Yra keli būdai, kaip galima įsitikinti, jog svogūnai yra pakankamai prinokę. Pasirodo, tereikia patikrinti vos vieną vietą, ten, kur lapai susitinka su svogūnėliu. Jeigu ji yra minkšta, reiškia, kad žieduose įvyko galutinis ląstelių dalijimasis.
Šiame etape svogūnus laistykite rečiau, kad drėgnoje dirvoje neatsirastų per daug rūgšties ir juodojo pelėsio.
Prieš raunant svogūnus gerai apžiūrėkite jų lapus, nes jeigu svogūnus ištrauksite iš žemės, kol paskutinis lapelis neišdžiūvo, laikymo metu gali atsirasti puvinio.
Prieš iškeliant svogūnus iš dirvožemio, svogūno kaklelio ertmė ar viršus neturėtų būti įdubęs ar minkštas, rašo kellogggarden.com.
Kada geriausias laikas rinkti svogūnus?
Tai daryti rekomenduojama vidurvasarį, kai svogūnėliai pradeda tukti. Tradiciškai augintus svogūnus skinkite bet kuriuo metu, kad juos būtų galima vartoti šviežius.
Tačiau jei planuojate juos laikyti, leiskite svogūnams visiškai subręsti.
Subrendusius svogūnus reikia skinti vasaros pabaigoje, prieš prasidedant vėsiems orams, kad šie nesugestų ar nebūtų pažeisti tiesioginių saulės spindulių.
Svogūnų derlius turėtų būti nuimamas praėjus maždaug 100–125 dienoms po pasodinimo.
Derliaus nuėmimo ženklas yra tada, kai stiebeliai pasidaro gelsvi arba rudi, šiek tiek išdžiūsta ir nuvirsta. Kai pamatysite, kad tai atsitiks, planuokite ankstyvą derliaus nurinkimą rytę, kai temperatūra bus švelnesnė.