• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nevilties apimta mama įspėja kitus tėvus – jos dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtam kūdikiui pasireiškė reta liga, dėl kurios išgyventi gimdymą pasidarė neįmanoma.

Nevilties apimta mama įspėja kitus tėvus – jos dirbtinio apvaisinimo būdu pradėtam kūdikiui pasireiškė reta liga, dėl kurios išgyventi gimdymą pasidarė neįmanoma.

REKLAMA

Amy Joyce (24) nesitvėrė džiaugsmu, kai sužinojo, kad laukiasi mergytės – ji gyvenime labiausiai norėjo tapti mama. Dvyliktos savaitės ultragarso tyrimas rodė, kad viskas normalu, ir būsima mama pradėjo pirkti rūbelius ir žaislus, ruošdamasi kūdikio atėjimui.

Bet vos po kelių savaičių medikai Amy pranešė skaudžią žinią – jos dukrytė gimdymo neišgyvens. Eliza pavadintai mergaitei diagnozuota encefalocelė – įgimta liga, dėl kurios smegenyse susiformuoja cista, kuri išsikiša iš kaukolės.

Valsende, Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Amy po savo tragiškų išgyvenimų dabar nori skleisti žinią apie šią ligą. Moteris sako:

REKLAMA
REKLAMA

„Kai po dvyliktos savaitės tyrimo man pasakė, kad viskas gerai, aš galvojau, kad tai – tikras palengvėjimas, kad nebėra dėl ko jaudintis. Prieš pat Kalėdas truputį pakraujavau, bet vis tiek galvojau, kad viskas gerai. Tada gruodžio 30 dieną nuėjau į dar vieną tyrimą, ir tada gavau šią žinią. Slaugytoja tik nutilo – iškart supratau, kad kažkas ne taip. Ji nuėjo dar su kažkuo pasitarti, o kai jie sugrįžo, man pasakė, kad jos smegenų nugarinėje dalyje yra cista.

REKLAMA

Man buvo šokas, nes dvyliktos savaitės tyrimo metu nieko nerado, bet iš esmės jie pasakė, kad ji neišgyvens. Blogiausia buvo tai, kad reikėjo palaukti dar savaitę, kad gydytojai galėtų patvirtinti diagnozę – mes skaitėme viską iš eilės, bandėme išsiaiškinti, ar yra bent kiek vilties, kad ji išgyventų. Buvo labai baisu, kai man pasakė, kad mano vaikas negyvens, bet tą paskutinė savaitę dar ją nešiojau savyje.“

REKLAMA
REKLAMA

Amy pasirinko dirbtinai sukeltą nėštumą po savaitės vietoj operacijos, kad galėtų pamatyti Elizą ir su ja atsisveikinti. Po siaubingo gimdymo ji tris valandas prabuvo specialioje atskiroje Karališkosios Viktorijos ligoninės palatoje, pirmą ir paskutinį kartų laikydama dukrą ant rankų.

Nors neįmanoma užtikrinti, kad encefalocelė nepasireikš, Amy sužinojo, kad būsimų nėštumų metu jos tikimybę sumažinti galima vartojant folinę rūgštį labai dideliais kiekiais. Ji taip pat išsiaiškino, kad būsimos mamos, kurių šeimoje yra turėjusių nervinio vamzdžio defektų, pavyzdžiui, spina bifida, taip pat turėtų vartoti daugiau folinės rūgšties, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors Amy nėštumo metu vartojo normalų kiekį folinės rūgšties, jos dėdė turėjo spina bifida – ji sako, kad būtų norėjusi žinoti, kad ir jai patartina folinės rūgšties vartoti daugiau. Moteris dabar nusprendė savo istorija dalintis, tikėdamasi skleisti žinią apie šį sutrikimą ir apie tai, kaip padidinti šansus jo išvengti.

Amy sako: „Aš ją laikiau maždaug tris valandas po jos gimimo, ir pats sunkiausias dalykas mano gyvenime buvo ją palikti. Žinoma, su dirbtiniu apvaisinimu persileidimo tikimybė yra didesnė, bet man atsitiko visai ne tai – būtent todėl labai skaudu. Nėra taip, kad vartojant daugiau folinės rūgšties to neatsitiks, bet tai gali padėti. Aš tik noriu skleisti žinią apie tai, ką žmonės gali padėti, net jei tai šimtu procentu ir nepadės, bet bent jau sumažins tikimybę.“

Amy saugo prisiminimų skrynelę, kurią gavo ligoninėje – joje yra, pavyzdžiui, mažosios Elizos rankyčių atspaudai. Ji sako, kad tikisi vėliau susilaukti kito vaiko, kuriam viską papasakos apie jo labai mylėtą seserį. Amy priduria, kad tikisi, jog Elizos istorija kokiai nors kitai šeima leis viską pakeisti, sužinojus apie tai, kaip svarbu būsimoms mamoms vartoti pakankamai folinės rūgšties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų