Sportuojantis ir sveikas vyras, savo kosulį nurašęs rėmens skausmui, neseniai sužinojo, kad jam gyventi liko metai ar dveji. Vyras nutarė pasikalbėti su gydytoju, kai jo lengvas kosulys niekaip nepraėjo.
Tuo metu jis galvojo, kad kosulys yra tik rėmens ir sutrikusio virškinimo simptomas. Gydytojas jam išrašė vaistų, kurie iš pradžių malšino kosulio simptomus, tačiau po kiek laiko vyrui pasidarė sunku ryti.
Po daugybės testų ir maitinio per vamzdelį ligoninėje jam buvo diagnozuotas stemplės vėžys. Kiti tesstai patvirtino, kad vėžys jau pažeidė limfmazgius, skrandį ir stuburą. Ten gydytojai pranešė, kad Mike‘ui liko gyventi maždaug metai.
Simptomai nevertė sunerimti
Vyras savo istorija pasidalino su portalu Mirror.co.uk tam, kad supažindintų žmones su stemplės vėžiu ir tikisi, kad savo istorija padės bent vienam žmogui išgelbėti gyvybę pasitikrinant laiku.
Jo artima draugė Ashley sako, kad visąlaik Mike’ui siūlydavo baigti skųstis savo silpnu kosuliu. „Tai nebuvo stiprus kosulys, tai buvo lengvas kosulys, lyg kas mėgintų atsikosėti.“
Ashley teigia, kad nepaisant kosulio, draugas visad atrodė sveikas.
„Maždaug prieš mėnesį jam pasidarė sunku ryti maistą. Gydytojai pradėjo sakyti, kad tai dėl išvaržos jo gerklėje, Kol laukėme testų jo gerklė visiškai užsivėrė. Jis negalėjo valgyti nieko nespringdamas ir galiausiai atsidūrė ligoninėje. Galiausiai jį ištyrė ir tik tada paaiškėjo, kad gerklėje – auglys“, – sako ji.
Didžiausia rizika susirgti stemplės ir gerklės vėžiu tenka žmonėms, vyresniems nei 85 metai.
Gydytojai sako, kad labai retu atveju žmonės, nesulaukę 50-ties, suserga stemplės vėžiu.
„Tai lyg 2 kartus būti nutrenktam žaibu tą pačią dieną toje pačioje vietoje“, – taip gydytojai apibūdino situacijos retumą.
Šiuo metu vyras pradėjo chemoterapiją, dėl kurios auglio dydis sumažėjo. Dabar jis gali valgyti be vamzdelio.
Neseniai žmonės pradėjo aukoti pinigus, kad jo šeimai galėtų padėti finansiškai.
Stemplės vėžio simptomai
Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos duomenimis, stemplės vėžys gali pasireikšti labai įvairiais būdais, bet daugelį iš jų kartais labai sudėtinga pastebėti.
Jie gali paveikti virškinimą:
- Gali būti sunku ryti;
- Gali kilti skrandžio rūgštys ir kankinti rėmuo;
- Gali sutrikti virškinimas;
- Žmogų gali vimdyti.
Kiti simptomai:
- Nedingstantis kosylus;
- Pakimęs balsas;
- Dingęs apetitas, svorio mažėjimas;
- Nuovargis, energijos nebuvimas;
- Gerklės, krūtinės skausmas ryjant.
Pastebėjus nedingstančius simptomus nedelsiant kreiptis į gydytojus.