Lapų pagrindą turintiems augalams reikia trąšų, kuriose yra daug azoto, o žydintiems augalams reikia daug kalio. Svarbu suprasti, kad bendros kambarinių augalų trąšos tinka ne visiems augalams, kai kuriems gali prireikti ir specialių trąšų. Pavyzdžiui, kaktusams ir orchidėjoms.
Naujai pasodintų augalų pirmuosius kelis mėnesius nerekomenduojama tręšti. Turimos komposto medžiagos pradeda eikvotis po maždaug šešių savaičių nuo sodinimo pradžios.
Tiesa, kiekvienas augalas yra skirtingas, todėl kai kurie iš jų turės būti prižiūrimi atidžiau. Mažiau lepiais kambariniais augalais rūpintis reikėtų maždaug kas tris mėnesius, rašoma express.co.uk.
Geriausiai rūpintis augalų trąšomis yra nuo ankstyvo pavasario iki vasaros pabaigos, laikotarpiu, kuomet augalai auga aktyviausiai.
Prevencija pageltusiems lapams
Geriausiai naudoti purškiklį, kuris skirtas augalams, turintiems sunkius lapus, kurie dar nežydi. Jį tinkamai reikėtų purkšti ant visų lapų maždaug 30 centimetrų atstumu. Toks būdas yra greičiausias sprendimas, norint apsaugoti lapus nuo geltonavimo.
Tačiau svarbu paminėti, kad naudojant tokį būdą, reiktų įsitikinti, jog augalo žemė yra drėgna, nes jei ji bus sausa, yra galimybė sudeginti augalą. O iš to nebus jokios naudos.
Taip pat rūpinantis geltonuojančiais lapais, svarbu įsitikinti, kad visada laikotės trąšų pakuotės gairių. Naudojant trąšas, yra bendra taisyklė – šaukštą jų užpilti trupučiu vandens ir sumaišyti į pastą. Praskiedę šią pastą, įpilkite vandens į laistytuvą ir tuomet jį liekite ant augalų.
Nusistovėjusiems bei dideliems kambariniams augalams galima naudoti ir lauko trąšas. Į jų dirvą reikėtų įdėti reikalingas tablečių lazdeles, kurios taip pat gali padėti apsaugoti lapus nuo geltonavimo, jas uždengti žeme ir palikti.