Naujas tyrimas parodė, kokios veiklos kelia daugiausiai rizikos susirgti koronavirusu. Viruso stebėjimo tyrimų grupė iš Didžiojoje Britanijoje vyriausybę konsultuojančio „SAGE“ komiteto tyrė kasdienes veiklas ir nurodė, kas yra pavojingiausia.
Buvo tiriami 10 000 žmonių iš Anglijos ir Velso duomenys, rašoma express.co.uk.
Pati pavojingiausia veikla – apsipirkinėjimas
Duomenys leido palyginti antrąją pandemijos bangą nuo 2020 metų spalio iki 2021 metų balandžio su tuo laikotarpiu, kai jokių ribojimų nebuvo – nuo praėjusių metų rugsėjo iki lapkričio. Padaryta išvada, kad tiek vienu, tiek kitu laikotarpiu pati pavojingiausia veikla buvo apsipirkinėjimas.
Paaiškėjo, kad ėjimas apsipirkti kas savaitę antrosios bangos metu sąlygojo pusantro karto didesnę grėsmę užsikrėsti virusu. Tuo tarpu kassavaitinis apsipirkinėjimas nuo ribojimų laisvu laikotarpiu viruso grėsmę padidino du kartus.
Kitas itin rizikingas užsiėmimas buvo sportavimas lauke – tai riziką padidino 1,36 karto. Tačiau tyrėjai teigia, kad taip gali būti dėl socialinio šios veiklos pobūdžio, o ne dėl paties sporto.
Kitos rizikingos veiklos buvo ėjimas į restoraną, barą, aludę bei naudojimasis viešuoju transportu. Teigiamo testo rizika po šių veiklų buvo 1,3 karto didesnė laisvu nuo ribojimų laikotarpiu. Duomenys rodo, kad rizikingiausia transporto priemonė greičiausiai yra autobusas.
Lankymasis klubuose kėlė tokią pat riziką, kaip ir lankymasis baruose ar aludėse. Mažiausiai pavojaus keliančios veiklos buvo apsilankymai pas kirpėją, barzdaskutį, manikiūras ar kitos procedūros grožio salonuose.
Nebuvo aiškių įrodymų, kad lankantis kino teatre, teatre, koncertuose ir viduje vykstančiuose sporto renginiuose rizika būtų didesnė. Vis dėlto, svarbu pastebėti, kad šis tyrimas atliktas dar prieš pasirodant omikron atmainai.