Tačiau viena ekspertė teigė turinti išeitį nuo knarkimo, ir tereikia „vienos paprastos gudrybės su burna“. Katherine Hall, miego psichologė iš „Somnus Therapy“, bendradarbiaudama su „Happy Beds“, atskleidė, kad sprendimas galėtų būti „garsiai kartoti balsius“ prieš miegą.
Ji paaiškino: „Gerklės pratimai nuo knarkimo yra puikus būdas sustiprinti gerklės raumenis ir neleisti jiems vibruoti miegant – tai yra knarkimo priežastis.
Keletą kartų per dieną skirkite kelias minutes garsiai kartodami kiekvieną balsį (a-e-i-o-u) ir laikui bėgant jums pavyks įveikti knarkimą“.
Kodėl mes knarkiame?
Knarkimas gali atsirasti dėl daugelio priežasčių ir asmeninių veiksnių. Anot NHS: „Knarkimą sukelia liežuvis, burna, gerklė ar nosies kvėpavimo takai, kurie vibruoja kvėpuojant. Taip atsitinka todėl, kad šios jūsų kūno dalys atsipalaiduoja ir susiaurėja, kai miegate“. Didesnė tikimybė knarkti, jei:
- turite antsvorio;
- rūkote;
- geriate per daug alkoholio;
- miegate ant nugaros.
Kai kuriais atvejais knarkimą gali sukelti sveikatos sutrikimai. Pavyzdžiui, miego apnėja gali padidinti knarkimo riziką, nes miegant jūsų kvėpavimo takai laikinai užblokuojami, rašo express.co.uk
Rekomenduoja pas gydytoją eiti su artimu žmogumi
Jūsų šeimos praktikos gydytojas tam tikrais atvejais gali nustatyti, ar yra tam tikra sveikatos būklė, sukelianti knarkimą.
Gydytojas apžiūrės burnos ir nosies vidų, kad patikrintų, ar nėra problemų, kurios gali sukelti knarkimą. NHS rekomenduoja pas gydytoją eiti su šeimos nariu ar artimu žmogumi, kuris galėtų apibūdinti jūsų knarkimą.
Sveikatos apsaugos tarnyba pridūrė: „Šeimos gydytojas gali nukreipti jus pas specialistą gydymui ar tolesniems tyrimams, jei nėra tikri, kokia yra knarkimo priežastis“. Nustačius priežastį, skiriamas gydymas.
Pavyzdžiui, jei knarkiate dėl to, kad liežuvis iš dalies užstoja gerklę, jums gali būti pasiūlytas specialus prietaisas, kurį galėsite įsidėti į burną prieš užmiegant ‒ tai apatinio žandikaulio pakėlimo įtaisas, padedantis prilaikyti liežuvį burnos priekyje.