Tačiau, pasak vieno sodininkystės eksperto, yra daugybė natūralių būdų, kaip sodininkai gali patys pagaminti maistą augalams „iš panaudotų maisto produktų atliekų“, rašo express.co.uk.
Angela Slater, „Hayes Garden World“ rezidentė, pasidalijo natūralių trąšų receptais, pagal kuriuos sodininkai gali trąšas pasigaminti namuose.
Kiaušinių lukštai puikiai tinka sodo augalams tręšti
Ji sako: „Panaudoti maisto produktai yra nuostabios trąšos, gerinančios dirvožemio struktūrą ir suteikiančios augalams naudingesnę augimo aplinką. Konkrečiai, kiaušinių lukštai puikiai tinka sodo augalams tręšti“.
Ekspertė paaiškino: „Kiaušinių lukštuose gausu kalcio ir jie ypač naudingi pomidorų kompostui, nes padeda išvengti žiedų puvinio. Prieš pomidorų sodinimą lukštus nuplaukite, susmulkinkite ir įmaišykite į kompostą“.
Nors azotas, fosforas ir kalis yra gyvybiškai svarbūs sveikam augimui, kalcis taip pat būtinas sveikiems „kaulams“ – augalo ląstelių sienelėms – formuoti.
Kiaušinių lukštai, sudaryti iš kalcio karbonato, yra puikus būdas įterpti šį mineralą į dirvą. Kiaušinio lukštai taip pat gali būti naudojami prieš kai kuriuos kenkėjus.
Padeda kovoje su sraigėmis ir šliužais
Jei jūsų augalai kenčia nuo sraigių ar šliužų, sutrupintus lukštus paskleiskite ant dirvožemio aplink augalo šaknis maždaug penkių centimetrų pločio juosta ‒ šliužai tikrai tokios kliūties neįveiks.
Medžio pelenai taip pat gali būti naudingi tam tikriems sodo augalams. Sodininkystės ekspertė pastebėjo: „Medžio pelenai turi daug kalio ir kalcio karbonato, todėl tinka tręšti artišokus, žalias lapines daržoves. Tai šarminė trąša, todėl ja netręškite rūgštingumą mėgstančių augalų, tokių kaip šilauogės, rododendrai, azalijos, kamelijos, avietės ir bulvės“.
Angela įspėjo, kad šarminiam dirvožemiui šią trašą reikėtų naudoti saikingai ir ne kasmet. Ji pridūrė: „Pelenų nenaudokite, jei kartu su malkomis deginote anglį“.