Mokslininkai nustatė, kad prausimasis duše prieš miegą gali turėti įtakos žmogaus miego kokybei, kuri susijusi su kūno temperatūra.
Kokie yra prausimosi duše prieš miegą privalumai? Tikinama, kad pavertus šią veiklą įpročiu žmogaus smegenys gali suprasti tai kaip signalą, jog netrukus bus laikas miegoti.
Be to, prausimasis prieš miegą taip pat suteikia švarą, sumažina prakaito, nešvarumų ir kūno riebalų kaupimąsi ant patalynės, rašo sleepfoundation.org.
Kokį dušą rinktis?
Tačiau, kokios temperatūros prausimąsi duše geriau rinktis: karštą ar šaltą? Sportininkai gali pastebėti, kad šaltas dušas padeda sumažinti raumenų sustingimą, o tai gali prisidėti prie geresnio miego, nes sumažina diskomfortą.
Jei ketinate praustis po dušu naktį, kad pagerintumėte miegą, verčiau rinkitės vėsesnį vandenį, nes tyrimai rodo, kad karštas vanduo gali sukelti kraujospūdžio pokyčius vyresnio amžiaus žmonėms.
Visgi, mokslininkai vis dar stengiasi nustatyti, koks laikas yra tinkamiausias dušui prieš miegą.
Atrodo, kad dauguma atliktų tyrimų rezultatų rodo, kad prausimasis duše likus vienai ar dviems valandoms prieš miegą suteikia kūnui pakankamai laiko pasiekti reikiamą temperatūrą.