Vyrams taip pat gali būti diagnozuotas krūties vėžys, rašo express.co.uk. Krūties vėžys prasideda krūties audinyje, dažniausiai ląstelėse, kuriomis iškloti krūties pieno latakai.
„Cancer Research UK“ teigia, kad krūties vėžio riziką gali įtakoti amžius, šeimos istorija ir gyvenimo būdo veiksniai, tokie kaip nutukimas ir rūkymas. Labdaros organizacija teigia, kad kasmet JK krūties vėžys diagnozuojamas maždaug 55 200 žmonių, tai yra apie 150 žmonių per dieną.
Jie rašo: „Jei pastebėjote bet kokius galimus vėžio simptomus ar bet kokius jums neįprastus pokyčius, kreipkitės į gydytoją, nes ankstyva vėžio diagnozė gelbsti gyvybes. Vėžio tyrimai rodo, kad žmonės privalo žinotų apie odos pokyčius.
Tai krūties odos susitraukimas, įdubimas, bėrimas ar paraudimas, o kai kuriems žmonėms išberiamas spenelis arba jis parausta kartu su oda aplink jį“.
Kokie yra krūties vėžio simptomai?
Aiškinama, kad oda gali atrodyti kaip apelsino žievelė ar jaučiamas skirtingas pojūtis palietus. Labdaros organizacija taip pat nurodo keletą kitų krūties vėžio simptomų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, įskaitant šiuos:
- Naujas guzelis arba sustorėjimas krūtinėje ar pažastyje;
- Krūties dydžio, formos ar pojūčio liečiant pasikeitimas;
- Išskyros iš spenelio moteriai, kuri nesilaukia kūdikio ar nemaitina krūtimi;
- Spenelio padėties pokyčiai.
Taip pat svarbu pasitikrinti savo krūtis. NHS teigia, kad nėra teisingo ar neteisingo būdo patikrinti krūtis, „tačiau svarbu žinoti, kaip paprastai atrodo ir jaučiasi jūsų krūtys“. Po menopauzės normalu, kad krūtys yra minkštesnės arba ne tokios stangrios.
NHS sako: „Pažiūrėkite į savo krūtis ir apčiupinėkite kiekvieną krūtį, pažastį ir iki raktikaulio. Lengviausia tai padaryti duše ar vonioje, perbraukus muiluota ranka per kiekvieną krūtį ir po kiekviena pažastimi. Taip pat galite apžiūrėti savo krūtis veidrodyje, laikydamos rankas prie šono, taip pat jas iškėlę“.
Turėtumėte būtinai kreiptis į šeimos gydytoją, jei pastebėjote kokių nors krūties vėžio simptomų, net jei neseniai ir buvo atliktas krūtų patikrinimas. Jei susirgote krūties vėžiu, „Cancer Research“ teigia:
„Jūsų gydymas priklauso nuo to, kur yra jūsų vėžys, kokio dydžio jis yra, ar jis išplito kur nors kitur jūsų organizme, ir nuo jūsų bendros sveikatos. Išgyvenamumas susirgus šia liga paprastai yra labai geras ir toliau gerėja dėl „atrankos, ankstyvos diagnostikos ir patobulinto gydymo“.