Dažniausiai naudojami parabenai
Be abejo, šis pavadinimas jums yra žinomas, ypač jei esate susipažinęs su produktų etiketėmis, jose teko matyti ir šiuos žodžius: metilparabenas, etilo parabenas ir butilparabenas. Jie dažniausiai naudojami kaip konservantai kasdienės priežiūros priemonėse, tokiose kaip šampūnas, plaukų kondicionierius, dušo želė, makiažo priemonės, dezodorantai, kūno ir veido kremai bei skutimosi kremai.
Parabenai elgiasi kaip estrogenai, tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jie laikomi tokiais žalingais. Tyrimai atskleidė, kad per didelis estrogeno kiekis yra viena iš krūties vėžio priežasčių. Raumenų masė sumažėja, riebalų sankaupos, ypač pilvo srityje, didėja, o neigiamas poveikis pasireiškia moterims, taip pat vyrams, kuriems gali išsivystyti ginekomastija (padidėja krūtys).
Atliktų tyrimų metu nustatyta, kad metų bėgyje dauguma parabenų yra susikaupia audiniuose šalia pažastų, šalia krūtų, kur dažniausiai formuojasi navikai.
Kaip galite apsisaugoti?
Tai padaryti yra gana sunku, bet nėra neįmanoma. Turėtumėte pasirinkti produktus, kurių sudėtyje yra natūralių ingredientų. Atkreipkite dėmesį į etiketėje esančius ingredientus ir atskirkite kenksmingus.
Ko reikia vengti:
- metilparabenas
- etilparabenas
- propilparabenas
- butilparabenas
- benzilparabenas
Kiti kenksmingi ingredientai
Dėl to, kad žmonės pradėjo suvokti pavojų, kurį kelia produktai su parabenu, didelės kompanijos išleido produktus be jų. Tačiau negarantuoja, kad kiti naudojami ingredientai nėra kenksmingi. Jei etiketėje tarp ingredientų yra aliuminio, stibio, arseno, bario, chromo, vario, gyvsidabrio, švino, nikelio ar selenito, geriau atsisakyti šių gaminių.