Tačiau gydytojas jos nusiskundimus nurašė nuovargiui, amžiui ir įtemptai dienotvarkei, kuria gyvena trijų vaikų mama. Galiausiai Donnai buvo diagnozuotas kraujo vėžys.
Pirmieji įspėjamieji ženklai, nuskambėję it pavojaus varpai, devynerių ir septynerių metų sūnų bei mažametės dukros mamai, buvo nuolatinis nuovargis ir nugaros skausmai.
Trijų vaikų mama sakė: „Jaučiau lėtinį nuovargį, kurio negalėjau atsikratyti. Dar prisidėjo labai stiprus nugaros skausmas, kurį nuolat jaučiau po dukrelės gimimo. Galų gale nuėjau pas šeimos gydytoją, nes skausmas ir nuovargis tikrai paveikė mano gyvenimą. Gydytojas mano situaciją vertino labai atmestinai.
Jis kelis kartus pažiūrėjo į laikrodį ir galiausiai pasakė: „Jums virš 40 metų, dirbate visą darbo dieną, turite tris vaikus, įskaitant kūdikį, ir jums neramu, kad pavargstate?“
Moteris tęsė: „Sėdėjau mašinoje automobilių stovėjimo aikštelėje ir verkiau, nes jaučiau, kad kažkas tikrai ne taip. Jaučiausi tarsi nesava ir man darėsi vis blogiau. Tai buvo baisu“.
Diagnozavo kraujo vėžį
2014 m. rugsėjį 41 metų Donnai galiausiai buvo diagnozuota mieloma, nepagydoma kraujo vėžio forma.
Mieloma yra trečia pagal dažnumą kraujo vėžio forma, tačiau daugiau nei pusei pacientų diagnozės dažnai tenka laukti ilgiau nei penkis mėnesius.
Kaip ir Donnos atveju, įspėjamieji šios ligos požymiai dažnai gali reikšti daugybę ligų, nes pasireiškia tokie simptomai kaip kaulų skausmas ir nuovargis.
Tačiau pykinimas, vidurių užkietėjimas, svorio kritimas ir pasikartojančios infekcijos taip pat gali būti ligos simptomai.
Mielomos diagnozė Donnai buvo nustatyta praėjus dviem savaitėms po to, kai jos mama sužinojo, kad serga plaučių vėžiu. Ji po 10 savaičių mirė.
Donna sakė: „Buvau įstrigusi tokioje situacijoje, kai mano pačios šeima dar tikrai jauna, ir jau netekau mamos. Tiesiog jaučiausi praradusi viltį. Iš pradžių buvo labai sunku suvokti tą baisią tiesą, nes buvau labai išsigandusi“.
Donna turėjo atsisakyti socialinio darbo vadovės pareigų, kurios jai buvo tikrai itin svarbios.
„Man tai buvo daug daugiau nei tik darbas, – sakė ji. – Tai prilygo tapatybės praradimui“.
Mama buvo nukreipta vienkartiniam vizitui pas dr. Richardą Soutaru, mielomos ekspertą iš Glazgo, tačiau jis ir toliau prižiūrėjo moterį gydymo metu.
Jai buvo atlikta radioterapija, skirta išgydyti stuburo lūžius, po to – chemoterapija ir dvi gyvybę gelbstinčių kamieninių ląstelių transplantacijos 2020 ir 2021 m.
Dabar ji yra taip vadinamoje dalinėje remisijoje ir yra dėkinga Beatsono Vėžio institutui.
Donna pridūrė: „Gyvenimas niekada nebebus toks, koks buvo, dėl to nėra jokių abejonių. Kaip aš tai matau – mano kūne tūno ugnikalnis.
Šiuo metu jis neaktyvus, bet kada nors ateityje tikriausiai vėl išsiverš. Bet kol jis neaktyvus, aš toliau gyvenu savo gyvenimą ir gyvensiu tiek, kiek galiu“.
Trijų vaikų mama dabar dalijasi savo patirtimi, o labdaros organizacija „Myeloma UK“ antrą kartą įteikė Beatsono medikų komandai „Clinical Service Excellence Program“ (CSEP) apdovanojimą, kuris įteikiamas ligoninėms, teikiančioms ne vien tik labdaringas priežiūros paslaugas.