prakaitas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prakaitas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prakaitas“.
Pamirškite nuolatinį prakaitavimą: štai, kas padės
Nors gerai žinoma, kad prakaitavimas – normalus organizmo atsakas, vis dėlto daugelis vengia apie tai kalbėti ir ieško priemonių, kaip jį slopinti. Vaistininkė ramina, visi žmonės prakaituoja, o diskomfortą, kurį galima patirti prakaituojant – drėgni rūbai, prastas kūno kvapas, sudirgusi oda – galima sumažinti.
Prakaitavimas: vaistininkai pataria, kaip su juo atsisveikinti
Jaudulys, aktyvi veikla ir šiltėjantys orai – tai pagrindinės priežastys, sukeliančios prakaitavimą. Sveikatos priežiūros specialistai primena, kad šiomis situacijomis prakaitavimas yra visiškai normalus reiškinys. Visgi dėl suprakaitavusių rūbų ar suintensyvėjusio kvapo kompleksuojančius žmones nuramina „Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė – yra variantų, kaip sumažinti šias prakaitavimo problemas.
Prakaito dėmes pašalinsite be vargo: padės 1 gudrybė
Pašalinti prakaito dėmes gali būti košmariškas darbas, o mėgstamiausias drabužis gali likti sugadintas visam laikui. Laimei, valymo entuziastai socialiniuose tinkluose pasidalijo lengvais būdais, kaip pašalinti prakaito dėmes.
Ponia Hinch, kurios tikrasis vardas yra Sophie Hinchliffe, išgarsėjo socialiniuose tinkluose 2018-aisiais, kai susikūrė savo dabar plačiai žinomą „Instagram“ paskyrą.
Valymo guru dabar turi daugiau nei 4,5 mln.
Pamirškite įkyrų prakaitavimą: pasakė, ką reikia daryti
Prakaitas yra neišvengiamas sportuojant ar esant karštam orui, ir jo dėmės gali greitai pasirodyti ant drabužių. Nors prakaito galima išvengti liekant vėsiam, ar tikrai galima sustabdyti ir prakaito dėmes?
Prakaito dėmės gali būti gėdingos ir nepatogios darbe ar socialinėje aplinkoje, tačiau jų gali būti sunku išvengti, kai stengiatės įveikti karštį.
Jos ne tik sukelia nepatogumų dėvint drabužius, bet ir dažus gali būti sunku pašalinti skalbyklėje.
Atsibudote suprakaitavę? Paaiškino, kodėl taip būna
Nors dažniausiai šylant orui, prabudimas ryte šiek tiek apsipylus prakaitu yra gana dažnas reiškinys, tačiau yra ir dar kitos 7 priežastys, dėl kurių miego metu galite prakaituoti. Į jas numoti ranka nevertėtų, nes gali prireikti skubiai kreiptis pagalbos į gydytojus.
Prakaitas liejasi upeliais? Gydytojai patarė, ką daryti
Prakaitavimas – visiškai normali žmogaus organizmo funkcija. Tačiau vieni žmonės prakaituoja itin mažai, kitus vargina itin gausus prakaitavimas. Kartais toks gausus, jog prakaitas, vaizdžiai tariant, tiesiog srūva upeliais, kuriuos nesunkiai pastebi ir aplinkiniai ir, deja, ne tik sporto aikštelėje. Gydytojai pataria, ką daryti tokiais atvejais.
Sumažinkite nuolatinį prakaitavimą: išgelbės keli patarimai
Dauguma mūsų džiaugiasi pasirodžiusia saule. Tačiau kai kuriems vasara tampa tikru išbandymu. Pakilus oro temperatūrai kartu atsiranda ir nudegimai saulėje, prakaitas ir kūno lipnumas. Žmonėms, kurie turi bėdų su prakaitavimu, karštos vasaros dienos tampa tikru košmaru.
Prakaitavimas nėra labai patrauklus bruožas nei vyrams, nei moterims, tačiau tai visiškai natūralus kūno procesas.
Be vargo atsikratykite nuolatinio prakaitavimo: padės šios natūralios priemonės
Dezodorantai – nepamainoma higienos priemonė. Jie ne tik leidžia jaustis patikimai ir nebijoti dėl prakaitavimo, bet ir apsaugo nuo mikrobų. Perkant dezodorantą, svarbu jį rinktis ne tik pagal kvapą ar gamintoją, bet ir kitus rodiklius. Vaistininkai pataria, kaip su prakaitu kovoti ne tik stipriais, bet ir saugiais ginklais.
„Dažniausiai į vaistinę dėl prakaitavimo pasikonsultuoti ateina vyresnio amžiaus moterys.
Mokslininkai išsiaiškino, kodėl prakaituotos pažastys skleidžia tokį kvapą
Nemalonų kvapą skleidžiančias pažastis esame paveldėję iš urvinių žmonių, turėjusių tas pačias bakterijas, kurias turi ir šiuolaikinis žmogus, teigia ekspertai.
Britų mokslininkai išsiaiškino, kad esminis kvapą generuojantis baltymas egzistuoja tik nedaugelyje pažastų bakterijų – jis susiformavo prieš milijonus metų, rašoma thesun.co.uk.
Šis mišinys pašalina geltonas prakaito dėmes: prireiks kelių priemonių
Po švenčių tvarkant namus, šeimininkėms nemažą galvos skausmą kelia dėmės, likusios ant staltiesių, kilimų, drabužių. Jas reiktų valyti kuo skubiau, tačiau ir po savaitės kitos dar įmanoma jas pašalinti.
Raudonasis vynas
Raudonojo vyno dėmes sunku išvalyti, bet įmanoma. Pirmiausia dėmę reikia ne plauti, o iš abiejų pusių kuo greičiau nusausinti servetėle. Paskui ant dėmės užpilkite verdančio vandens.
Vyno dėmes valo ir vandenilio peroksidas (3 proc.
REKLAMA
REKLAMA
Balti drabužiai bus lyg nauji: išbandykite šią priemonę
Dauguma žino, kad balti drabužiai ilgai tokiais neišlieka. Vos keli skalbimai ir jie papilkėja arba pagelsta nuo prakaito. Vis dėlto yra gudrybių, kuriomis dalijasi namų šeimininkės, kaip reikėtų plauti drabužius, kad šie būtų balti. Į šiltą vandenį įpilkite kelis šaukštus boro rūgšties. Išmaišykite užmerkite baltus drabužius. Palaikykite bent pusvalandį ir įdėkite į skalbyklę.
Pamiršite blogą kojų kvapą – tereikės vieno daikto, esančio kiekvieno namuose
Dažnas mūsų esame susidūrę su problema, kaip panaikinti nemalonų batų kvapą. Kartais taip nutinka dėl nekokybiškos avalynės ar kojinių, kartais ir dėl žmonių išskiriamų prakaito liaukų. Tačiau tinklaraštininkė Lynsey Crombie pasidalijo neįtikėtinu triuku. Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Lynsey socialiniame tinkle dažnai pavadinama tiesiog valymo guru. Ji pergudrauja net ir labiausiai įsisenėjusias dėmes, o šįkart rado būdą, kaip išspręsti problemą dėl batų.
Atsisveikinkite su prakaito dėmėmis: tereikia žinoti šią gudrybę
Termometrų stulpeliai vis kyla ir šiuo metų laiku būname aktyvesni, todėl vis randasi naujų su skalbiniais susijusių dilemų, rašoma angieslist.com. Susidūrę su prakaito dėmėmis ir kvapais daugelis nežino, ko griebtis, bet čia padėti gali profesionalūs triukai. Tai gali būti jūsų sportinė apranga ar kasdieniai darbo drabužiai – nuo šiol dėl prakaito kvapų ir dėmių nebesuksite galvos.
Jūsų veidas karštą dieną itin prakaituoja? Pasinaudokite šiais patarimais
Prakaitavimas – tai vienas iš organizmo būdų, palaikyti tinkamą kūno temperatūrą. Tačiau šis procesas gali būti kiek nemalonus, jeigu esame svarbiame susirinkime ar žygiuojame karštą dieną į ypatingą pasimatymą, rašo mirror.co.uk Karštą dieną mes prakaituojame gausiau nei įprastai. Tačiau neretai žmonės gėdijasi savo prakaituojančių rankų, veido ar delnų.
Dėmės išnyks visam laikui: prireiks šių priemonių
Viena mama atskleidė savo paslaptį, kaip šalinti geltonas prakaito dėmes nuo baltų drabužių, rašoma mirror.co.uk. Ne paslaptis, kad išlaikyti akinantį baltų drabužių baltumą yra tikras iššūkis – ir nesvarbu, ar juos dėvi vaikai, ar suaugusieji. Tačiau yra viena paslaptis, kaip iš jūsų mėgstamiausių baltų marškinių pašalinti tas bjaurias geltonas prakaito dėmes – šią paslaptį atskleidė mama ir blogerė Jill Nystul savo tinklapyje „One Good Thing“ ir Instagrame.
Nuo šiol dėmes valysite tik šiuo būdu: gailėsitės nežinoję
Visi mėgstame šokoladą, kavą ir vyną, išskyrus tuos atvejus, kai jie nudažo mūsų drabužius. Tokiu atveju, drabužiai būna sugadinti, o dėmes panaikinti, atrodytų, beveik neįmanoma. Tačiau nesiįjaudinkite: šias dėmes gali būti lengva pašalinti naudojant įprastas buitines priemones.
Pamirškite prakaito dėmes: padės priemonė, kurią tikrai turite
Vasaros metu tikrą gėdos jausmą gali sukelti ant drabužių atsiradusios prakaito dėmės. Išvengti tokių nemalonių akimirkų padės vos viena naminė priemonė. Šiltuoju metų laiku dažnai galima susidurti su ganėtinai populiaria bėda – prakaito dėmėmis. Namų tvarkymo portalas topcleaningsecrets.com savo skaitytojams pateikė greitos ir efektyvios priemonės receptą, kuris padės pašalinti drabužių prakaito dėmes.
Vasarą nesilaiko makiažas? Šios gudrybės išgelbės jūsų dieną
Šiltuoju metų laiku moterys priverstos dažniau žvilgterėti į veidrodėlį ir pasitikrinti, ar makiažas yra savo vietoje. Įprasti vasaros palydovai, tokie kaip karštis, prakaitas ir vanduo yra didžiausi įprastos dekoratyvinės kosmetikos priešai. Dėl šios priežasties vandeniui atspari kosmetika yra nepamainoma vasarą ir užima garbingą vietą turbūt kiekvienos moters kosmetinėje.
Pamirškite prakaito dėmes ant drabužių: ši 1 gudrybė palengvins jūsų vasarą
Tikriausiai ne vieną kartą karštuoju laikotarpiu buvote pakliuvę į nemalonią situaciją, kai dėl prakaito dėmių pajautėte gėdą. Pasinaudokite šia paprasta gudrybe ir išvalykite bet kokią prakaito dėmę iš drabužių be jokio vargo. Skaitytoja Laura tv3.lt portalui pripažino, kad kiekvieną vasarą jos tikru galvos skausmu tampa vis pasirodančios prakaito dėmės ant drabužių.
Gėdingą problemą įmanoma įveikti: šie būdai tikrai veikia
Atėjus šiltajam sezonui vis dažniau susiduriama su padidėjusio prakaitavimo problema. Tampa nemalonu, kai drabužiuose ties pažastimis išryškėja prakaito dėmės, o gėdos jausmas užklumpa, kada atėjus į svečius ir nusiavus batus jaučiamas stiprus prakaito kvapas. Tai ne tik sugadina mums nuotaiką, bet ir sukelia psichologinių sutrikimų.
Gydytojas paaiškino, kodėl dezodorantu turėtum pasitepti prieš miegą
Prakaitas smirda, dažo drabužius ir trikdo mus viešumoje. Tačiau jis yra reikalingas mūsų sveikatai, atvėsina kūną, kai sportuojame, karštą dieną ar kai valgome tam tikrą maistą, pavyzdžiui, čili. Mes taip pat prakaituojame, kai jaučiame stresą. Portalas dailymail.com pateikia naujausius tyrimus, kaip suvaldyti prakaitą. Gydytojas Alexandroffas (dr. Alexandroff) sako, kad, jeigu kasdien prausiesi po dušu, turėtum pašalinti blogąsias bakterijas ir neturėtum skleisti blogo kvapo.
Nemalonus prakaito kvapas: kaip jį sumažinti?
Ar galite apibūdinti jausmą, kuris apima perpildytame autobuse ar parduotuvėje užuodus nosį riečiantį prakaito kvapą? Kiekvienas iš mūsų turime savo specifinį kvapą. Tačiau nesiprausęs, prakaituotas žmogus skleidžia nemalonų kvapą, kuris tikrai nepadeda susirasti draugų bei atrodyti šauniai. Dar blogesnis įprotis – prakaito kvapo maskavimas įvairiomis kvėpinimosi priemonėmis. Stiprų ir nemalonų prakaito kvapą sukelia odos paviršiuje besidauginančios bakterijos.
Kim Kardashian apvalumai neatlaikė karščio – pasimatė išdavikės prakaito dėmės
Karščiui neatsparios net ryškiausios Holivudo žvaigždės. Nors Kim ir gyvena svajonių gyvenimą it lėlytė, ji yra žmogus su visomis jį persekiojančiomis „bėdelėmis“. 35-erių metų realybės šou garsenybė Kim Kardashian pastebėta Los Andželo mieste, kur buvo filmuojama viena iš „Keeping up with the Kardashians“ serijų. Šiuo metu saulė už Atlanto beveik muša karščio rekordus, todėl nenuostabu, kad prigludusi Kim suknelė atskleidė temperatūros šuolį.
Gausus prakaitavimas – viena lengviausiai išsprendžiamų problemų
Nors atšilę orai ir saulė neabejotinai džiugina visus, vis dėlto atėjus šiltajam metų laikui išryškėja problemos, apie kurias nesame linkę garsiai kalbėti. Nuo prakaitavimo sukeliamų rūpesčių, tokių kaip šlapi delnai, prakaito žymės ant rūbų, sugadinti batai bei stresas, kai reikia iš jų išsiauti, kenčia daugiau žmonių nei mes linkę manyti.
Ar atspėsite, kuriai kūno daliai ši vizažistė naudoja žaliąją citriną?
Grožio temomis rašanti tinklaraštininkė visus savo gerbėjus nustebino netikėtu vaizdo įrašu. Makiažo specialistė tikina, kad žalioji citrina padeda atsikratyti nemalonaus prakaito kvapo, o tai įrodyti nusprendė viešai. Makiažo guru vadinama Farah Dhukai tikra socialinio tinklo „Instagram“ žvaigždė. Merginos darbus ir jos patarimus grožio klausimais seka milijonas žmonių „Youtube“ tinkle. Tiesa, naujausias jos įrašas privertė suklusti daugelį.
Liksite nustebę: 4 įpročiai, kuriuos vasarą būtina pamiršti
Tikroji vasara – jau čia pat, tad pateikiame kelias taisykles, kurios kardinaliai pakeis jūsų kasdienybę šiltuoju metų laiku. Kiekvienas žino, kad dirbti karštą dieną yra tikrai sunku, tačiau šie patarimai turėtų palengvinti jūsų gyvenimą. Apsauginis kremas Labiausiai dermatologus neramina žmonių lepinimasis saulėje ir neapdairus elgesys su savo oda. Nors daktarai įspėja apie odos vėžio riziką ir grėsmę, retas prisimena kiekvieną dieną pasitepti apsauginiu kremu.
Gausiai prakaituojate? 4 efektyvūs būdai, kaip su tuo kovoti
Šiltuoju metų sezonu ypač išryškėja prakaitavimo problemos. Drėgnos dėmės ant drabužių bei nuolatinis gėdos jausmas persekioja su padidėjusiu prakaitavimu – hiperhidroze – susiduriančius asmenis. Kaip su tuo kovoti? Švedijos Upsalos universiteto profesorius Carl Swartling teigia, kad hiperhidroze serga apie 3 proc. žmonių visame pasaulyje. Remiantis epidermiologiniais duomenimis, Lietuvoje tokių asmenų yra daugiau nei 90 tūkst.
Padidėjęs prakaitavimas – liga, su kuria susiduria beveik 40 proc. lietuvių
Beveik kas antras Lietuvos gyventojas susiduria su kasdieniu problematišku diskomfortu, kurį nulemia padidėjęs prakaitavimas pažastų srityse. Sudrėkusios pažastys dėl gausaus prakaitavimo ir yra vienas pagrindinių hiperhidrozės požymių. Su šia problema teigia susidūrę beveik 40 proc. lietuvių. Problematišku, diskomfortą keliančiu prakaitavimu lietuvių dažniausiai laikomos kasdien sudrėkusios pažastys (50 proc.), stresinių situacijų metu sudrėkusios pažastys (15 proc.
Ką prakaitas pasako apie jūsų sveikatą?
Žmonės linkę manyti, kad prakaitavimas tėra karščio ar didesnio fizinio krūvio priežastis, tačiau labai dažnai organizmas jums siunčia signalą, kad kažkas negerai. Susipažinkite su skirtingomis prakaito formomis ir išsiaiškinkite, ką tai sako apie jūsų sveikatą. Jei prakaitas dvokia Taip organizmas siunčia signalus, kad jūsų gyvenime netrūksta streso. Jei pastebite, kad smarkiai kaistate net sėdėdami darbe, o kvapo neužgožia net stiprūs dezodorantai, medikai skelbia, kad reikia keisti įpročius.
Prakaituotos pažastys: kenčia ir žvaigždės, tačiau problema įveikiama
Prakaitavimas – viena dažniausių ir nemaloniausių problemų, su kuria susiduria net didžiausios pasaulyje garsenybės. Nors efektyviai kovai su prakaitu dažniausiai pasitelkiami dezodorantai, tačiau kartais net ir jie negali apsaugoti nuo dėmių pažastyse. Pateikiame jums naudingus patarimus, kurie padės kovoti su šia problema: Dažniau maudykitės: Prakaitavimas reikalauja dažnesnio maudymosi ir didesnės higienos.
Biologė iš pažastų prakaito gamina sūrį!
Jei šventiniu laikotarpiu teko persivalgyti ir vis dar negalite sustoti ryti – šis vaizdo įrašas prives pristabdyti bent trumpam, rašoma mirror.co.uk. Tai receptas sūriui gaminti. Tiesa – tokį pasigaminę nė nemėginkite ragauti. Pažastų prakaito bakterijos gali gerokai pakenkti sveikatai. Prakaitas nėra vienintelis ingredientas norint pasigaminti šį „skanėstą“. Reikia pieno, šiek tiek pieno bakterijų mišinuko ir spintelės.
Medikai pataria: sveikatos labui – antiperspirantą į šalį
Prakaitas. Net šis žodis skamba nemaloniai. Ypač tiems, kurių pagrindinė rytinė misija kasdien – užkirsti kelią nelabajam šitaip išryškėjančiam ant mėgstamų rūbų. O tai kartais gali būti velniškai sunku. Mūsų oda turi daugiau apie 2,6 milijonus prakaito liaukų, rašoma dailymail.co.uk. Kad ir kaip pykdytų, medikai atkerta, jog jei neprakaituotume – mūsų kūnai taip ir liktų užteršti toksinėmis medžiagomis, o odos žaizdos negytų.
Kojų prakaitas – ne tik estetinė bėda
„Mano vyro pėdos labai prakaituoja. Kai po darbo grįžta namo ir nusiauna batus, visi namiškai turi bėgti lauk dėl nemalonaus kvapo. Ar galima kaip nors jam padėti?“ – klausia Žavinta J. iš Kauno. Atsako higienistė Jūratė Naudžiūtė. Iš tiesų nieko nėra nemalonesnio už prastą kojų kvapą. Prakaitavimas – natūrali organizmo reakcija. Prakaito liaukos atlieka termoreguliatoriaus vaidmenį – jos organizme padeda palaikyti tinkamą kūno temperatūrą. Prakaitą sudaro apie 60 proc.
C. Diaz nenaudoja jokios apsaugos nuo prakaito
Cameron Diaz jau 20 metų nenaudoja jokio dezodoranto. Kaip rašo PlayRadio.lt, aktorė mano, kad antiperspirantas kenkia sveikatai. Diaz apie tai pasakė „E! Online“: „Aš negalvoju apie dezodorantus. Tai iš tikrųjų yra blogai. Jau 20 metų nenaudoju jokio. Dvokia, nes naudojamas dezodorantas. Tokiu būdu visas bjaurus kvapas lieka viduje.“ Beje, kino teatruose pasirodė naujas filmas su Cameron Diaz.
Ekspertai tvirtina: pasus galėtų pakeisti žmogaus identifikavimas pagal jo kvapą
Jei jums kada nors teko užuosti nemalonų kvapą laukiant eilėje pasų patikrinimo – nesijaudinkite, netrukus tai gali padėti sumažinti laukimo eilėse laiką, rašo dailymail.co.uk. Ispanų mokslininkai teigia išradę elektroninį „šunį pėdsekį“, kuris pauostęs žmogų gali nustatyti jo tapatybę. Sakoma, kad ši sistema ateityje galėtų pakeisti pirštų antspaudus ir akies rainelės skenavimą.
Naktimis vaiką išpila šaltas prakaitas
Laba diena. Mergaitei 3 metai, būna, užmiega ir ją išpila šaltas prakaitas, kakta būna šalta ir truputį drėgnoka. Kartais taip būna ir dienos metu. Į kokį specialistą mes turėtume kreiptis? Ir kodėl taip yra? Ačiū. Sveiki. Pirma mintis, į ką reikia atkreipti dėmesį, tai ar vaikas neapklojamas nakčiai per daug šiltai ir ar kambaryje oro temperatūra ne per aukšta.
15 netikėtų ir šlykštokų faktų apie žmogaus kūną
Ką mes žinome apie savo kūną? Atrodo, kad daugybė gydytojų ir įvairiausių sričių mokslininkų jau išnarstė kiekvieną mūsų kūno dalelę, tačiau nuolat atrandama dar kas nors naujo ir stebinančio! O kartais net ganėtinai nemalonaus... Pateikiame jums 15 faktų apie žmogaus kūną, kurie privers į save pažvelgti kiek kitaip, o gal net ir šiek tiek pašiurpins: 1. Blakstienose gyvena mažos erkutės Kai pagalvoji, keista ir kiek nemalonu – daugelio žmonių blakstienose gyvena visai visai mažytės erkutės.
Kraupi liga: D. Cedeno verkia ir prakaituoja krauju
19-metė Delfina Cedeno pastaruosius metus kenčia nuo labai retos ligos – ji verkia ir prakaituoja krauju. Retkarčiais merginai kraujas taip pat bėga iš bambos, nosies ir panagių, rašo odditycentral.com. Dominikos Respublikos, kurioje gyvena Delfina, gydytojai ilga laiką nežinojo nė ką galvoti. Net atlikę šimtus tyrimų jie vis negalėjo nustatyti, kas merginai yra negerai. Be to, visi jos istorija patikėjo tik tuomet, kai pamatė kruvinas ašaras.
Kaip sumažinti prakaito upelius
Prakaito gausa priklauso ne tik nuo jūsų organizmo savybių, bet ir nuo maisto. Užsisakėte aštraus troškinio ar pikantiškais prieskoniais pagardintų mėsos gabalėlių? Vos suvalgę kelis kąsnius pajusite, kad pila karštis, o ant kaktos netruks pasirodyti prakaito lašeliai. Kodėl taip nutinka? Laura Mureikaitė Aštru – net karšta! Karščio pojūtis ir prakaitavimas – tai kapsaicino, medžiagos, kurios apstu aitriosiose paprikose, poveikis.
Kas yra raudonas begemotų „prakaitas“?
Antikos graikai manė, kad begemotai prakaituoja krauju. Ne tik jie – prireikė daugiau nei tūkstantmečio išsiaiškinti, kodėl per karščius begemotų oda pasidengia raudonais skysčio lašeliais. Paaiškėjo, rašo „ZME Science“, kad tokiu būdu begemotai savo jautrią odą saugo nuo ultravioletinių spindulių. Begemotai minta naktimis, o dieną jie ilsisi ir virškina. Kad saulės atokaitoje nenukentėtų oda, ji pasidengia tirštu ypatingos sudėties skysčiu.
Milijonui britų dėl geno mutacijos nereikia naudoti antiperspiranto
Turbūt kiekvienoje darbovietėje atsiras žmogus, kuriam, bendradarbių nuomone, reikėtų dažniau praustis, nes nuo jo trenkia prakaitu. Tačiau daugiau nei vienam milijonui britų pasisekė, nes jiems nereikia naudoti antiperspiranto, kad išliktų gaivūs. Kaip rašo britų dienraštis „The Daily Mail“, tokių žmonių organizavimas dėl vieno geno mutacijos tiesiog negamina smirdančio prakaito, teigia mokslininkai.
Kaip kovoti su gausiu prakaitavimu?
Kodėl vieni žmonės prakaituoja gerokai labiau už kitus ir kaip jiems su tuo kovoti.
Prakaitas – tai organizmo termoreguliacinės sistemos dalis, o prakaitavimas – visiškai natūralus procesas, palengvinantis mums gyvenimą. Ir ypač per karščius.
Tačiau jeigu pradedame nervintis, įsijungia mūsų simpatinė nervų sistema, kurios pagrindinė užduotis yra paruošti organizmą stresui, bet kartu ir pasistengti jį nuo to streso apsaugoti.
3 svarbiausios taisyklės einantiems į pirtį
Senolių išmintis byloja: pirtis geriau nei sotūs pietūs. Nenuostabu – pirtis nuo seno laikoma ne tik higienos ritualu, bet ir grožio bei sveikatos terapija, gydomąja ir profilaktine priemone nuo įvairių negalavimų.
Pirties gydomasis poveikis pasireiškia per paspartėjusią kraujotaką, aktyvuotus rūgimo procesus organizme. Kraujyje padaugėja hemoglobino ir eritrocitų, suaktyvėja medžiagų apykaita.
Kuo naudinga sauna?
Saunos nauda – neįtikėtina, o ypač širdžiai. Ar žinojote, kad kaitindamiesi galite jai padėti? Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmonės, kurie skundžiasi širdies nepakankamumu ir reguliariai (bent tris–keturis kartus per savaitę) lankosi saunoje, gali pagerinti širdies veiklą.
Širdies nepakankamumas diagnozuojamas tuomet, kai gyvybiškai svarbus organas – širdis, negali aprūpinti kūno pakankamu kraujo kiekiu, todėl žmogui sunku kvėpuoti ir atlikti fizinius veiksmus.
Narkotikų skeneris skaito pirštų atspaudus
Britų mokslininkai išrado prietaisą, kuris narkotikų kiekį žmogaus organizme nustato analizuodamas jo pirštų atspaudus.
Rytų Anglijos universiteto mokslininkų įsteigta bendrovė „Intelligent Fingerprinting“ išrado naują narkotikų detektorių, kuris tuo pat metu gali patvirtinti asmens tapatybę. Jų pagamintas naujo narkotikų skenerio prototipas remiasi pirštų atspaudų analizavimu.
Natūralūs prakaituojančių pėdų gydymo būdai
Pėdos yra vienintelė žmogaus kūno dalis, kuri nuolat vaikščiojant turi kontaktą su žeme ir patiria trintį, todėl dažna nuo seno žmones kankinanti problema yra pėdų prakaitavimas.
Normaliomis sąlygomis pėda išskiria 1,5-3ml prakaito per valandą, o atliekant fizinius veiksmus, 8-12ml. Pusė minėtojo prakaito išsiskiria pado srityje, todėl dėl įvairių priežasčių susikaupęs prakaitas dirgina odą, sleidžia nemalonų kvapą, skatina įvairių infekcijų atsiradimą.
Kaip panaikinti nemalonius kūno kvapus?
Blogas kvapas – nekoks palydovas. Deja, juo atsikratyti ne visada lengva ir paprasta. O kartais po ranka nėra reikiamų priemonių. Siūlome išmėginti keletą natūralių būdų, kaip išprašyti nemalonius kūno kvapus.
Palydovas: nemalonus kūno kvapas Atkirtis: citrusiniai vaisiai Citrusiniai vaisiai – ne tik puikus gaivinantis užkandis, bet taip pat ir natūralus būdas panaikinti nemalonų kūno kvapą. Šiuose vaisiuose esančios rūgštys pagerina skysčių apykaitą organizme.
„Varom už Lietuvą“ vedėja A. Paškevičiūtė: tas kamuolys tarsi mūsų vaikas
Jau trečią savaitę Lietuvos krepšinio aistruolius kelioms minutėms po TV3 Žinių prie ekranų traukia laida „Varom už Lietuvą“. Reportažus iš miestų ir miestelių, per kuriuos bumbsi tūkstančių žmonių varomas oranžinis kamuolys, rengia ir puikiai žiūrovams pažįstama laidų vedėja Aistė Paškevičiūtė.
Prakaitavimas gali būti ir rimtos ligos priežastis
Norime to ar ne, bet kai karšta – prakaituojame smarkiau. Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro direktorė doc. dr. Matilda Bylaitė aiškina, kad prakaitavimas – labai reikalinga organizmo funkcija
Anot jos, prakaituojant ne tik pašalinamos organizme susidariusios toksinės medžiagos, druskos, bet ir išsiskiria kai kurie vaistai, prieskoniai, reguliuojama organizmo temperatūra.
Nuo gausaus prakaitavimo gelbsti operacija
Ar žinote, kad prakaito liaukas iš pažastų galima nusiurbti panašiai kaip riebalus nuo pilvo ir taip atsikratyti gausaus ir nemalonaus prakaitavimo? Daugelyje užsienio šalių populiarios operacijos jau atliekamos ir Lietuvoje.
Kaip pasakojo plastikos chirurgas Darius Radzevičius, šios operacijos skirtos gausiai prakaituojantiems žmonėms, kurie dažniausiai turi jautrią vegetacinę nervų sistemą, hormoninių sutrikimų.