trąšos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „trąšos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „trąšos“.
Irena išdavė geriausias trąšas kambarinėms gėlėms: augs kaip pašėlusios
Gėlių entuziaste save vadinanti Irena pasidalijo veiksmingomis naminėmis trąšomis kambariniams augalams – moteris sako, kad jas naudoja metų metus ir nė nepamena, kada trąšas pirko sodininkų parduotuvėje.
Anot Irenos, viskas, ko reikia veiksmingoms trąšoms, yra trys medžiagos: azotas, fosforas ir kalis. Azotas reikalingas šaknims augti, fosforas padeda augalams pasigaminti energijos, o kalis didina augalų atsparumą ligoms.
Pažeistam krovininiam laivui su trąšomis neleista prisišvartuoti Maltoje, kol nebus iškrautas krovinys
Malta neleido įplaukti apgadintam krovininiam laivui „Ruby“, gabenančiam apie 20 000 tonų amonio nitrato, kol jis neiškrovė savo krovinio, antradienį pranešė transporto institucija.
Institucija nurodė įgulai krovinį perkrauti į laivus, esančius už Maltos teritorinių vandenų ribų.
Su Maltos vėliava plaukiojantis laivas „Ruby“ šiuo metu yra Šiaurės jūroje ir grįžta į Viduržemio jūrą. Kelias dienas jis praleido prie pietinės Norvegijos pakrantės.
Nijolė išdavė geriausias trąšas gėlėms: žiedų nespėja skaičiuoti
Gėlių augintojai ir mylėtojai žino, kad trąšos – būtinos, norint, kad augalai klestėtų ir įspūdingai žydėtų, o ieškantiems natūralių naminių trąšų gėlėms Nijolė pasidalijo savo naudojamu receptu.
Ieškantiems būdų, kaip natūraliai ir pigiai patręšti augalus, puiki išeitis – patiems pasigaminti trąšas. Nijolė sako, kad tai labai paprasta, o gėlės užauga didelės ir gausiai žydi, tad naminės trąšos mažai kuo nusileidžia pirktinėms.
Apeliacinis teismas: byla dėl galbūt tyčinio „Baltkalio“ bankroto turi būti tęsiama
Ginčas dėl verslininko Vidmanto Kučinsko valdytos „Arvi“ grupės trąšų ir druskos prekybos bendrovės „Baltkalis“ galimo tyčinio bankroto bei jos vadovų atsakomybės turi būti nagrinėjamas toliau, nusprendė teismas.
Apeliacinis teismas rugpjūčio 8 dieną panaikino birželio pabaigoje priimtą Vilniaus apygardos teismo sprendimą, kuriuo byla dėl „Baltkalio“ bankroto pripažinimo tyčiniu buvo sustabdyta, kol galutinai bus išnagrinėtos kitos su įmonės sandoriais susijusios bylos.
Panaudojus šias trąšas Antanina skynė pomidorus iki pat spalio: atskleidė receptą
Yra puikus receptas tam, kad pomidorų derlius išties pradžiugintų. Kas svarbiausia – populiarių ir ganėtinai brangių mikrobiologinių trąšų „Baikal EM 1“ alternatyvą galima pasigaminti patiems.
Šis receptas nėra sudėtingas ir ingredientų jam namuose turi kiekvienas.
Pomidorams trąšų pirkti nebereikės
Receptas išties paprastas: į trijų litrų indą įpilkite apie 2,5 litro distiliuoto (būtinai!) šilto vandens.
Padarykite tai savo pomidorams: derlius maloniai nustebins
Paprastos naminės trąšos padės užsiauginti gausesnį sultingų pomidorų derlių be jokių cheminių medžiagų. Nėra nieko geriau už didelius sultingus pomidorus, nuskintus tiesiai nuo augalo, tačiau galite užauginti dar daugiau skanių vaisių, jei naudosite tinkamas trąšas.
Pomidorus prižiūrėti nėra sudėtinga, tačiau jiems reikia daug maistinių medžiagų, o tai reiškia, kad juos reikia tręšti daugiau nei kitus augalus, rašo express.co.uk.
Atskleidė, kada reikėtų tręšti hortenzijas: užsirašykite
Sodininkai, kurie šią vasarą stengiasi, kad jų hortenzijos džiugintų žiedais, gali praleisti vieną esminį dalyką, nuo kurio priklauso šių augalų žiedų kiekis ir dydis.
Hortenzijos yra žydintys krūmai, tinkantys įvairaus dydžio sodams. Šie augalai įprastai žydi daug ilgiau nei kiti – daugeliu atvejų ne keletą savaites, o keletą mėnesių.
Dažnai žiedai išlieka patrauklūs net nuvytę, todėl net ir žiemą jie suteikia sodui įdomumo. Jos taip pat puikiai atrodo ir nuskintos, rašo express.co.uk.
Antaninos trąšos pomidorams daro stebuklus: išdavė legendinį receptą
Yra puikus receptas tam, kad pomidorų derlius išties pradžiugintų. Kas svarbiausia – populiarių ir ganėtinai brangių mikrobiologinių trąšų „Baikal EM 1“ alternatyvą galima pasigaminti patiems.
Receptas išties paprastas: į trijų litrų indą įpilkite apie 2,5 litro distiliuoto (būtinai!) šilto vandens. Įdėkite 100 gramų gyvų mielių, ištirpintų šiltame vandenyje, ir įpilkite pusę puodelio cukraus. Indą uždenkite marle ir pastatykite šiltoje vietoje. Retkarčiais jį pakratykite.
Padarykite tai savo agurkams: derliumi neatsidžiaugsite
Tam, kad jūsų daržas atneštų kokybišką bei gausų derlių, būtina teisingai juo pasirūpinti. Šį kartą papasakosime, kaip teisingai reikia tręšti agurkus, ypač jeigu jūs auginate juos atvirame grunte.
Daugybe sodininkų vis dažniau atsisako chemijos darže, nes norisi valgyti sveiką ir ekologiškai švarią produkciją. Tad vietoje mineralinių trąšų dabar galite naudoti natūralias trąšas.
Padarykite tai agurkams ir pomidorams: augs daug geriau
Kai jau net nenorite žiūrėti į chemiškai pagamintų komercinių trąšų pusę, bet sodo ir dažo augalams vis tiek norisi padėti geriau augti, tai visada yra išsigelbėjimas – natūralios trąšos iš buities. O vienos bene daugiausiai pripažinimo sodininkų tarpe įgavo ir mielės.
Tręšimas mielėmis yra gal kiek ir neįprastas būdas pamaitinti augalus ir pagerinti jų sveikatą, bet tikrai pažeriantis daugybę privalumų. Aptarkime, kuo naudingas toks būdas, kokius augalus galima tręšti mielėmis.
REKLAMA
REKLAMA
Išdavė geriausias namines pomidorų trąšas: sulauksite gausaus derliaus
Viena sodininkė pasidalijo naminių trąšų receptu, padėsiančiu subujoti hortenzijoms ir pomidorams. Joms tereikės atliekų iš virtuvės.
Trąšos būtinos ir hortenzijoms, ir pomidorams, tačiau pastariesiems reikia daugiau maistinių medžiagų.
Hortenzijos gali gerai augti ir be trąšų, tik jos prasčiau žydės, o pomidorai, amžinai „alkani“ augalai, vis nepasisotina maistingomis medžiagomis iš dirvos. Jei juos reguliariai tręšite, jie augs sveiki ir sunokins gausų derlių.
Patręškite agurkus šiuo būdu: gausus derlius garantuotas
Kai jau vasarą pradeda rodytis pirmieji agurkų klestėjimo ženklai, jau nuo pirmų dienų stebime jų būklę. Ar tai pradedant rodytis pirmiesiems pageltusiems lapams, o gal pradėjusios pulti negausios kenkėjų pajėgos, arba šiaip suteikiant imunitetą, imame naudoti įvairias priemones ir trąšas. Visuomet svarstytinas variantas turėtų būti ir natūralios trąšos, nes agurkų tręšimas natūraliomis medžiagomis sveikintinas ir pagirtinas.
Pasakė, ar tikrai verta augalus tręšti pienu: žino ne visi
Tręšimo pienu istorijos šaknys prasidėjo maždaug 2000 metais, kai vienas ūkininkas užsienyje paprasčiausiai pradėjo purkšti pieno perteklių ūkio paskirties žemėje. O šiai dienai turime tikrą pieno panaudojimo sodininkystėje bumą.
Vieni pastebėjo, kad tręšimas pienu lėmė teigiamus pokyčius ir augalas geriau augo bei buvo mažiau kamuojamas ligų. Antri skundėsi šleikščiu kvapu ar netgi pastebėjo tragiškų rezultatų augalui.
Teismas: LTG teisėtai nutraukė sutartį su „Uosto vartais“ dėl baltarusiškų trąšų
„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ teisėtai nutraukė sutartį su Klaipėdos bendrove „Uosto vartai“ šiai nepatvirtinus, ar vežama produkcija priklauso sankcionuojamai Baltarusijos įmonei, nusprendė teismas.
Vilniaus apygardos teismas birželio 19 dieną netenkino „Uosto vartų“ skundo ir nepakeitė kovą priimto Vilniaus apylinkės teismo sprendimo.
Patręškite šiuo mišiniu savo agurkus: derliaus nespėsite rinkti
Kai jau vasarą pradeda rodytis pirmieji agurkų klestėjimo ženklai, jau nuo pirmų dienų stebime jų būklę. Ar tai pradedant rodytis pirmiesiems pageltusiems lapams, o gal pradėjusios pulti negausios kenkėjų pajėgos, arba šiaip suteikiant imunitetą, imame naudoti įvairias priemones ir trąšas. Visuomet svarstytinas variantas turėtų būti ir natūralios trąšos, nes agurkų tręšimas natūraliomis medžiagomis sveikintinas ir pagirtinas.
Patręškite pomidorus šiais mišiniais: rezultatas nustebins
Kaip ir kada tręšti pomidorus jau daugiau mažiau aišku, bet ramybės neduoda tinkamos trąšos pomidorams pasirinkimas. Kartais nenutuokdami, kokių elementų reikia pomidorams skirtingose augimo sąlygose, griebiame bet kurią komercinių trąšų pakuotę ir jomis bandome suteikti šioms daržovėms maisto.
Ne tokios drastiškos priemonės galėtų būti ir naminės natūralios trąšos, tokios kaip medžio pelenai, dilgėlių nuovirai ir kita.
Arbūzų augintojas Benas atskleidė auksinius patarimus: išbandykite šiemet
Sangrūdoje gyvenantis 66 metų Benas Markevičius jau beveik 12 metų užsiima arbūzų auginimu ir yra gerai žinomas dėl savo neįprasto metodo – arbūzus augina iš sėklų, o ne daigų. Nors šis požiūris reikalauja mažiau darbo, jis netrukdo Benui kasmet išauginti įspūdingo dydžio arbūzus, siekiančius net 12 kilogramų, o kartais net ir didesnius.
Ant pomidorų pabarstykite šių miltelių: augs turbo greičiu
Pomidorams reikia daug maistingųjų medžiagų, o jei jiems naudosite tinkamas trąšas, jie užaugins didelius ir sveikus vaisius. Pomidorai yra reiklūs trąšoms augalai ir jei norite, kad jie gausiai derėtų, aprūpinkite juos maistingosiomis medžiagomis.
Naudodami tinkamas trąšas padėsite jiems užauginti didesnius ir sveikesnius vaisius.
Vanda išdavė geriausias daržo trąšas: viskas augs kaip ant mielių
Daugeliui savame darže užsiaugintos daržovės daug skanesnės, tačiau augalams reikia ne tik laistymo ir ravėjimo, taip pat svarbu juos tręšti. Yra daugybė įvairiausių trąšų, kurių galima įsigyti prekybos centruose, tačiau Vanda sako atradusi pačias geriausias namines trąšas, kuriomis laisto praktiškai viską.
Tręšimas būtinas dėl įvairių priežasčių – kad skatintų šaknų augimą, sustiprintų augalą, didintų jo atsparumą ligoms, galiausiai, kad užaugintų gausesnį derlių.
Darže naudokite šias trąšas: sulauksite dvigubo derliaus
Jei norite savo daržą išlaikyti kuo natūralesnį ir atsisakyti cheminių trąšų, naminės natūralios trąšos gali būti puikus bei ekologiškas pasirinkimas. Natūralių sudedamųjų dalių trąšos ne tik aprūpina augalus mineralinėmis medžiagomis, bet ir maitina dirvožemio gyvuosius organizmus.
Šie organizmai (dauguma jų – mikroskopiniai grybai ir bakterijos) perdirba šias natūralias trąšas, suskaidydami jas į maistingąsias medžiagas, kurias augalai naudoja augimui.
Palaistykite rožes šiuo mišiniu: žydės įspūdingai
Rožės dažnai laikomos dieviškumo, tobulo grožio, o raudonosios – meilės simboliu. Vakarų pasaulyje rožė laikoma kilmingiausia gėle. Rožes sodininkai taip pat augina ir savo sode, tačiau tam, kad jos sukrautų įspūdingą kiekį žiedų, reikia jomis rūpintis.
Trąšų rožėms laistyti pirkti parduotuvėje nebūtina – jas galite pasigaminti ir namuose. Šios trąšos užtikrins geriausia augalų žydėjimą, rašo balconygardenweb.com.
Ūkininkams laukus siūlo tręšti dumblu, kurio sudėtis juos gąsdina: galima rasti vaistų, metalų ir bakterijų
Išbrangus trąšoms, aplinkos ministras ragina ūkininkus laukus tręšti nemokamai dalinamu nuotekų dumblu. Tačiau daug ūkininkų į šias trąšas žvelgia įtariai dėl galinčių jame būti sunkiųjų metalų, mikroplastiko, bakterijų, vaistų ar narkotikų.
Žemdirbių atstovai piktinasi, kad Vyriausybė sunkina sąlygas laukus tręšti gyvulių mėšlu, o štai abejones keliančiam nuotekų dumblui, atvirkščiai – lengvina.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Pabarstykite šio produkto ant hortenzijų: žiedų nespėsite skaičiuoti
Hortenzijos ir rožės savo grožiu nustelbia daugumą sodo augalų. Jei norite, kad jos jus džiugintų ir šią vasarą, pasak ekspertų, į dirvą reikėtų įmaišyti tam tikrų virtuvės atliekų. Žydinčios hortenzijos ir rožės savo ryškiais žiedais puošia kiekvieną kiemą ar sodą.
Kaip ir daugumą augalų, hortenzijas ir ypač rožes reikėtų tręšti, kad jos būtų sveikesnės ir stipresnės. Pasak „David Austin Roses“ ekspertų, rožių tręšimas paskatins krūmo augimą ir gausų žydėjimą.
Palaistykite pelargonijas šiuo mišiniu: žydės kur kas daugiau
Pelargonijos yra populiarūs kambariniai augalai, kurie gali džiuginti savo grožiu ir ilgu žydėjimu, jei yra tinkamai prižiūrimi. Jei norite, kad pelargonijos žydėtų dar gražiau, gausiau ir ilgiau, palaistykite jas šiuo mišiniu – žiedais neatsidžiaugsite.
Pelargonijas būtina aprūpinti reikalingomis maistinėmis medžiagomis, kad jos puikiai augtų ir turėtų stiprią šaknų sistemą. Kad užtikrintumėte pakankamą maistinių medžiagų kiekį, galite laistyti pelargonijas naminiu mišiniu.
Padarykite tai pomidorams šiemet: sulauksite dvigubo derliaus
Palyginti su daugeliu kitų daržovių, pomidorams reikia daug maisto medžiagų, kad būtų užtikrintas sveikas augimas ir gausus derlius. Jie yra tokie alkani, kad maistingųjų medžiagų turtingo dirvožemio paprastai nepakanka, todėl reikalingas reguliarus tręšimas. Jei augalai bus nepakankamai maitinami, jie pradės rodyti kaprizus – keičiantys spalvą lapai, maži, neskanūs vaisiai ir kiti požymiai.
Sulauksite dvigubo česnako derliaus: štai, ką reikia padaryti
Norint sulaukti gero ir gausaus česnakų derliaus, be papildomo tręšimo neapsieisime. Tačiau svarbu žinoti, kokių trąšų jiems reikia ir kada trešti česnakus. Vegetacijos laikotarpiu česnakai tręšiami ne vieną kartą, todėl reikėtų nepraleisti tinkamo tręšimui laiko.
Toliau dalinamės konkrečiais ir aiškiais patarimais, kada tręšti česnakus.
Išdavė auksinius braškių priežiūros patarimus: sukraus dvigubą derlių
Kas gi nenori vasarą praleisti su sultingomis, saldžiomis braškių uogomis? O kad tokias gautumėte, itin svarbu žinoti, kaip ir kada tręšti braškes. Jeigu parinksite ne tik tinkamas trąšas braškėms, bet ir teisingai jas naudosite, tai išvengsite braškių lapų suvešėjimo ir turėsite kalną raudonų, sveikų uogų.
O braškių tręšimas nėra kažkoks didelis mokslas – šį „maistą” braškėms naudokite kelis kartus per sezoną. O toliau aptarsime visus braškių tręšimo ypatumus.
Pabarstykite šių miltelių ant hortenzijų: augs lyg ant mielių
Prasidėjus pavasariui pats metas pradėti rūpintis savo hortenzijomis. Ekspertė pasidalino naudingais patarimais, kaip tai padaryti gali padėti trys virtuvėje randamos priemonės. Vasarą hortenzijos soduose pražysta didžiuliais gražiais įvairiaspalviais žiedais.
Jei kada nors susimąstėte, kaip pasiekti, kad hortenzijos sukrautų didelius žiedus, ekspertė turi keletą patarimų.
Vilniuje paberti milteliai užminė mįslę: paaiškėjo, kas tai
Naujamiesčio Smolenskio g. gyventojai sunerimo – šalia vaikų darželio augančių medžių buvo paberti keisti balti milteliai. Žmonės nežino, ar čia savivaldybės išbarstytos trąšos, ar gyventojų iniciatyva, tačiau augintinius vedžioti šioje vietoje bijo.
Gyventojai sunerimo ne juokais: ar palikti baltus miltelius, ar kreiptis į savivaldybę, ar priduoti ekspertizei – klausia jie.
Nepamirškite to padaryti hortenzijoms: apdovanos įspūdingais žiedais
Hortenzijos yra nuostabus bet kurio sodo dekoratyvinis augalas, o tinkamai tręšiamos jos sveikai augs, žydės ir jausis gyvybingos. Svarbu ne tik pritaikyti laiką, kada tręšti hortenzijas, bet ir parinkti tinkamos sudėties „maistą“.
Pradėkite tręšti hortenzijas dar lapams neišsiskleidus ir tęskite maitinimą iki vasaros vidurio, tuomet šios gėlės dovanos didžiulius ir gausius žiedus, ko iš jų labiausiai ir tikimąsi.
Padarykite tai savo šilauogėms: sukraus dvigubą derlių
Šilauogės – nuostabios uogos, kurių krūmų jau galima rasti pas daugelį Lietuvos sodininkų. Jos paplito pirmiausia dėl to, kad atsirado daug ir išsamios informacijos apie jų auginimą. Be to, selekcininkams pavyko išvesti daugybę šilauogių veislių, kurias, laikantis technologijų, galima auginti mūsų šalies soduose.
Nepaisant visko, šilauogės yra gana reiklus augalas.
Ragina išbandyti šias pomidorų veisles: rezultatas nenuvils
Kovas – pavasario pradžios mėnuo, tad pirmosios saulėtos dienos neleis užmiršti prasidedančio darbų maratono sode ir darže. Bene svarbiausias darbas yra pagrindinė daržovių ir gėlių sėja daigams.
Kovas yra labai tinkamas mėnuo daigams sėti šias daržoves: pomidorus, porus, baklažanus, paprikas, salierus, svogūnus, žiedinius kopūstus. O jei turite šiltnamį, ankstyvajam derliui nepamirškite pasisėti ridikėlių, špinatų ar krapų.
ŽŪM: Lietuvoje jau galima tręšti žemę tręšiamaisiais produktais
Žemės ūkio ministerija informuoja, kad keičiasi draudimo tręšti žemę tręšiamais produktais laikotarpis. Nuo šiol tręšiamaisiais produktais laukus draudžiama tręšti nuo gruodžio 1 d. iki kovo 1 d.
Ministerija pažymi, kad anksčiau draudimo tręšti žemę tręšiamaisiais produktais laikotarpis buvo numatytas toks pat, kaip ir mėšlu bei srutomis, – nuo lapkričio 15 d. iki kovo 20 d.
Įvertinant klimato kaitos faktorių, trečiadienį pakeistas žemės ūkio ministro įsakymas, kuriuo patvirtintame Tręšiamųjų ...
Nenustebkite užuodę blogą kvapą – nuo šiandien leidžiama mėžti laukus, pilti srutas
Nuo kovo 7 d. visoje Lietuvoje jau galima tręšti žemę tręšiamaisiais produktais, praneša Žemės ūkio ministerija.
Pasak jos pranešimo, anksčiau draudimo tręšti žemę tręšiamaisiais produktais laikotarpis buvo numatytas toks pat, kaip ir mėšlu bei srutomis, – nuo lapkričio 15 d. iki kovo 20 d.
Įvertinant klimato kaitos faktorių, kovo 6 d. pakeistas žemės ūkio ministro įsakymas, kuriuo patvirtintame Tręšiamųjų produktų naudojimo reikalavimų apraše numatyta, kad tręšiamaisiais produktais laukus dra...
Neišmeskite bananų žievių: štai, kur pravers
Kai kitą kartą valgysite bananą, neišmeskite jų žievių. Pasirodo, kad bananų žievės gali būti naudojamos dar keliems tikslams namuose, taip pat ir sode bei kambariniams augalams, nes gali būti naudojamos kaip natūrali trąša.
Užuot jas išmetusi, viena socialinių tinklų vartotoja bananų žieves panaudoja kitaip. Pasirodo, kad bananų žievelės gali būti naudojamos ne tik kalio turtingiems vaisiams apsaugoti, rašo express.co.uk.
VSD pranešėjo komisija kviečiasi prezidento patarėjus dėl sankcijų baltarusiškoms trąšoms
Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istoriją tirianti Seimo komisija pirmadienį kviečiasi prezidento Gitano Nausėdos patarėjus Jareką Niewierowiczių ir Astą Skaisgirytę paaiškinti Prezidentūros pozicijos dėl sankcijų baltarusiškoms trąšoms.
„Kviečiamės prezidento patarėjus, pagrindinis klausimas, kurį aiškinasi komisija, Baltarusijos verslo, kuram taikomos sankcijos, įtaka prezidento sprendimams“, – BNS sakė komisijos pirmininkas Vytautas Bakas.
Skaisgirytė: Prezidentūra „siekė išsiaiškinti trąšų sankcijų žalą“ Lietuvos ekonomikai
Prieš kelerius metus svarstant sankcijas baltarusiškoms trąšoms, Prezidentūra norėjo įvertinti jų žalą Lietuvos ekonomikai, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.
Taip ji komentavo 2021 metais vykusį procesą, kai Europos Sąjunga (ES) svarstė, kokias sankcijas Baltarusijai įvesti dėl jos veiksmų į Minską nukreipiant Vilniun skridusį keleivinį lėktuvą. Ši istorija dabar nagrinėjama Seimo komisijoje.
Marius Skuodis sako nejautęs bandymo daryti poveikį dėl sankcijų trąšoms
Susisiekimo ministras Marius Skuodis liudydamas Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo istoriją tiriančiai Seimo komisijai teigė, kad jam nei iš Prezidentūros, nei iš suinteresuotų grupių nebuvo bandoma daryti poveikio svarstant sankcijas baltarusiškoms trąšoms.
„Turiu pasakyt, kad ne, tikrai ne (nejaučiau poveikio – BNS), esu daug didesnį poveikį patyręs, kad vieną ar kitą kelią reikia tvarkyti ir tada prasideda kritika“, – pirmadienį per komisijos posėdį sakė M. Skuodis.
Muitinė aiškinasi, ar per Uzbekistaną į Lietuvą gabenamos sankcionuotos trąšos
Lietuvos Muitinė aiškinasi, ar į Lietuvą iš Uzbekistano gabenamos trąšos nepažeidžia tarptautinių sankcijų, skelbia tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.
„Sienos“ ir partnerių užsienyje atlikto surinkti duomenys rodo, kad Lietuvos ir Uzbekistano oficialiai deklaruojamos tarpusavio trąšų prekybos apimtys nuo 2022 metų kovo iki šių metų spalio skiriasi 72 mln. JAV dolerių.
Žiniasklaida: Karbauskio valdomas „Agrokoncernas“ sankcionuotam trąšų tiekėjui skolingas 6 mln. eurų
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio valdoma kompanija „Agrokoncernas“ skolinga 6 mln. eurų neįvardijamam trąšų tiekėjui, kuriam 2022 metais buvo pritaikytos tarptautinės sankcijos, skelbia tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“, išnagrinėjęs bendrovės Registrų centrui pateiktas ataskaitas.
„Iki karo turėjom įsiskolinimą. (...) Turėjom kreditavimą keletui mėnesių. Prasidėjo karas, pasakėm „stop, mes su jumis nedirbam“, ir taip pasiliko viskas.
Ragina neišmesti kiaušinių lukštų: nustebsite, kur jie pravers
Tikriausiai visi yra girdėję apie kiaušinių lukštų naudojimą sode. Tačiau paaiškėjo, kad kai kurios istorijos apie kiaušinių lukštus ir jų stebuklingas savybes yra tik sodininkystės mitai. Sužinokite, kokiose situacijose iš tikrųjų verta juos naudoti.
Ekologiška sodininkystė dažnai grindžiama buitinių atliekų naudojimu augalų priežiūrai. Daugelis žmonių vertina tokius sprendimus, nes jie leidžia be didelių pastangų įgyvendinti zero waste filosofiją.
„Lifosos“ akcininkai siekia atnaujinti gamybą
Dėl sankcijų apribotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ akcininkai, planavę nuo spalio laikinai konservuoti gamyklą, siekia atnaujinti gamybą rašo portalas „Spglobal“.
„Lifosa“ akcijas valdanti Šveicarijoje registruotos „Eurochem Group“ vykdomasis direktorius Samiras Brikho sako, kad sankcijos nei įmonei, nei trąšoms netaikomos, todėl vyksta derybos dėl gamybos atnaujinimo.
Draudimas naudoti trąšas supykdė ūkininkus: „Jeigu Dievas nemyli, tai ministerija turėtų mylėti“
Ūkininkai grasina atvežti šimtus tonų srutų ir mėšlo į Vilnių, bei išpilti visą šį turtą po Žemės ūkio ir Aplinkos apsaugos ministerijos langais. Lapkričio 15 d. baigėsi terminas, kada tokiomis trąšomis buvo leidžiama tręšti laukus, tačiau žemdirbiai sako, kad to negalėjo padaryti, nes daug kur lietaus kiekis kartais viršijo daugiametes normas ir jie tiesiog negalėjo įvažiuoti į laukus.
Baltarusija tūžta ant Lietuvos ir grasina „vienu sprigtu atšaldyti“
Baltarusijos užsienio reikalų viceministras Igoris Nazarukas pareiškė, jog Lietuva, jo manymu, nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų ir pagrasino „vienu sprigtu nuraminti“, tačiau pripažino, jog daug kažko padaryti sankcijas taikančiai kaimyninei valstybei negali.
Norite, kad jūsų orchidėjos sukrautų tiek žiedų? Štai, ką reikia daryti
Žiemą kambariniai augalai, tarp jų ir orchidėjos, pradeda žiemoti. Norėdami padėti užtikrinti, kad šį sezoną, jos klestėtų ekspertai pasidalijo dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis, kurios gali pražudyti orchidėjas.
Orchidėjos turi sunkiai prižiūrimų kambarinių augalų reputaciją, tačiau jomis reikia rūpintis kiek kitaip nei kitais augalais.
Didiesiems prekybininkams atsisakius rusiškų trąšų jos vis dar keliauja į Lietuvą
Nepaisant Rusijos pradėto karo Ukrainoje ir Lietuvos draudimo vežti baltarusiškas kalio trąšas, kai kurios Lietuvos įmonės vis dar importuoja tūkstančius tonų rusiškų trąšų – joms Europos Sąjungos (ES) sankcijos taikomos tik iš dalies.
Didieji šalies trąšų prekybininkai importą iš Rytų nutraukė dėl karo Ukrainoje, tačiau kai kurios įmonės jas iš Rusijos perka siekdamos didesnio pelno, teigia rinkos dalyviai.
Šiemet sausį–liepą į Lietuvą įvežta 55,6 tūkst.
„Achema“ planuoja investuoti į didesnius trąšų gamybos pajėgumus
Koncerno „Achemos grupė“ valdoma Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“ planuoja statyti granuliuotų nitratų trąšų gamybos agregatą, skelbia „Verslo žinios“.
Anot portalo, naujo agregato pajėgumas siektų 0,5 mln. tonų per metus. Pernai „Achema“ pagamino 1,4 mln. tonų trąšų, 2021 metais – 2,22 mln. tonų.
Planuojamų investicijų bendrovė nekomentuoja.
Begonijas palaistykite šiuo mišiniu: ilgiau išsilaikys iki žiemos
Mes žinome puikių begonijų trąšų receptą! Vos viena dozė veiksmingai pamaitina žiedus, o nauji pumpurai auga kaip pašėlę. Šis receptas – mūsų močiučių paslaptis. Būtinai jį išbandykite ir padėkite savo begonijoms!
Begonijos – populiarios gėlės, kurias galima sodinti sode arba vazone ir laikyti prie namų slenksčio. Yra daug skirtingų šio augalo veislių, bet vis tiek tai ta pati gėlė, kuriai ypač patinka tam tikros rūšies trąšos. Būtinai patikrinkite receptą ir paruoškite jas patys.
Neišmeskite nukritusių lapų: nustebsite, kur jie pravers
Turite savo sklype ar sode augalų likučių ir kitų atliekų? Pasigaminkite iš jų kompostą! Paskutiniu metu vis labiau populiarėja „zero waste“ idėja, kurios principas – švaistymo mažinimas. Sužinokite, kaip žingsnis po žingsnio pasigaminti kompostą.
Kompostas gali būti gaminamas iš augalinės ir gyvūninės kilmės (kiaušinių lukštų) atliekų. Tai – puikios trąšos, kurios yra prieinamos ištisus metus. Mes jums papasakosime, kaip tinkamai pasigaminti trąšas.
Patręškite begonijas šiuo mišiniu: rezultatas nustebins
Mes žinome puikių begonijų trąšų receptą! Vos viena dozė veiksmingai pamaitina žiedus, o nauji pumpurai auga kaip pašėlę. Šis receptas – mūsų močiučių paslaptis. Būtinai jį išbandykite ir padėkite savo begonijoms!
Begonijos – populiarios gėlės, kurias galima sodinti sode arba vazone ir laikyti prie namų slenksčio. Yra daug skirtingų šio augalo veislių, bet vis tiek tai ta pati gėlė, kuriai ypač patinka tam tikros rūšies trąšos. Būtinai patikrinkite receptą ir paruoškite jas patys.