Laimei, ekspertai atskleidė, kuriais mitais apie seksą dažniausiai tiki britai ir kodėl į juos reikėtų žiūrėti kritiškai, rašo thesun.co.uk.
Sekso ir santykių psichologė Jo Hemmings sakė, kad svarbu, jog kiekvienas galėtų laisvai kalbėtis su savo partneriu. Tai gali būti sunku, jei tikite „senų moterėlių“ pasakomis.
Daugiau sekso ‒ geresni santykiai
Galbūt teko susidurti su poromis, besigiriančiomis beribiu seksu, nors jų santykiai subyrėjo jau po kelių savaičių. Ponia Jo Hemmings paaiškino, kad taip yra todėl, kad sekso dažnumas iš tikrųjų yra susijęs su jūsų lytiniu potraukiu, o ne su jūsų partnerystės tvirtumu.
„Lytinis potraukis – mūsų lytinis potraukis – gali svyruoti dėl daugelio priežasčių – nuo menopauzės iki vaistų vartojimo. Svarbiausias bet kokių tvirtų santykių aspektas yra tai, kad jūsų ir partnerio lytinis potraukis būtų panašūs.
Kai kuriems žmonėms patinka mylėtis kasdien, kitiems ‒ kas mėnesį, ir, kaip ir daugelyje santykių aspektų, dažniausiai svarbiausia kokybė, o ne kiekybė“, – sakė ji.
Vyreniame amžiuje erekcijos disfunkcija yra normalu
Maždaug 34% britų mano, kad taip ir yra, o ekspertė paaiškino, kad beveik 70% procentų vyrų virš 70 metų patirs erekcijos sutrikimų. Ji pridūrė:
„Tačiau neturėtume manyti, kad tai yra visada, nes yra daug priežasčių, kodėl tai pasireiškia labai individualiai. Kiekvienas, turintis erekcijos problemų, turėtų kreiptis į medicinos specialistą, kad išsiaiškintų priežastį.
Nustačius erekcijos sutrikimo priežastį, nesvarbu, ar tai psichologinė, fizinė, ar abiejų derinys, yra daug gydymo metodų, padedančių valdyti simptomus“.
Seksualinis potraukis mažėja senstant
Daugelis žmonių mano, kad išėjus į pensiją arba pasiekus brandesnį amžių, lytinis potraukis mažėja. Jo Hemmings sako, kad kartais taip būna, nes, dėl hormonų ir energijos lygio pokyčių, senstant gali sumažėti lytinis potraukis, tačiau tai nebūtinai gali būti tiesa.
„Kartais vaikai, paliekantys namus ir pradedantys savarankišką gyvenimą, gali teigiamai paveikti mūsų lytinį potraukį, nes daugiau laiko praleidžiame vieni.
Be to, seksas gali įgauti švelnesnį tempą ar aktyvumą, tačiau vyresni žmonės, sulaukę 80 metų ir daugiau, gali labai norėti palaikyti intymius santykius su savo partneriais ir turėti labai sveiką lytinį gyvenimą. Atminkite, kad bendravimas yra raktas į ryšį, todėl būtinai kalbėkite su savo partneriu apie tai, kaip jaučiatės“, ‒ sako Jo Hemmings.