Karališkosios sodininkystės draugijos tyrimai atskleidė, kad žmonės, kurie kasdien dirba sode, geriau jaučiasi ir nepatiria tiek streso, lyginant su tais, kurie sodininkyste nesižavi.
Sodininkystė pagerina fizinę ir psichinę sveikatą, be to, ji yra labai naudinga tiems, kuriuos vargina nerimas ar depresija, rašo express.co.uk.
Garantuoja puikią fizinę ir protinę veiklą
Ekspertas iš „Delamere Health Manchester“ paaiškino, kodėl britai turėtų pradėti sodininkauti jau šią vasarą, jei to dar nedaro.
„Sodininkystė garantuoja puikią fizinę ir protinę sveikatą. Šiais netikrumo laikais leisdami laiką lauke, išvengsite kasdienių stresų, o šviežias oras ir žaluma leis puikiai nuleisti garą ir atsipalaiduoti“, − aiškino jis.
Ekspertas atskleidė keletą nežinomų sodininkystės privalumų, vienas jų − laimingesnis gyvenimas.
„Buvimas arti gamtos gali padėti sumažinti pykčio, baimės jausmus, stresą ir padidinti laimę“.
Tokia veikla kaip ravėjimas, lysvių formavimas, medžių ar krūmų karpymas padės kelioms raumenų grupėms pagerinti bendrą fizinę būklę.
Galite sudeginti iki 300 kalorijų
Iš tikrųjų, dirbdamas sode 30 ar 45 minutes, galite sudeginti iki 300 kalorijų.
„Daugelis sodininkų darbą sode vertina kaip mankštinimąsi − lapų grėbimas, piktžolių ravėjimas ar krūmų karpymas padeda pagerinti bendrą fizinę formą. Vienas mažiau žinomas sodininkystės privalumas – mažesnis kraujospūdis.
Didelis streso hormonų kiekis gali sukelti miego problemas, žemą imunitetą, aukštą kraujospūdį ir dar daugiau. Sode raminanti aplinka, kuri, kaip įrodyta, sumažina stresą“, − paaiškino jis.
Darbas sode skatina kūrybiškumą ir sumažina demencijos simptomus
Kūrybinė veikla, pavyzdžiui, daržininkystė, nuramina protą ir smegenis, sumažina nerimą, depresiją, stresą ir pagerina jūsų bendrą psichinę ir fizinę sveikatą.
Tai taip pat yra veiksmingas būdas sumažinti demencijos simptomus, pagerinti atmintį ir pažinimo gebėjimus.
Sukuria atsakomybės ir situacijos valdymo jausmą
Suprojektuoti sodą, pasėti sėklas ir stebėti, kaip auga augalai – taip siekiama tikslo. Atsakomybė suteikia tikslo jausmą, tuo pačiu stiprėja savigarba ir savivertė.
Sustiprina džiaugsmą
Darbas sode sumažina kortizolio kiekį, o cheminės medžiagos gaminasi kaip atsakas į stresą. Buvimas arti gamtos taip pat gali sumažinti pykčio, baimės, streso jausmą ir padidinti laimę.