• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Normaliam organizmo veikimui reikalingas miegas. Kol žmogus ilsisi, kūnas tuo metu pasąmoningai atsipalaiduoja, atstato pažeistus audinius ir auga.

Normaliam organizmo veikimui reikalingas miegas. Kol žmogus ilsisi, kūnas tuo metu pasąmoningai atsipalaiduoja, atstato pažeistus audinius ir auga.

REKLAMA

Rekomenduojamas mažiausiais miego kiekis svyruoja nuo septynių iki devynių valandų. Miego kokybę paveikti gali keletas faktorių – naujausi tyrimai rodo, kad įtaką daro ir miegojimas šalia kito žmogaus, rašo express.co.uk

Kartu miegantys žmonės miega geriau

Arizonos universiteto tyrėjai sako, kad ta pačia lova su antrąja puse besidalinantys žmonės miega geriau nei tie, kurie miega vieni. Tyrimo rezultatai buvo publikuoti žurnale „Sleep“.

Tyrėjai padarė išvadą, kad miegojimas su partneriu palengvina nemigą, psichologinę sveikatą, malšina nuovargį ir mažina miego apnėjos riziką. Tačiau miegant toje pačioje lovoje su vaiku nemigos tikimybė didėja ir žmogus silpniau kontroliuoja savo paties miegą.

Pagrindinis tyrimo autorius Brandonas Fuentes sako: „Miegojimas su antrąja puse, sutuoktiniu pagerina miegą – mažina miego apnėjos riziką, malšina nemigą ir bendrai pagerina miego kokybę“.

REKLAMA
REKLAMA

Dr. Michaelas Granderis, taip pat iš Arizonos universiteto, pridūrė: „Apie tai nėra daug tyrimų, bet mūsų rezultatai rodo, kad mūsų miego kokybę veikia tai, ar miegame vieni, ar su partneriu, šeimos nariu ar naminiu gyvūnu“.

REKLAMA

Šis tyrimas atveria naują tyrimų apie miego kokybę ir ją lemiančius faktorius sritį. Šioje srityje tyrimų yra mažiau, todėl išvadoms padaryti reikia daugiau duomenų.

Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje nerimauja dėl didelį miego trūkumą patiriančių sveikatos apsaugos sistemos darbuotojų gerovės. Sveikatos ekspertai ragina gydytojams bei slaugytojams leisti naktinių pamainų metu bent 20 minučių nusnūsti.

Toks pasiūlymas pateiktas po to, kai paaiškėjo, kad dėl miego trūkumo po naktinių pamainų namo grįžtantys gydytojai ir slaugytojai dažnai patenka į avarijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų