Populiarėjant virtualiajai Alexai, mažametė iš Getingeno Žemutinėje Saksonijoje, Vokietijoje, pradėjo patirti patyčias žaidimų aikštelėje.
Moksleivės bendraamžiai nuolat duodavo jai įsakymus, o ji po patyčių nuliūsdavo. Vėliau jos tėvai kreipėsi į miesto įstaigas, prašydami leisti jai oficialiai pasikeisti vardą, tikėdamiesi, kad iš jos nustos tyčiotis.
Tačiau šeimos prašymas buvo atmestas, todėl jie kreipėsi į miesto administracinį teismą. Teisme jie pasakojo, kaip iš Alexos tyčiojasi kiti vaikai, įsakinėjantys jai žaidimų aikštelėje, rašo mirror.co.uk.
Jie taip pat prisiminė vieną nepažįstamą vyrą, kuris, išgirdęs dukters vardą, paprašė jos „pašokti jam”.
Teisėjai sutiko, kad mergaitę jos vardas „emociškai pažeidė”, ir leido tėvams pasirinkti naują. Teismas konstatavo:
„Dėl vardo atsirado ne tik šmaikštūs juokeliai, bet ir įžeidžiantys bei žeminantys įsakymai.”
Vietinė žiniasklaida nepranešė, koks bus naujasis Alexos vardas
2019 m. sausio mėn. „Amazon” pranešė, kad parduota daugiau kaip 100 mln. „Alexa” prietaisų. Balso AI asistentė gali atsakyti į tokias komandas: „Alexa, koks oras šiandien?” arba „Alexa, kiek uncijų yra viename svare?”
Pernai „The Mirror” pranešė apie kitą mamą, padėjusią paauglei dukrai pakeisti savo vardą, kuris buvo Alexa, nes mokykloje iš jos taip pat be perstojo tyčiojosi.
„Ji nebenorėjo sakyti savo vardo, nes bijojo, kad iš jos šaipysis ir tyčiosis. Ji buvo ir vis dar yra vaikas, tačiau suaugusieji manė, kad iš jos šaipytis nėra blogai. Tai žiauru”, – tuo metu sakė mama.
„Mokykla nepadėjo ir pasakė, kad jai reikia būti tvirtesnei. Dabar ji jaučiasi daug geriau. Mes nutraukėme ryšius su draugais ir perkėlėme ją į naują mokyklą, kad galėtume pradėti iš naujo. Šios neteisybės nepamiršime nei mes, nei ji.
„Amazon” turi pakeisti numatytąjį vardą savo įrenginiuose. Akivaizdu, kad nebuvo pakankamai etinių tyrimų apie Alexos vardo naudojimą.”
„Amazon” yra paskelbę pranešimą: „Mes sukūrėme savo balsu valdomą pagalbininkę tam, kad ji atspindėtų savybes, kurias vertiname žmonėse: protą, dėmesingumą, empatiją ir lygybę. Mus liūdina jūsų patirtis ir norime labai aiškiai pasakyti: bet koks priekabiavimas yra nepriimtinas ir mes jį kaip galima griežčiau smerkiame.”