„Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad prakaitavimas yra vienas iš būdų skysčiams pasišalinti iš mūsų organizmo. Skysčių perteklių iš organizmo šaliname ne tik prakaituodami, bet iškvėpdami orą, šlapindamiesi ar tuštindamiesi. Oda yra vienas iš organų, kuris šalina skysčių perteklių iš mūsų organizmo.
Prakaitavimas yra būtinas ir naudingas, jis padeda sureguliuoti mūsų kūno temperatūrą ir pašalina nereikalingas medžiagas iš mūsų organizmo. Tačiau jeigu pastebime, kad prakaituojame nuolat reikėtu apsilankyti pas gydytoją ir ieškoti priežasties, rašoma pranešime spaudai.
„Sunerimti reikėtų tada, kai intensyvus prakaitavimas pasireiškia pėdų ir delnų srityje, nuolat jaučiame, kad oda yra drėgna, šlapia. Dažnai jaučiamės silpnai, pykina ir kyla temperatūra“, – sako farmacijos specialistė J. Juodsnukytė.
Intensyvus prakaitavimas – pirmas ženklas
Esant intensyviam pėdų ir delnų prakaitavimui viena iš priežasčių gali būti sutrikusi hormonų veikla ar skydliaukės problemos. Tokiu atveju rekomenduojama atlikti kraujo tyrimą ir pasitikrinti ar kraujyje netrūksta būtinų medžiagų.
Svarbu paminėti, kad intensyvus prakaitavimas nereiškia, jog geriate per daug vandens. Reikėtų stebėti geriamo vandens kiekį ir vandenį gerti kartu su elektrolitais.
„Per daug stiprus prakaitavimas gali sukelti dehidrataciją, svarbu atkreipti dėmesį, kad tokiu atveju reikia gerti kuo daugiau skysčių, kad atstatytumėte skysčių balansą“, – pataria vaistininkė.
Pėdų prakaitavimą gali lemti ir netinkamas avalynės pasirinkimas. Jeigu rinksitės nekokybišką avalynę, kuri neleidžia kvėpuoti, pėdos prakaituos ir skleis nemalonų kvapą. Ši taisyklė galioja ir kojinėms – svarbu nuolat palaikyti higieną ir dėvėti laisvas, kokybiškas kojines, kurios nebūtų pagamintos iš sintetinės medžiagos.
Sprendimą galima rasti
Vaistininkai sako, kad priemonių, kurios padėtų įveikti gausų prakaitavimą tikrai yra.
„Galima naudoti specialius purškiklius ar kremus. Purškiamos priemonės mažina poras, skysčių išsiskyrimą ir slopina prakaitavimą. Namuose rekomenduoju dažnai plauti rankas ir kojas, naudoti jūros druskų voneles – tai yra puiki profilaktinė priemonė, jeigu turite problemų su pėdų ir rankų prakaitavimu“, – teigia specialistė.
Įveikti pėdų ir delnų prakaitavimą padeda vaistažolių, įvairių žolelių vonelės. Jos ramina intensyviai prakaituojančia odą ir ją dezinfekuoją. Vaistininkai rekomenduoja naudoti šalavijų ar vaistinės ramunės vonelę, šios žolelės padės sumažinti prakaito išsiskyrimą iš odos.