NHS teigia, kad dauguma žmonių, kurie nakties metu kenčia dėl naktinio prakaitavimo, specialaus gydymo nereikia, kadangi gali padėti paprasčiausi keli sprendimai – langų atidarymas, natūralių, kvėpuojančių patalų naudojimas ar tiesiog stiklinė vandens šalia lovos.
Anksčiau buvo nustatyta, kad naktinis prakaitavimas buvo vienas iš omikron atmainos simptomų. Jeigu manote, kad galite sirgti šia liga, turėtumėte išsitirti ir atkreipti dėmesį. Su naktiniu prakaitavimu susidurti galima ir sergant gripu.
Tačiau, yra ir dar kelios priežastys, kurios gali paaiškinti, kodėl miego metu prakaituojate.
Menopauzė
NHS ekspertai teigė, kad prakaitavimas naktį gali išduoti menopauzę. Tai yra viena iš dažniausių priežasčių su kuria susiduria moterys.
Dėl hormoninių pokyčių šiuo laikotarpių gali pagausėti prakaito. Tačiau, nereikia nusiminti, nes visa tai yra išgydoma bei laikina. Visgi, jeigu problema didelė – kreipkitės į savo gydytoją.
Jis galės skirti tam tikrus vaistus, kurie padės išgyventi nemalonius menopauzės pokyčius, tarp kurių ir nuotaikų svyravimai, karščio pylimai ir panašiai.
Vaistų vartojimas
Vaistai turi įvairių šalutinių poveikių. Antidepresantai, steroidai ir skausmą malšinantys preparatai yra viena iš labiausiai paplitusių gausaus prakaitavimo priežasčių.
Jeigu pradėjote prakaituoti po vaistų vartojimo, pasikalbėkite apie tai su savo šeimos gydytoju, kad sužinotumėte, kaip galite tai sutvarkyti.
Per mažas cukraus kiekis kraujyje
Mažas cukraus kiekis kraujyje, taip pat žinomas kaip hipoglikemija, praneša, kad cukraus kiekis organizme nukrito iki neįprastai žemo lygio.
Tai paprastai siejama su diabetu, o daugelis žmonių, vartojančių insuliną šiai ligai gydyti, taip pat kenčia nuo naktinio prakaitavimo.
Kai kuriais atvejais taip nutinka todėl, kad diabetu sergančių žmonių kūnas, tam, kad užtikrintų visų organų tinkamą funkcionavimą, dirba sunkiau nei daugumos kitų žmonių.
Daktarė Nesochi Okeke-Igbokwe paaiškino, kad per žemai nukritęs cukraus kiekis kraujyje gali suaktyvinti adrenalino išsiskyrimą. Jeigu taip nutinka, prakaito liaukos tampa labiau stimuliuojamos ir žmogus pradeda gausiau prakaituoti, kad įveiktumėte ir nuramintumėte sukilusį stresą.
Infekcijos
Naktinis prakaitavimas taip pat gali būti vienas iš ženklų, kuris praneša apie imuninės sistemos kovą su įvairiomis infekcijomis.
Kai kurie žmonės tai pastebėjo, kai sirgo koronavirusu. Dėl tos pačios priežasties, gausus prakaitavimas taip pat gali pasireikšti kaip šalutinis vakcinacijos poveikis.
Prakaitavimą naktį taip pat galite jausti, jeigu sergate ir bakterine, virusine ar parazitine infekcija.
Alkoholis
Jei esate įpratę išgerti prieš miegą bent vieną alkoholio gėrimą, kuris neva gali padėti lengviau užmigti arba atsipalaiduoti, turite turėti omenyje, kad toks įprotis gali būti susijęs su naktiniu prakaitavimu.
Taip yra todėl, kad alkoholis gali užgniaužti kvėpavimo takus, tuomet žmogui tampa sunkiau kvėpuoti ir reaguodamas į tai, kūnas pradeda dėti papildomas pastangas, dėl kurių pakyla kūno temperatūra.
Alkoholis taip pat padidina širdies susitraukimų dažnį, o tai sukelia prakaitavimą, rašoma thesun.co.uk.
Vėžys
Prakaitavimas naktį taip pat gali būti labai ankstyvas kai kurių vėžio, ypač limfomos, kraujo vėžio rūšies, įspėjamasis ženklas. Tačiau toks simptomas yra ganėtinai retas.
Nerimas
Pernelyg dažna prakaitavimo priežastis gali būti ir nerimas. Kuomet žmonės jaučia nerimą, jų kūnas būna parengtyje, kuri vadinasi „kovok arba bėk“.
Tai gali pakeisti širdies ritmą, todėl daugeliui žmonių, kurie susiduria su nerimu, gali būti sunku kvėpuoti. Nervingas jausmas taip pat gali paskatinti jūsų kūną prakaituoti, o tai reiškia, kad jums reikia nusiraminti ir „atvėsti“.