Matthew Brannelly iš Lankašyro, Anglijos, sėdėdamas savo tarnybiniame mikroautobuse per 50 minučių įkvėpė azoto suboksido iš maždaug 35 balionų, kurie buvo pripūsti aštuoniais dujų kanistrais.
Antradienį teisme buvo aiškinamo jo mirties aplinkybės – buvo pažymėta, kad 29 metų amžiaus darbininkas praėjusių metų spalio 20 dieną su Steve Houghtonu buvo stovėjimo aikštelėje, kai prisikvėpavo balionų dujų. S. Houghtonas teisme atskleidė, kad jo draugas dujomis kvėpuoti pradėjo maždaug prieš pusantrų metų, rašoma mirror.co.uk.
Jis sakė: „Jis jas vartojo maždaug pusantrų metų. Manau, kad jis uostė ir lengvesnes dujas, bet žiebtuvėlių dujas jis slėpdavo, nes nenorėjo, kad kas nors jam priekaištautų pamatęs.“
Teismas patvirtino, kad kvėpuoti azoto suboksido dujomis nėra nusikaltimas, bet kadangi ši medžiaga yra psichoaktyvi, ją draudžiama pardavinėti ar pirkti.
„Vienu metu galima nusipirkti tik vieną azoto suboksido cilindrą“, – sakė S. Houghtonas. – „Todėl manau, kad jis jas kaupė.“
Jiedviem sėdint automobilyje M. Brannelly užmigo, o S. Houghtonas išėjo parūkyti. Kai jis grįžo, jo draugas buvo „papilkėjęs ir be sąmonės, pamėlusiomis lūpomis“. Į pagalbą jam suskubo praeiviai ir golfo klubo vadovai – kažkas atnešė golfo klube buvusį defibriliatorių, bet M. Brannelly jau buvo miręs.
S. Houghtonas vėliau sakė, kad tą dieną jis prisimins visą likusį gyvenimą, ir pastebėjo, kad dvi savaites iki mirties M. Brannelly buvo „lyg nesavas“.
„Jis viskam buvo abejingas“, – sakė S. Houghtonas. – „Jis labai greitai darė daugybę darbų, ne taip, kaip visada, jis labai skubėjo, kad tik greičiau gautų pinigų.“
Teismo metu S. Houghtono taip pat buvo klausiama apie tai, kokius pojūčius sukelia azoto suboksidas.
„Tai tiesiog apsvaigimas – jis tetrunka penkias minutes ir tada baigiasi“, – sakė jis.
M. Brannelly partnerė Steph Norris savo pareiškime sakė negalėjusi patikėti, kad jis svaiginosi paskutinius kelis savo gyvenimo mėnesius. Tačiau vėliau teisme ji pripažino, kad namuose rado „dujų cilindrų pilnas dėžes“.
Detektyvas inspektorius Rogeris Ashcroftas, tyręs vyro mirtį, sakė nematantis jokių įtartinų aplinkybių ar galimų smurto požymių.
„Ten buvo mėlynas plastikinis maišelis, pilnas cilindrų ir įkroviklių, dar ten buvo balionų“, – sakė jis. – „Keletas ten buvusių žmonių turėjo įtarimą, kad jis kažką išmetė netoliese esančiuose krūmuose, todėl iškvietėme policijos šunį, bet nieko nebuvo rasta.“
Teismo ekspertizės patvirtinta medicininė mirties priežastis – azoto suboksido įkvėpimas. Teismo posėdžio metu M. Brannelly tėvas Markas S. Houghtoną apkaltino „neatsakingumu“ sūnaus mirties dieną. Nors S. Houghtonas prisipažino įkvėpęs vieno ar dviejų balionų dujas, R. Ashcrofto teigimu jis „akivaizdžiai buvo apsvaigęs“.
Savo pareiškime M. Brannelly tėvas sakė: „Žinojau, kad jis daugelį metų kenčia dėl su narkotikais susijusių bėdų, bet aš nežinojau, kokius narkotikus jis vartojo ir ar kur nors kreipėsi pagalbos.“
Teismo ekspertas patvirtino, kad M. Brannelly mirtis įvyko dėl nelaimingo atsitikimo, kai mirtis buvo tyčinio veiksmo netyčinė pasekmė.
„Numanau, kad Matthew nė neįsivaizdavo, kad kvėpavimas azoto suboksido dujomis yra galimai pavojingas – turbūt jis nebūtų savo noru pasitraukęs iš gyvenimo“, – pridūrė jis. –
„Esu įsitikinęs, kad tai buvo pramoga, kuria jis kartais užsiimdavo, ir šį kartą, deja, jo kūnui nepavyko su tuo susitvarkyti – jo smegenims pritrūko deguonies.“
Po teismo posėdžio mirusio vyro partnerė Steph pasakojo, kad judviejų dukra Leah tėčiui buvo pati brangiausia. Mergaitė taip pat prisiminė mirusį tėtį – jos žodžius perdavė mama.
„Jis buvo nuostabus ir labai mylintis tėtis“, – sakė ji. – „Visi labai jo pasiilgome, Leah nuolat apie jį klausinėja.“