas Domas Vaitiekus.
D. Vaitiekus priduria, kad šio tarptautinio projekto esmė – užtikrinti sunkia onkologinių ligų forma sergančių pacientų ištyrimą, duomenų apie jų ligą surinkimą ir palyginti šiuos surinktus duomenis su partneriais užsienio valstybėse. „Tai leis pastebėti sergamumo ir gydymo tendencijas, užtikrinti geresnę gydymo taktiką“, – aiškina jis.
Taip pat naujausi sunkiausių formų onkologinių ligų gydymo būdai aptarti gegužės 12 dieną tarptautinėje Onkologijos ir hematologijos konferencijoje. Be to, šios konferencijos metu dėmesys skirtas ir projektui „IMPACT-AML“. „Konferencijos metu mokslininkai pateikė naujausius atradimus onkologinių ligų gydyme, – pasakoja D. Vaitiekus. – Naujų gydymo metodų atradimai, ankstyvųjų klinikinių tyrimų pasiekimai lemia veiksmingesnį gydymą ir geresnes pacientų, sergančių sunkiomis ligomis, išgyvenamumo prognozes.“
Tarptautinis „IMPACT-AML“ projektas vienija gyvybės mokslų ir medicinos ekspertus iš 17 institucijų Europos Sąjungos šalyse. Projekto trukmė – 5 metai.