Nupurtytą sniegą aplink vaismedžius sutrypkite, nes laukiniai žvėreliai gali lengvai pasiekti neaprištas vaismedžių šakas ar metūglius. Vaismedžius apžiūrėkite, nuimkite kabančius sušalusius vaisius bei senus lapus ir viską sudeginkite.
Jei nešalta, sausio antroje pusėje galima pradėti žieminį vaismedžių genėjimą. Oro temperatūra turėtų būti ne žemesnė kaip 10 laipsnių šalčio. Norint, kad medeliai išliktų nepažeisti, patariama naudoti specialias sodo žirkles, kuriomis be vargo nukerpamos kelių centimetrų pločio šakos.
Šakos, ūgliai, aviliai, vandens telkiniai: atkeipkite dėmesį
Retinant pašalinamos visos į vainiko vidų augančios, nesveikos ar besitrinančios šakos bei ūgliai. Atlikę šiuos darbus, jei turite bičių, nepamirškite aplankyti bityno, apžiūrėti, kaip laikosi aviliai, ar neužpustyti, ar nenutikę kokių kitų bėdų. O jeigu aplink namus yra užšalusių vandens telkinių, pats laikas gręžti eketes. Jos neleis užšalti vandens paviršiui ir padės išgyventi žuvims.
Sausis taip pat puikus laikas želdinti salotinėms trūkažolėms. Jos turėtų būti želdinamos tamsioje patalpoje, šakniavaisių viršūnėlės turėtų būti vienodo ilgio, užberiamos 15–20 cm storio durpių sluoksniu, kurį svarbu nuolatos drėkinti.
Jeigu viską darysite teisingai, jau po 30–40 dienų galėsite skanauti, o jei derliaus norite greičiau – išbandykite mikrožalumynus. Tai maži valgomieji augalai (7–10 cm): burokėliai, ridikėliai, brokoliai, bazilikai, saulėgrąžos ir kt., kuriuos galima auginti visus metus. Tinkamas metas daržininkystei namie!
Be to, nepamirškite sutvarkyti turimo inventoriaus. Pirmiausia reikėtų dezinfekuoti daigyklas ir įrankius, taip pat juos atnaujinti, jei susidėvėjo ar galite pritrūkti.
Nuolat patikrinkite, kaip laikosi daržovės ir gėlės rūsyje. Daugumai augalų nereikia ypatingų saugojimo sąlygų žiemą – užtenka porą kartų patikrinti, ar nėra gendančių ir atrinkti sveikus. Stenkitės palaikyti nuo 0 iki 1 laipsnio šilumos temperatūrą ir 80–90 proc. oro drėgnumą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!