Pasak specialisto, vyrai dažnai skundžiasi libido sumažėjimu, susilpnėjusia erekcija ar nesugebėjimu erekcijos išlaikyti reikiamą laiką. Šie sutrikimai labai dažnai susiję su žema saviverte ir emocine įtampa, jie dažnai lydimi baimės, nepilnavertiškumo ir gėdos jausmo, rašoma pranešime spaudai.
Erekcijos sutrikimai neigiamai veikia ne tik vyro psichologinę būseną. Sutrikus seksualinei funkcijai, vyrai ima vengti lytinių santykių, todėl blogėja santykiai su partnere, prasideda barniai, kartais nesprendžiama problema gali nulemti netgi skyrybas.
Medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytojo urologo T. Gudausko teigimu, nepaisant visų pasekmių, tik maža dalis vyrų išdrįsta kreiptis dėl profesionalios erekcijos sutrikimų gydymo pagalbos. Daugelis arba nežino, kad jiems galima padėti, arba tiesiog gėdijasi apie šią problemą kalbėti. Neretai vis dar klaidingai manoma, kad seksualinės funkcijos sutrikimai yra natūrali senėjimo pasekmė, ir su tuo tiesiog susitaikoma.
Skundžiasi vis daugiau vyrų
Nors iš tiesų, erekcijos sutrikimai vyrams dažnėja su amžiumi, tačiau pastaruoju metu jais skundžiasi vis daugiau jaunų vyrų. Ankstyvas lytinis gyvenimas, didelė partnerių kaita, lytiniu keliu plintančios ligos, įvairūs uždegimai, alkoholio, tabako, psichotropinių medžiagų vartojimas neigiamai veikia potenciją. Įtakos erekcijos sutrikimams turi ir greitas gyvenimo tempas, nuolatinis fizinis bei emocinis nuovargis.
Vyresnio amžiaus vyrams erekcijos sutrikimus sukelia ir gretutinės ligos ar amžiaus pokyčiai. Neretai erekcija pablogėja dėl nutukimo, blogai kontroliuojamo cukrinio diabeto ir arterinio kraujo spaudimo bei kitų ligų. Specialistų teigimu, gan dažnai erekcijos sutrikimas įspėja apie gresiančias ligas – per pirmuosius kelerius metus nuo erekcijos sutrikimo ne vienam vyrui pasireiškia grėsmingų širdies ligų simptomai, o kai kuriems net įvyksta pirmasis infarktas.
Erekcijos sutrikimai pasireiškia daugybei vyrų, tačiau dažnas juos ignoruoja ir nesikreipia į gydytojus. T. Gudauskas įspėja, kad ši problema neišsispręs savaime, todėl, jei bent kelis kartus lytinio akto metu varpa nesukietėja arba sukietėja nepakankamai, taip pat jei varpa sukietėja susijaudinus, tačiau erekcija pradingsta, norint ją įvesti į makštį ar varpos sukietėjimas dingsta lytinio akto metu ir nepavyksta jo pabaigti, reikėtų nedelsti ir kreiptis pagalbos.
Konsultacijos metu surenkama išsami lytinė ir medicininė anamnezė apie buvusias ar esamas sveikatos problemas, gretutines ligas, vartojamus vaistus, galimas organines ar psichologines priežastis, aptariami gyvenimo būdo ypatumai.
Siekiant išspręsti seksualinių sutrikimų problemą, pirmiausia reikia pašalinti ją sukėlusias priežastis. Sveikas gyvenimo būdas, lėtesnis gyvenimo tempas, subalansuotas darbo ir poilsio režimas pagerina viso organizmo sveikatos būklę, o tuo pačiu ir potenciją. Didesnis fizinis aktyvumas, svorio korekcija ir dieta gali ne tik pristabdyti erekcijos disfunkcijos progresavimą, tačiau ir ją pagerinti.
Vyresniems vyrams neretai prireikia ir medikamentinio gydymo, tačiau, ištobulinti naujos kartos vaistai, kitaip nei vartoti anksčiau, praktiškai neturi šalutinio poveikio ir prie jų nepriprantama. Erekcijos sutrikimai sėkmingai gydomi ir injekcijomis į varpą, vakuuminėmis pompomis. Jei šis gydymas nėra efektyvus, gali būti pasitelkiami varpos implantai.
„Medicina sparčiai tobulėja ir leidžia pasiūlyti vis naujesnių ir efektyvesnių gydymo būdų, todėl svarbiausia – nedelsti ir, pajutus erekcijos disfunkcijos simptomus, kreiptis į gydytojus, – baigdamas pokalbį pabrėžia urologas T. Gudauskas.