Vėžio ląstelės gali plisti limfinėje sistemoje į limfmazgius arba į kitus organus per kraują. Nors tai pavojinga liga, jei simptomai pastebimi anksti, gydymo perspektyvos teikia vilties. Būtina žinoti, kokie yra ankstyvieji įspėjamieji požymiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, rašo mirror.co.uk.
„Yra daug skirtingų ne Hodžkino limfomos tipų, priklausomai nuo to, kokio tipo limfocitai yra pažeisti (B ar T ląstelių) ir ar vėžio laipsnis yra žemas (lėtai plintantis), ar aukštas (sparčiai plintantis). Vėžio tipą galima nustatyti tik mikroskopu apžiūrėjus limfomos ląsteles“, – sako „The Royal Marsden“.
Sveikatos specialistai nežino tikslios priežasties, kodėl liga išsivysto, tačiau teigiama, kad asmenys, kurių imuninė sistema yra silpna, turi didesnę riziką susirgti šia liga.
Ligos pradžia
Limfoma yra reta vėžio rūšis, pažeidžianti limfinę sistemą. Ji gali prasidėti bet kurioje kūno vietoje, kur yra limfinio audinio.
Ne Hodžkino limfoma gali paveikti šias kūno dalis:
- Limfmazgius;
- Blužnį;
- Kaulų čiulpus;
- Užkrūčio liauką;
- Adenoidus ir tonziles;
- Virškinimo traktą.
Ne Hodžkino limfomos simptomai
„Dažniausiai pasitaikantis simptomas yra limfmazgių patinimas, dažniausiai pasireiškiantis pažastyje, kirkšnyje arba kakle“, – teigia „WebMD“.
Tačiau limfmazgių patinimas gali nesukelti skausmo ir galite to nė nepastebėti: „Limfmazgiai taip pat gali padidėti, jei kovojate su infekcija, todėl lengva jų nė nepastebėti.“
Sveikatos svetainė pridūrė, kad kiti mažiau žinomi ligos požymiai gali būti „karščiavimas, kuris nepraeina, gausus naktinis prakaitavimas, nuo kurio sušlampa miego drabužiai, svorio kritimas be aiškios priežasties, taip pat galite būti labai pavargę“.
Stiprus po visą kūną plintantis niežulys yra dar vienas neįprastas įspėjamasis simptomas, į kurį reikia atkreipti dėmesį.
Teigiama, kad niežulys limfomos atveju atsiranda dėl organizmo reakcijos į chemines medžiagas, kuras išskiria imuninė sistema, reaguodama į limfomą. Šios cheminės medžiagos dirgina odos nervus ir sukelia niežulį.
Pajutę šiuos simptomus, nelaukite ir apsilankykite pas šeimos gydytoją, esant reikalui – pas kitus specialistus. Anksti diagnozuota liga gali būti išgydoma.