• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei jūsų sode yra sraigių, greičiausiai tai yra paprastosios sodo sraigės, taip pat žinomos kaip rudosios sodo sraigės. Ir nors jos yra visiškai nekenksmingos žmonėms, jos gali stipriai kenkti sodui savo mitybos įpročiais.

Jei jūsų sode yra sraigių, greičiausiai tai yra paprastosios sodo sraigės, taip pat žinomos kaip rudosios sodo sraigės. Ir nors jos yra visiškai nekenksmingos žmonėms, jos gali stipriai kenkti sodui savo mitybos įpročiais.

REKLAMA

Visiškai išnaikinti sraiges neįmanoma, tačiau yra veiksmingų būdų, kaip nuo jų apsisaugoti ir atgrasyti jas nuo augalų, rašo express.co.uk.

Jei sode ant augalų ir takų aptinkate sidabrinius pėdsakus, greičiausiai tai sraigė arba kitas baisusis kenkėjas ‒ šliužas. Kitas požymis, kad sodą pamėgo sraigės ‒ pažeisti lapų krašteliai ar skylės juose, ypač aukščiau, nes sraigės garsėja savo įspūdingais laipiojimo įgūdžiais.

Jos linkę veikti sutemus, ypač po lietaus, ir telkiasi labiau pavėsingose vietose po lapais, vazonų ar konteinerių kraštais.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kalbama apie sraiges, pavojus kyla beveik visiems augalams ‒ jos mėgsta viską, kas žalia ir turi lapus, nokstančius vaisius, ir net pūvantį kompostą.

REKLAMA

Klesti šiltomis, drėgnomis sąlygomis

Nuo pavasario iki rudens matysite šiuos gyvūnus, nes jie klesti šiltomis, drėgnomis sąlygomis, todėl dabar pats tinkamiausias laikas pradėti sraigių prevencijos operaciją.

Kova su sraigėmis gali atrodyti kaip nuolatinė kova, bet, laimei, yra keletas veiksmingų metodų, kad šie kenkėjai nesugadintų jūsų sodo. Siūlome šešis būdus, kaip natūraliai atsikratyti sraigių:

REKLAMA
REKLAMA
  • pastatykite užkardas iš šiurkščios medžiagos. Sraigėms sunku šliaužti šiurkščiu paviršiumi, todėl tai puikus sprendimas apsaugoti augalus,
  • sraiges atgrasysite aplink pažeidžiamus augalus padėję aštraus žvyro, smėlio, riešutų lukštų, kiaušinių lukštų,
  • „Homes and Gardeners“ taip pat rekomenduoja vilnos granules ir abrazyvinius, džiovintus, granuliuotus jūros dumblius,
  • uždėkite metalinę užtvarą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti kovos būdai

Šie barjerai yra ypač veiksmingi sraigių repelentai, jie įsmeigiami į žemę aplink augalus ir sustabdo sraiges, galite naudoti tokias medžiagas kaip varinė viela ar vielinis tinklelis, pasėkite skanių, sraigėms tinkančių augalų ‒ galėsite atitraukti jų dėmesį masalu.

Sraigės mėgsta salotas, todėl pasodinus jų eilę kur nors savo sode, jos pritrauks sraiges ir jos nepuls jūsų mėgstamų augalų, vazonus ištepkite slidžiomis medžiagomis, tokiomis kaip vazelinas ‒ sraigėms bus sunku įsikibti, o tai jas atbaidys, naudokite  greipfruto puseles.

REKLAMA

Greipfrutą perpjaukite pusiau ir išskobkite vidų. Puseles padėkite šalia augalų ir palikite per naktį, ryte turėtumėte rasti daug „aukų“, kurias surinkę galėsite išmesti netoliese esančiuose laukuose, miškuose ar parkuose, pritraukite natūralius sraigių priešus, paskatinkite laukinės gamtos maisto grandinę, pritraukdami daugiau paukščių į savo sodą.

Paukščiai mėgsta sraiges, todėl aplink savo sodą įrengę lesyklėles, pritrauksite šiuos natūralius plėšrūnus, kurie padės suvaldyti bet kokį sraigių antplūdį bei padėti kovoti su skruzdėlėmis, jei ir jos kelia problemų.


Pritraukti du paukščių į sodą kad naikintu sraigės tikrai saliamoniskas patarimas dar pamiršo parašyti kad paukščiai ir uogas padeda apsaugoti nuo sra8
Durnesnio dar niekad neskaičiau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų